Mercedes B 180 CDI , 80 kW , A7, 2013

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

raidyM
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 21.08.2009 20:56
Zdieľať na Facebook

Mercedes B 180 CDI , 80 kW , A7, 2013

Príspevok od používateľa raidyM »

Zdravim,nedavno som si kupil tento mercedes a rad by som sa dozvedel, ak niekto mate podobny,ze aku zvyknete mat realnu spotrebu po meste s tymto autom?
Ja mam okolo 7,5 l/100 km.
Dal som auto na diagnostiku a vyskocila tam chyba:
P2080 - Obvod snimace taploty vyfukovych plynu(1.rada valcu ,snimac1) problem rozsahu/vykonu
- Uroven predpeti signalu mimo rozsah/ selhani nastaveni nuly
- prerusovany

Mechanik mi tuto chybu vymazal,nasledne auto nastartoval a skusil znova spravit diagnostiku,ale zatial chybu nezaznamenalo.
Vraj tato chyba moze sposobovat zvysenie spotreby,tak preto by som rad vedel,ze aku mate spotrebu s tymto autom.dakujem
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

po meste a po meste je rozdiel . . :41c2:
nešetri tu klávesnicu :41c2:
raidyM
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 21.08.2009 20:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raidyM »

Ako mam inaksie napisat po meste?
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

je rozdiel či ideš hodinu cez BA a stojíš na 37 semaforoch alebo 3 minuty cez Sabinov . ..myslím tým že nie je mesto ako mesto ;)
raidyM
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 21.08.2009 20:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raidyM »

Tak ja som z Kosic a v rannej spicke stojim takmer na kazdom semafore.
Tak radsej by som uvital porovnanie s niekym co byva vo vacsom meste v ktorom je ta premavka predsa len hustejsia.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Manželka mala model 2007 bez DPFka a po BA je to bralo tak cca 6,5L lenže to nebolo jazdenie ako štandart mesto ale cca 15 km ráno a večer z Dúbravky do Ružinova po obchvate dakedy cez Karlovku dakedy cez Sitinu dakedy cez Pražskú popod stanicu ...čiže nie klasika 15 križovatiek a na každej stop.a kolóny tiež nie. A ak sa vybehlo mimo mesta tak to zliezlo aj pod 6L .A bolo tam elektrické dokurovanie a 2kW alternátor tak ten motor sa celkom rýchlo aj ohrial.A jazdila sama viacmenej bez záťaže v kufri .Len kabelka a pol kila farbičiek na xichte... :40bd:
hamer
Príspevky: 597
Dátum registrácie: 17.01.2006 16:00
Bydlisko: SR (E&W)
Zdieľať na Facebook

W246

Príspevok od používateľa hamer »

Mame v rodine W246 180 CDI (motor OM651, nie renolt 1.5) v kombinacii so 7G tronic.
Spotreba po BA, KE 6 az 7 l pri normalnej jazde. Aku spotrebu ocakavas po meste - 5 litrov ? :3020:
raidyM
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 21.08.2009 20:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raidyM »

Napisal som hlavne preto,ze ked som ho dal na diagnostiku,tak mi mechanik povedal,ze vyskakuje lambda sonda.Chybu vymazal lebo sme nevedeli ci uz nahodou pred tym nebola opravena predchadzajucim majitelom.Teraz vozidlo skusam a pojdem znova na diagnostiku.Len ma zaujimalo,ze aku spotrebu mate ostatny.Viem ze 5 litrov v meste asi mat nemozem. :)
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Tá spotreba je úplne v norme.
raidyM
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 21.08.2009 20:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raidyM »

dakujem
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

na diagnostike si bol akej ? v nejakej garazi alebo original STAR leboo mercedes diagnostikovat zo veobecnou diagnostikou je ako vidiet holu babu cez igelit
raidyM
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 21.08.2009 20:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raidyM »

Na diagnostike som bol iba u znameho ktory je mechanik.Volal som aj do Mercedesu,tak povedali mi aby som diagnostiku po mesiaci opakoval a ked sa chyba znova objavi,tak potom sa mam objednat do mercedesu.
raidyM
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 21.08.2009 20:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raidyM »

Ahojte, takmer pred rokom som tu pisal nakolko som akurat vtedy kupil auto a bol som s nim na diagnostiku a vyskakovala mi tam jedna chyba ( P2080 - Obvod snimace taploty vyfukovych plynu(1.rada valcu ,snimac1) problem rozsahu/vykonu
- Uroven predpeti signalu mimo rozsah/ selhani nastaveni nuly
- prerusovany )

Teraz pocas poslednych 3 mesiacov sa mi dost casto rozsvieti kontrolka motora( napriklad chvilu pojazdim a pri dalsom nastartovani zrazu svieti ),auto pouzivam hlavne v meste.Raz sa mi stalo ked kontrolka svietila, ze sa nedal prepnut ani rezim z eco do sportoveho rezimu.Musel som minimalne 3x vypnut a zapnut motor pokial to zacalo fungovat.Ked kontrolka svieti tak v takom pripade idem s autom mimo mesta a tam ho trocha prevetram pri zvysenych otackach.Tak mi aspon bolo poradene ked som volal do mercedesu a ze ked zhasne tak vraj to moze byt DPF filter.Vacsinou potom kontrolka zhasne no naposledy ostala svietit nadalej .Potom som chvilu jazdil v meste v sportovom rezime a nakoniec zhasla.Nakoniec som bol na diagnostiku a vyskocili tentokrat tieto chyby.
Obrázok
Obrázok

Viete mi aspon trocha dat nejake tipy, ze v com by mohol byt problem? dakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V podstate sú to úplne zrozumitelné a celkom jednoznačne určené.To neznamená automaticky ich poruchu,to znamená že ich treba overiť a tým že je jasné čo overiť,je velká výhoda.Tu musíš vyhladať diagnostika ktorý ovláda MB a teda vie vyzískať ďalšie informácie
P0191 - úplne jasné,snímač tlaku CR lišty
P0236 a P2112 budú spolu súvisieť (tj jedna vyvoláva druhú
P0471 - chyba merania na diferenčnom čidle DPF,lahko sa overuje

Nezmieňuješ čo sa udialo z P2080 čidla teploty výf.plynov ,väčšinou sa samé neopravia
raidyM
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 21.08.2009 20:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raidyM »

Znamy co mi robil diagnostiku tak velmi mi s tym pomoct nevedel.Akurat co spravil bolo ,ze vymazal tie chyby a skusil nastartovat auto ci zase nevybehnu chyby ale zatial nic. Predtym ako to zmazal tak som si to radsej odfotil.

Ta chyba ktora mi vyskakovala na diagnostike pred rokom (P2080 - Obvod snimace teploty vyfukovych plynu(1.rada valcu ,snimac1) problem rozsahu/vykonu) tak to sa vyriesilo tak, ze mechanik mi vybral snimac teploty ten sa nachadzal vpredu ako je motor a vycistil ho sprejom a uz viac tato chyba sa neukazala.

Teraz ale vyskocili tieto aktualne chyby.Len som radsej predtym ako pojdem do servisu chcel vediet vase rady lebo vela je tu vas takych co sa do toho rozumiete.

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných