Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Ahoj. Ešte by bolo vhodné doplniť pár informácií - napr. ako dlho si auto plánuješ nechať a koľko km najazdíš ročne?

Keďže si plánuješ založiť rodinu, tak najideálnejšia karoséria pre rodinu je MPV a až po nej kombík. MPV je ideálne v tom, že je vzdušné, priestranné a zvonka kompaktné v porovnaní s kombíkmi, ktoré sú dlhé a toho priestoru vnútri zďaleka neposkytujú toľko, ako MPV.

Takže napr. Ford C-Max, S-Max, Galaxy. Citroen C4 Grand Picasso, VW Touran, Sharan, Seat Altea XL/Toledo, z japonských Mazda 5, Toyota Corolla Verso, Previa...

Nakladať autosedačku do vyššieho auta, kde si nebudeš búchať hlavu o strop bude určite prijateľnejšie, ako do nízkeho kombíka. Nehovoriac o veľkosti kufra, kde MPV jednoznačne kraľujú.

Hlavne, nech sa Ti podarí kúpiť niečo, čo bude od poctivej osoby a nie od špekulanta ;-)
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Len si choď nejaké to MPV vyskúšať, je sakra rozdiel nakladať decko do sedačky a hrbiť sa a nakladať ho do MPV, kde je toho priestoru habadej.

A to nakladanie decka, bude dobré tri roky. Občas veziem švagrinú s deckom čo malo nedávno 2 roky a pekne mi to lezie na nervy keď tam musím vkladať sedačku a niekedy aj decko

Mpv má výhod habadej, nasadať do Swifta a do MPV je obrovský rozdiel aj pre vodiča, tiež prehľad o tom čo sa deje pred tebou je úplne iný, lebo vidíš viac

Sa tu spomínalo Verso od Toyoty. Ideš opláchnuť 8000€, tak si nájdi ešte 10-15€ na to aby si sa na to Verso šiel reálne pozrieť a vyskúšať variabilitu. Ver že tých 15€ ťa bude srať menej ako keď si kúpiš auto kde sa tri roky budeš zožierať s nakladaním decka do sedačky.

Po Swifte sa ti to bude zdať zbytočne veľké, ale keď náhodou kúpiš, tak sa po krátkej dobe budeš zamýšľať ako si doteraz mohol jazdiť v tej "krabičke" menom Swift

PS: na vzhľad si zvykneš rýchlejšie ako si myslíš
alterego
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

gnagy, ktoré MPV má väčší kufor ako kombi? Ak sa aj také nájde tak má objem nahnaný výškou, nie dĺžkou lebo žiadne MPV nemá taký zadný previs ako kombi. S ostatnými výhodami súhlasím.
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Jeden príklad za všetky:

VW Touran r.v. 2004:


Objem kufra:
695-1989 l

Dĺžka:
4391 mm
Šírka:
1794 mm
Výška:
1652 mm
Rázvor:
2677 mm

Škoda Octavia Combi II:


Objem kufra:
580-1620 l

Dĺžka:
4572 mm
Šírka:
1769 mm
Výška:
1468 mm
Rázvor:
2578 mm

Touran je o 180mm kratší, ale ponúka o dosť väčší kufor.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

pocuval som motonovinara asi pred tyzdnom ? meno som v hlave neudrzal bohuzial... v podstate ma zaujala z celeho jedna vec, uz dlho omielane a nezmyselne - prevoz vzduchu je zadarmo :41c2: , nie neni ! prakticky odmerane X3 vs 5er, rovnaky motor, rovnaka trasa, rovnaka rychlost X3 + liter/100, iste ked spravis dve kolecka okolo domu = +- 10000km rocne, moze ti to byt srdecne jedno...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
alterego
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

gnagy napísal:Touran je o 180mm kratší, ale ponúka o dosť väčší kufor.
Takže zázrak! Ale na to sme si už pri VW zvykli.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Realita to je,žiaden zázrak.Touran pôjde do dejín zlatými písmenami asi ako prvý Sharan,to je súbor zdarilých riešení od A po Z.Nasledovné generácie zväčša potom vela zbabrú,ale prvá gen býva neskutočná..Kadečo sa mu môže priblížiť,ale nie rovnať
alterego
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

mhlavaty napísal:Realita to je,žiaden zázrak.
18 cm kratšie auto na rovnakej platforme (čiže rozmery až po zadné sedačky rovnaké takže rozdiel je len od zadných sedačiek dozadu) má väčší kufor. Realita. Keď to povie mhlavaty tak tomu musíme veriť. Ten kufor má menšiu plochu tak sú mi tie litre na výšku vieš na čo. Také sánky v Octavii v pohode, v Tourane možno tak na stojáka. Mal som C-Max a predtým liftback s objemovo rovnakým kufrom tak mi tu nevykladajte ako má kratšie auto väčší kufor!

Touran:
https://img.aaaauto.eu/thumb/700037002_ ... 768x75.jpg

Octavia kombi:
https://img.aaaauto.eu/thumb/900135741_ ... 768x75.jpg

Nie je všetko len papierový objem (meraný ktovie ako a pokiaľ), ale aj jeho praktická využiteľnosť.

Edit: Tu https://www.autorevue.cz/test-volkswage ... ticleStart píšu, že základný objem je 595 litrov.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

murderqo napísal:
ivko1 napísal:Len si choď nejaké to MPV vyskúšať, je sakra rozdiel nakladať decko do sedačky a hrbiť sa a nakladať ho do MPV, kde je toho priestoru habadej.

A to nakladanie decka, bude dobré tri roky. Občas veziem švagrinú s deckom čo malo nedávno 2 roky a pekne mi to lezie na nervy keď tam musím vkladať sedačku a niekedy aj decko

Mpv má výhod habadej, nasadať do Swifta a do MPV je obrovský rozdiel aj pre vodiča, tiež prehľad o tom čo sa deje pred tebou je úplne iný, lebo vidíš viac

Sa tu spomínalo Verso od Toyoty. Ideš opláchnuť 8000€, tak si nájdi ešte 10-15€ na to aby si sa na to Verso šiel reálne pozrieť a vyskúšať variabilitu. Ver že tých 15€ ťa bude srať menej ako keď si kúpiš auto kde sa tri roky budeš zožierať s nakladaním decka do sedačky.

Po Swifte sa ti to bude zdať zbytočne veľké, ale keď náhodou kúpiš, tak sa po krátkej dobe budeš zamýšľať ako si doteraz mohol jazdiť v tej "krabičke" menom Swift

PS: na vzhľad si zvykneš rýchlejšie ako si myslíš
S tym nakladanim decka do sedacky suhlasim, avsak ťažko sa mi suhlasi s tvrdenim kolegu o batožinovom priestore. Do swifta sa mi nenavazaj :3020: :D. Výborne to auticko do mesta, parknem to vsade v noci ked sidliskove parkovisko praska vo svikoch. Staci mi pockat kym to po chvili trapenia vzda chlapik na octavii :). A nasadanie je pre vodica aj ostatnych uplne výborne vdaka vysokému posedu a vysokej streche. Ked to porovnam zo služobnou Kiou ceed ci golfom VII, je to pohodlnejsie, az na pohodlnost sedaciek samozrejme hh. Az mi bude luto sa ho vzdat, ale je to nevyhnutné pomaly. Ale o tom táto tema nie je. Co sa tyka benzinovych motorizacii, ktoré montuju spominane znacky do svojich mpv. Ktore viete vyslovene odporucit a ktoré urcite nie. :3020:
Ja sa do Swifta nenavážam, len ti vravím ako to je keby si vymenil, MPV má práve tú výhodu že je vysoké a kratšie ako osobáky a preto sa s ním lahšie parkuje, Swift má výhodu aj že je užší, ale tam to končí.

Mal som nejedno MPV a bol som mimoriadne spokojný, akurát prišli požiadavky na 4x4 a preto mám sedan...
Aj teraz som spokojný, ale na variabilitu MPV to jednoducho nemá

Na začiatku si spomenul Focus kombi (predpokladám Focus III), ten má dlžku 4556mm a trebárs spomenutá Toyota Verso má 4360mm teda o skoro 20cm menej
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Za 8000 rodinné auto, no zázraky nečakaj. Nebude to ani pár rocne, ani bez pociatocneho servisu. Tvoj nájazd jedine benzín, ale sám tvrdíš, že väčšinou jazdis po meste, tak načo turbo benzín ?

I keď mne sa viac páčia kombiky ako tie MPV, no napadá mi Ford S-Max 2.0 107kw, Touran 1.6 MPI 75kw.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Každý vie svoje,tak nech si robí po svojom,radiť v takýchto veciach úplná zbytočnosť.Dobrá volba odmena,zlá trest ...v živote sa dvaja slováci nezhodnú ani v jedinom bode
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nikto nekaže nikomu aby kúpil to alebo hento, ale vraví mu že ked chce opláchnuť 8000€ tak treba obetovať 50€ a obehať vyskúšať možné varianty.


Ani Focus nie je zlé auto, ale človek môže neskôr zistiť že niečo vadí a vymienať autá tiež nie je rozumné. Respektíve ked nevyskúša tak nevie že trebárs C-Max by mu viac vyhovel ako Focus kombi
pidizvi
Príspevky: 3406
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

okta kombi RS by mohla byt fajn, aj vykon to ma
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Oktavia rs? Pre boha ja som zastanca octavii ale rs sa neda normalnemu cloveku jazdit je to taky ladvino trhac.... vykon s dietaton jazdit treba rozvazne nie rychlo..
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných