Skoda Roomster - benzin plyn porucha

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pitr100
Príspevky: 273
Dátum registrácie: 06.10.2009 10:58
Zdieľať na Facebook

Skoda Roomster - benzin plyn porucha

Príspevok od používateľa pitr100 »

Ahojte všetci.
Chcel by som sa poradit. Jedna sa o škoda roomster 1,4 16v benzin-plyn, rocnik 2007.
Ked idem na benzin či 10,alebo 300km nevyhodi mi žiadnu chybu, akonahle prepnem na plyn, vyhodi mi kontrolku žltej farby. Je to kontrolka motora, taky ten slimačik. Na diagnostike mi vyhadzuje vždy sonda lamba, či ako sa tomu správne hovorí. No mechanik mi povedal, že nebude to meniť, pokial to robi len na plyne a nie na benzine. Vraj by som mal isť niekomu, kto robi plynové auta, pravdepodobne je niejaka chyba s plynom.

Nemá niekto skúsenosť, čo by to mohlo byť?

Vopred ďakujem každemu za radu.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

kabrnak tvoj mechanik, drz sa jeho rady :2f93:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
pitr100
Príspevky: 273
Dátum registrácie: 06.10.2009 10:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pitr100 »

Ďakujem, a ako sa k nemu dostať?
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Ku komu? Ku kabrňákovi? Akoby som ti to takto teraz z hlavy....
Choď tam kde ti robili plyn.... chod tam kde robia lpg značky akú máš v aute.... choď k Hatiarovi.... choď do Korejoviec.... inak chcelo by to tieto veci niekde zapisovať a na konci roka urobiť top ten....
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Skus vymeniť tu lambda sondu, alebo obe lambda sondy,každá súčiastka ma svoju životnosť....
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

jasne , men doradu vsetko, hlavne take co na benzin nema problem, vtedy sa usetri uplne najviac :2f93:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
alterego
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Plyn (na rozdiel od benzínu) nevybuchuje ani pri požiari auta a nie ešte pri horúčavách!
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

a co sa stane plynu v horucave ? pouc nas ked nevieme, aspon nech neumreme sprosti ;-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
pitr100
Príspevky: 273
Dátum registrácie: 06.10.2009 10:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pitr100 »

hjundai napísal:Ku komu? Ku kabrňákovi? Akoby som ti to takto teraz z hlavy....
Choď tam kde ti robili plyn.... chod tam kde robia lpg značky akú máš v aute.... choď k Hatiarovi.... choď do Korejoviec.... inak chcelo by to tieto veci niekde zapisovať a na konci roka urobiť top ten....
Super, ešte, že tu máme takych ako si ty..
Môžem si sadnúť pán profesor..???
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

To ze ti kontrolka zasvieti na plyn je jasne ze plyn sposobuje inak bohatu zmes ako benzin.Ziadnu lambdu nemen pokial ju niekto zdatny nepozrie ako rychlo reaguje a ci vobec.Ta kontrolka sa rozsvieti pri x dalsich problemoch ktore nemusia suvisiet s benzinom a plynom.Takze sledovat co vypisuje a ci lambda je ok?tesnost vyfuku musi byt dokonala.Ked je motor dokonale tesny a vyfuk neprepusta motor musi ist aj bez lambdy ukazkovo.
intro
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 11.11.2005 13:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa intro »

FUTURA 29 napísal:No jooo,sam od seba neexlpoduje,bohuzial neplati to pri kolizii s inym vozitkom.Videl som ako rodinka vzblkla v aute na lpg.Smutne,viem aj benzin je horlavy,ale aj tak by som si do auta nikdy nadal lpg.Preto preferujem asi diesel.Tymto nechcem nikoho urazat ani nic podobne len tot moj nazor.
:40bd:

https://www.youtube.com/watch?v=30wQpqc4nU0
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

pitr100 napísal:
hjundai napísal:Ku komu? Ku kabrňákovi? Akoby som ti to takto teraz z hlavy....
Choď tam kde ti robili plyn.... chod tam kde robia lpg značky akú máš v aute.... choď k Hatiarovi.... choď do Korejoviec.... inak chcelo by to tieto veci niekde zapisovať a na konci roka urobiť top ten....
Super, ešte, že tu máme takych ako si ty..
Môžem si sadnúť pán profesor..???
- len si sadni a on ten servismen pride sam k tebe.... Cikat chodis sam alebo potrebujes za rucicku???
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

FUTURA 29 napísal:No jooo,sam od seba neexlpoduje,bohuzial neplati to pri kolizii s inym vozitkom.Videl som ako rodinka vzblkla v aute na lpg.Smutne,viem aj benzin je horlavy,ale aj tak by som si do auta nikdy nadal lpg.Preto preferujem asi diesel.Tymto nechcem nikoho urazat ani nic podobne len tot moj nazor.
- hej vzblkla a iste keby tam plyn nebol nevzblkne... Ja som zas videl zhorenych ludi v benzin aute aj nafta aute. A videl som aj zlomene vazy po pade z kona.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

FUTURA 29 napísal:No jooo,sam od seba neexlpoduje,bohuzial neplati to pri kolizii s inym vozitkom.Videl som ako rodinka vzblkla v aute na lpg.Smutne,viem aj benzin je horlavy,ale aj tak by som si do auta nikdy nadal lpg.Preto preferujem asi diesel.Tymto nechcem nikoho urazat ani nic podobne len tot moj nazor.

myslim ze sa nedrzis temy, tvrdenie bolo o horucavach a LPG, cakam k tomuto argument ;-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
SPIDDDY
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 29.10.2009 20:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa SPIDDDY »

FUTURA 29 napísal:
No jooo,sam od seba neexlpoduje,bohuzial neplati to pri kolizii s inym vozitkom.Videl som ako rodinka vzblkla v aute na lpg.Smutne,viem aj benzin je horlavy,ale aj tak by som si do auta nikdy nadal lpg.Preto preferujem asi diesel.Tymto nechcem nikoho urazat ani nic podobne len tot moj nazor.

Treba najskor poznat ake ma vlasnisti LPG, t.j. je tazssi ako vzduch a je problem ho vytlacit z odkialkolvek, to je aj dovod zakazu parkovania v podzemnych garazach. Tankovat nadrz max 80% nadrze. Dobre je aj poznaj medzu vybusnosti a teplotu samovznietenia. A tak sa ku nemu aj spravat. Proste treba mat splynovac v 100% stave a netreba ho brat ako strasiak.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0903392437, uwa0910493017 a 27 neregistrovaných