Umytie motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Využijem túto tému na moju otázku, servisak klimatizácii mi odporúčal wapkovat sušič klimatizácie skrz mriežku chladiča. Že vraj všetok bordel keď sa takto vyčistí, chladič bude fungovať účinnejšie, efektívnejšie ? Čo vy na to ? Má to význam pre chladiaci manažment motora ?

Vďaka.
Naposledy upravil/-a Dep v 06.05.2018 21:49, upravené celkom 1 krát.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

wapkovat chladice ? sa s konom zrazil ? este tak zahradnu hadicu proti smeru by som bral, aj to rozumnym prudom...sak sa kuknite na tie prtave lamely, ze prdnes silno a ohne sa...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pokiaľ je to wapkované z úctivej vzdialenosti tak v tom nie je problém.Pokiaľ sa použije Mafra,je možné kludne wapkovať v smere prúdenia vzduchu.Len opakujem pozor na dĺžku pôsobenia,max 2 minuty a oplach.Mafra rozbíja povrchové napätie a to krásne obnaží pôvodný povrch,že je muška medzi lamelami nehrá extra rolu,prietok vzduchu tam je,dôležitý je obnovený čistý povrch lameliek,a ten je obrovský.Má to vplyv a to velmi velký.
focuskombi1
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 23.09.2004 23:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa focuskombi1 »

Umyli sme stovky motorov za 11 rokov umyvania aut. A ani na jednon nebol problem. Normalne nastriekat chemiu na cistenie a vyvapkovat. Hotovo.
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Motor by sa mal čistiť horúcou parou, ale málo kde to majú.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Prostriedky na báze tenzidov umyjú lepšie než tá para,vyskúšaj to.Para totiž potrebuje priamy zásah prúdom,kde sa dá iba také to prášenie,to nič extra neurobí.S parou som robil,tam kde je prístup tak áno,vyčistí pekne,ale je to ďaleko dlhšie,lebo tým musíš "ošahať" každý cm povrchu,to sú veci vymontované a pod. a to si zase musíš dať sakra pozor aby ti to nejaký povrch neotočil oproti
Ako pieskovanie,musíš sa patrične obliecť aj zo skafandrom,inak si koleduješ
erossmis
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 28.02.2017 12:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erossmis »

svagor takto umyval raz motor.. iba raz.. ked som videl co to dorobilo som povedal, ze toto nie.. uz som rozmyslal, ze to dam urobit aj v nejakom servise ale aj z toho mam tak trochu bobky ako to dopadne

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: minac, tatkotom a 15 neregistrovaných