VW úprava softvéru na pôvodny

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bzinko21
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 27.08.2008 14:35
Zdieľať na Facebook

VW úprava softvéru na pôvodny

Príspevok od používateľa bzinko21 »

Caute auto mám prihlásené v nemecku a tu si aj musím dať upraviť ten ich softvér je to tu zákonom dané ak nie hrozy mi ze mi auto vyradia z evidencie a nedostanem ani STK hľadám typka ktorý by mi dokázal prepalit ten nový softvér ktorý mi tam dajú na ten starý pôvodný diky
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

A na ten nový soft to auto nejazdí či prečo?
Nerieš a jazdi
bzinko21
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 27.08.2008 14:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bzinko21 »

Jazdi ale väčšinou sú s tým problémy moji známy 3 si dali urobiť nový softvér a nezávislé na seba povedali motor stratil ťah vyššia spotreba a tak po pol roku to na prístrojovej stále svieti kontrolka či už chýba motora abo pdf filter
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Ivko 1 jazdi to aj na novy soft,ale na ukor vykonu a praveze sa to uz riesi na uradoch pretoze dpf filter sa nedokonale vypaluje a potom su zase problemy z motorom a tak dokola.Mam kamosa v rakuskej firme a ani jedno auto po uprave im nejde ako pred upravou.Tam to je tiez povinne a este aj firma.
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Je vela firiem , kde ti prehraju rj motora.
Idealne bude prist niekam (archivovat staru) ist na upravu do vw, odtial naspat nech ti nahra ten povodny.

Iba na SVK poznam z pamati asi 10 takych firiem (robia aj chip tuning, egr, dpf, cat off).

Papier budes mat o uprave, v ayateme to bude tiez.
Na stk ti nic nezistia (auto opat bude klamat ked zisti ze je na stk).
yopka
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 18.02.2012 23:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa yopka »

Urcite odporucam ist na to z vlastnej skusenosti, cca 200 evro v jednej PROFI firme a nelutujem. Bol som pritom, mal som to vysvetlene ako to funguje, vyskusane uz zopar tis.km a lepsie ako to 23r7.

Firmy su na googli,len pozriet najlepsie recenzie..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Každý jeden čiptuner či firma,dokonca spústa dobrých servisov ti urobia zálohu pôvodného softu,je to kratučký proces a jeho opätovné nahratie musí byť pod cenu čipovania.V každom prípade treba povedať za akým účelom sa to robí.Nepoužívaj slovo týpek,prišiel by si ku mne ťa vyhodím hneď
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

mhlavatý , zakladateĺ témy pod slovom "týpek" rozumie
fachmana , čo rieši také veci ľavou zadnou.. lol

Ja pre týchto naslovo vzatých odborníkov ,
používam slovo MANÍK . :40bd:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tiež som sa s tým stretol,pán mal nahratý nový soft ale auto blblo.Chodil im na krk a reklamoval,a znovu robili zmenu,takže oprava opravy.Ale ani oprava,teda druhé nahratie neodstránilo problém (až do prvého nahratia nebol).Odmietol som opravu z novým softom,pretože nebudem maturovať z opravou toho,čo je vnútry samotného algoritmu a ja vlastne nemám šancu.
Ako pár dní sa trápiť a odovzdať auto že sorry..? ale stále blbé.
komu by sa chcelo za to platiť ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Všetko je riešitelné,nakoniec sa porieši aj ten zapekitý problém.Ale sú to tekuté piesky,treba byť velmi dobrý,a velmi trpezlivý a chce to pokoj k práci a zákazníka ktorý chápe že neriešiť zapojenie parkovačiek.Tu si spústa ľudí najprv natlčie nos,potom príde pokora a je všetko čo riešenie potrebuje.Emisie sú beťár vec,pohorel na nich nejeden guru
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tak ano,to je ten problém.Ty chápeš,ja chápem,ale vysvetluj to ! či to pochopí aj pacient.On to pochopí,ale často až keď sa v tom vrtali aj studniari a minul na to majland.Nie každý rozumie na prvé vysvetlenie
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

No a kupujte sú nové grupa hnoje a majte s tým problémy , vw už nevie vyrábať autá , vyrába len nový šrot , ja by som im zakázal vyrábať autá a ešte ktorú drahé hnoje , mám 2 týždne starý služobný transportér a sedel som v ňom len 3 hodiny , a odvtedy je v servise , to je už druhý kus u nás v robote čo sa sere , vw nu by som nasral do rúk :3c90:
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

No vies,poznam chalanov co vedia dok.rvit aj kolajnicu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných