Škoda Octavia Scout

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

eladio
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 01.10.2014 07:50
Zdieľať na Facebook

Škoda Octavia Scout

Príspevok od používateľa eladio »

Ahojte, kedze sa nevyznam v ponuke, chcel by som vas poprosit o nazor alebo radu. Potrebujem auto, mam rodinu, deti, chodim autom do prace cca 20 km kazdy den. Okrem toho sem-tam vylet, ale ziadne dlhe cesty. Ja obcas potrebujem ist s autom aj na polne a blatiste cesty, ale len po rovine, ziadny horsky teren. Mam aj druhe auto, octaviu kombi, ktoru bude pouzivat zena. Teraz mam moznost kupit Octaviu Scout, r.2011, 2-liter, automat, 4x4, automaticka klima, navigacia, kozene sedadla, atd. Najazd okolo 150.000 km, je druhy majitel. Ponuka mi to na predaj clovek z rodiny, viem, ako to auto pouzival, vozi v nom male deti a pouziva kazdodenne, co sa samozrejme prejavilo (sedadlo vodica zodrate, tycky na piatych dverach su hrdzave, a pod.) Inak motoricky je auto OK, malo dobru pravidelnu starostlivost. Predavaujici by chcel zan tak 9000-10000 eur, ma sa este vyjadrit. Ale je ochotny mi to auto dat na splatky bez uroku, kedze sme rodina. Takze otazka, podla vas je cena za tychto podmienok primerana, je to dobra ponuka? pripadne za tie peniaze a na ucely, ktore som vymenoval, kupili by ste nieco ine? Dakujem.
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia Scout

Príspevok od používateľa undertaker007 »

eladio napísal:Teraz mam moznost kupit Octaviu Scout, r.2011, 2-liter, automat, 4x4, automaticka klima, navigacia, kozene sedadla, atd. Najazd okolo 150.000 km
Mne osobne chýba viacero detailov, aby som sa rozhodol správne, ale skúsim k tomu dôjsť logicky.
Sme v Európe, konkrétne na Slovensku.
Som si teda takmer istý, že sa jedná o motor 2.0TDi
4×4 nie je 4×4. Je to zadná náprava niekedy pripojená spojkou Haldex. Určite v Haldexe už aspoň 2× vymenil olej, však?
Automat. V Škodovke. Čiže perfektné DSG. Taktiež určite aspoň po druhej výmene oleja, však?
Ak som trafil, tak za seba pre človeka s rodinou a deťmi VÝRAZNE neodporúčam 7-ročné jazdené vozidlo so 150000 kilometrami s motorom 2.0TDi v kombinácii s prevodovkou DSG.
Ak oleje v DSG a Haldexe menené boli, problémy prídu neskôr. Ak menené neboli, problémy prídu skôr a to už o 50000km.
Jednoducho prídu, to je fakt. Správnou starostlivosťou sa životnosť predĺži, ale len predĺži, nekonečná nie je, stále sa jedná len o spotrebné materiály a ich výmena nie je lacná.
eladio napísal:sedadlo vodica zodrate, tycky na piatych dverach su hrdzave
Neviem, čo myslíš tyčkou piatch dverí, ale ani zodraté sedadlo vodiča po 150000km mi nepríde normálne.
Ja som napríklad minulý August kupoval jazdené Subaru s rokom výroby 2007.
Ako vyzeral prvý majiteľ - netuším. Ten druhý mal 160 kilogramov, 160 centimetrov a auto užíval po dobu 2 rokov počas ktorých najazdil 120000 kilometrov. Auto som kupoval s celkovým nájazdom 220000 km.
Keď som si s majiteľom po prvý krát podal ruku, môj absolútne prvý pohľad na reálne auto padol na vodičovu sedačku, myslím, že opodstatnene. Bol napríklad zlomený mechanizmus elektrického zdvíhania prednej časti ľavej strany sedáka. Čiže, ako som predpokladal, najviac zaťažované miesto sedačky (nastupovanie / vystupovanie) tak ťažkým človekom v japonskom aute sedačku poškodil. Mechanizmus som opravil. Koži nebolo a nie je nič...


Ako píše @lubos zimovcak
Vykašli sa na lákavú výbavu, tá ťa neodvezie.
Moje auto, spomenuté Subaru, má kožu len preto, že inak to auto neexistovalo. Jednoducho som chcel trojliter z roku 2007 - 2008 a iné ako koža a automat nebolo.
Nikdy predtým som nebol zástancom kože. A mal som pravdu, nie je to o nič lepšie, ako látka.
Látku raz ročne vytepuješ a ak nie si prasa, auto vyzerá dobre. Kožu kedykoľvek zotrieš, to je fakt, to je výhoda.
Okrem toho: V zime nepríjemne chladí, v lete nepríjemne pečie.
V zime sa zo začiatku, kým auto nevykúriš, pri ostrejšom prejazde zákrutou v sedačke šmýkaš. V lete sa to našťastie nestáva, lebo si zapečený do sedadla, ak náhodou máš kraťasy.

Ak vyžaduješ automat, určite odporúčam hľadať auto, ktoré má klasický hydromeničový automat a v ktorom sa aspoň ako tak v normálnych intervaloch vymenil olej.
HINT: týmto pádom automaticky vylučuješ celý VW koncern, to ale vôbec nevadí, lebo vylučuješ skupinu áut, ktoré sú aj pre zlodejov atraktívne...
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Nema tvoje subaru, nahodou, variator?
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Nie, moje Subaru z roku 2007 má 5-stupňovú automatickú prevodovku s hydromeničom.

P.S.: hoci sa tomu budem vyhýbať ako to len pôjde, stále je pre mňa CVT vhodnejší automat, ako DSG. Dokonca to najnovšie tvrdí už aj séf automobilky BMW. A dokonca, zhoda náhod, práve automobilka Subaru má CVT prevodovku zo všetkých výrobcov prevodoviek a vozidiel dotiahnutú do najlepšieho stavu. A začali ich primárne používať myslím že až v roku 2014. Dovtedy hydromeničové automaty 4- / 5- / 6- stupňové s / bez VDC.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

tak myslím že kto má deti rodinu octavia scout 150 000km s rozdrbanou sedačkou je jediná správna voľba...
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Zo svojho pohľadu jednoznačne nesúhlasím.
Zatiaľ nemám, ale ak ja budem mať dieta, resp. deti, tak niečo ako Chrysler / Lancia Voyager a tomu podobné autá... ...to je podľa mňa definícia rodinného auta.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nikdy,nikdy nikdy
Nikdy 2,liter benz od VW
Nikdy k nemu automat
Nikdy koža
Ale hlavne...nikdy auto od rodiny,bude hnev,a tu je to tak na 99,99% už preto,o aké auto kráča
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

uff, za 10k€ mozes kupit ovela krajsie a mladsie auta, ktore budu menej zrat a dlhsie vydrzia ako 2.0 tdi 4x4 DSG :-)
eladio
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 01.10.2014 07:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eladio »

Dakujem za odpovede, beriem si rady k srdcu.
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Ide o benzin, ci diesel?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to je uplne jedno, resp. benzin je snad horsi ako diesel co sa tyka spolahlivosti pokial tam neboli dodrzane velmi dolezite servisne zasady.



Nikdy,nikdy nikdy
Nikdy 2,liter benz od VW
Nikdy k nemu automat
Nikdy koža
Ale hlavne...nikdy auto od rodiny,bude hnev,a tu je to tak na 99,99% už preto,o aké auto kráča


a este pridam :

1) za tuto cenu je to DOST drahe, takze aj to ta bude srat - od rodiny
2) stvorkolka k tomu vsetkemu hore


Cele zle. Akoze fakt keby si chcel postavit menej spolahlive auto, kde sa moze viac veci pokazit, tak uz nemas ako na Ocktavii... jedine tam dat kilometer optickych kablov, adaptivne tlmice a poriadnu buracku s Tatrovkou k tomu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Asi tak,toto je vzácne vražedná kombinácia,pud sebazáchovy musí zaveliť že - ani zadarmo ! Len nech si ho doterajší majiteľ spokojne užíva aj ďalej,tak je to spravodlivé
Bože za 10 sa už kadečo dá,,nie henten verkel v takej kombinácii
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 35 neregistrovaných