TOYOTA LANDCRUISER LC 100

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pradeniak
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 25.11.2006 20:55
Zdieľať na Facebook

TOYOTA LANDCRUISER LC 100

Príspevok od používateľa pradeniak »

Dobrý večer-prosba o radu.Vlastním LC 100 r.v. 2001.4.2 TD
Po výmene zadných kotúčov a platniciek sa po prejdení asi 5-10 km začínajú zahrievať kotúče...ako ked trochu brzdia,na zdvihaku sa kolesá točia bez problémov,lahučko.
Rúčná brzda je povolená na maximum-nefunkčná... dočasne odpojená.takže brzdia určite platničky...Neviem či je tam nejaký zatažový regulátor alebo čo...bol som aj v TOYOTE a maximalna neochota....vraj plno... skuste tak za 2 týždne
:4012: asi nemajú mechanika čo sa na to cíti...viete niekto poradiť??? Vopred každému dakujem. :4012:
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

ako velmi sa zahrievaju? Nie si len prilis citlivy? Ked prejdes 5 km, asi pri tom musis aj brzdit a pri tej vahe vozu sa do platni dostane dost tepla. Pokial sa tocia po zastaveni a zdvihnuti volne, tak by som na to kaslal.
Mozes skusit dvihnut auto, nastartovat, roztocit kolesa nejakych 5 minut, ze ci sa to zahreje.
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

pri vymene bolo vsetko ohladne strmenov pozrete, skontrolovane? odchylena prachovka ci nieje piestik ohrdzaveny? voditka pracuju lahko? ak toto ok tak vymen hadicky. mozno este neboli menene a po tych rokoch...
alterego
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Keď majú v servise plno objednaných áut na 2 týždne dopredu prečo by mali uprednostniť teba?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie celkom rozumiem tomu tancovaniu akolo brzd.LC nie je práve ľahké auto,ale aj tak na dobrom teréne a rovine ho jediný človek vie posunúť hravo dopredu a dozadu.Dávam auto na zdvihák čo vyžaduje posunutie dopredu dozadu kvôli vystredeniu a hravo posuniem akékolvek SUV.Ak nevládzem tak neodbrzduje.Ak sa hýbe volne a šlapnem na brzdu a vzápätí to skúsim,musí tiež byť úplne volné,čo oklo toho treba tancovať.Ak sa jedná o viac ročné auto tak sa strmeň brzdy vždy rozoberie a vyčistí a až tak skladá.Brzda je primítivna vec,ale obabrať sa nedá zatlačením piestika späť.Ak je staršia je valček samé svinstvo niekedy aj z koróziou.To všetko ak napcháte spät jednoduchým zatlačením ,budete to najskôr robiť znova.To ale treba urobiť automaticky a máte pokoj do ďalších platničiek.Duplovane zadné kombinované z funkciou ručnej v strmeni.Jednoduchá zásada,nemám potuchy čo robím tak nerobím,nemám výbavu tiež nerobím,ani ja neplombujem zub a videl som to dokonca naživo.Vyprdnúť sa môžete na motor,aspoň budú volnejšie cesty,ale z brzdami môžete dopadnúť ozaj zle
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Typujem,ze bezna pracovna teplota alebo ako bolo napisane ,ze treba ocistit strmene+ valcek a vymenit prachovku a niekedy liznut aj zboku z dosticiek -bezne sa to stava na starsich terenakoch . Inak k tej poznamke ,ze na rovnej ceste to hravo posunie jeden clovek si dovolim trosku nesuhlasit lebo ked som bol pred rokmi s landcruserom100 na vahe tak tam dysplej ukazoval 2900kg a tiez ked sme ho skusali pohynat na zdvyhak tak 2chlapi mali co tlacit :d :D Ze lahke to nie je :40bd: Ale kara fajna na robotu + tahanie + denne pouzivanie
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Aj Aviu, netreba viac než sa oprieť,pohne sa dobre,dozadu - pohne sa dobre.Ak brzda drží,nepohne sa ani cm,a po druhé,auto pri zastavovaní trhne ako zastanú kolesá.Jednoducho,nechce sa mi veriť že aj takéto základné veci treba špeciálne ľudom predvádzať
Systém brzdy je primitívny,ale valček musí byť hravo pohyblivý aby po zániku tlaku v systéme si ho vrátila samotná tesniaca gumička,pohyb je to možno 1-2 stotiny mm,ale to stačí na úplné uvolnenie stisku.
pradeniak
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 25.11.2006 20:55
Zdieľať na Facebook

Dakujem

Príspevok od používateľa pradeniak »

Dakujem všetkým za radu-rozoberieme - da sa nová opravna sada a informujem Vás či pomohlo..
tuninka
Príspevky: 853
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

Ved pojazdi, pobrzdi a potom obehni okolo auta... rukou sa chyt rafiku zhruba v strede a skus ako velmi je rafik zahriaty (ak neni zeravy). Ak je na prednej naprave pravy aj lavy zhruba rovnako zahriety (idealne je ked je studeny), tak je to sumerne a asi OK.... potom skus aj zadnu napravu.... Ak je rozdiel v teplote na jednej naprave, tak asi teplejsie koleso ma problem, nevracia.... a to by som popozeral. Ale tiez si myslim, ze ked sa brzdi, tak sa to hreje, fyzika nepusti...
pradeniak
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 25.11.2006 20:55
Zdieľať na Facebook

Dakujem -nič nepomohlo.

Príspevok od používateľa pradeniak »

Všetko je menené za nové...Kotúče,valčeky,platničky,všetko je bez problémov,funguje ako má...
Mám pocit že čim idem rýchlejšie tým sa viac hrejú...
Je to moja sdrdcovka dám jej všetko čo potrebuje...

Ale som v koncoch ...neudržím na tom kotúči prst...smrdia brzdy spáleninou...modré kotúče...to nie je prevádzková teplota...

čo je zaujmavé tak predné su OK,aj pri brzdení v pohode,trochu zohriate,nič nadpriemerné...
pradeniak
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 25.11.2006 20:55
Zdieľať na Facebook

brzdy

Príspevok od používateľa pradeniak »

:4012: nemôžem kvôli tomu spať,jesť,piť....

jednoducho ma to zožiera deň aj noc...čo to do čerta je za problém???
Chcem mať moje auto 100% v poriadku...
Ale už neviem ako dalej,čo viac mu mám ponúknuť za starostlivosť...
Meniť veci ako na páse???Možno toto možno tamto???
To nie je riešenie...
Ach...
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných