Audi A4 - odklony prednej napravy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bentley2211
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 27.07.2006 16:59
Zdieľať na Facebook

Audi A4 - odklony prednej napravy

Príspevok od používateľa bentley2211 »

Ahojte viete mi poradit, na geometrii mi vysli zle odklony prednej napravy,pneumatiky sa mi drali po krajoch, zevraj to nejde nastavit. Napravu som menil pred cca 2 roky dozadu, daval som Meyle HD,vratane ulozeni,tlmicov... je to mozne ze to tak skoro odislo? Z napravy nepocujem ziadne pazvuky, mechanik na geometrii tvrdil se horne ramena mozno treba vymenit? Auto Audi A4 B6, je to naprava typu passat...riesil to niekto? Dakujem
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Niekde bude zrejme vola na naprave,cize nastavit sa to urcite da.Skus dat pozriet vozidlo inemu mechanikovi ak tento nevie co s tym.Za tie 2 roky sa mohlo vselico od vymeny dielov zmenit (vid kvality nasich ciest..atd),cize na zdvihaku a pod autom sa to odhalit da!skuseny mechanik si stym hravo poradi :2f93:
aristoteles
Príspevky: 778
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Easy, to je len tvoje zbozne prianie...
Ake odklony to ma?
bentley2211
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 27.07.2006 16:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bentley2211 »

Zdravim, -1,12 vlavo, -0,12 vpravo, mal som zjazdenu vonkajsiu stranu pneumatik. Mam ist niekam inam na geo? Teraz pozeram protokol, je tam v popise auto Audi A4 8K 2007 napriek tomu ze je to A4 B6 2001. Ma to zhodne napravy?
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Ked uz si raz za nieco zaplatil,tak to reklamuj!Podla protokolu sa stala chyba v servise cize mas plne pravo sa obratit na nich aby ti dannu vec dali doporiadku.To ci maju/nemaju zhodne napravy ti neviem povedat,ale za tych 6(rozdielnych)rokov od vyroby vozidiel sa na naprave vselico mohlo zmenit,cize k tomu asi tolko.Ak uz im neveris,zober auto do ineho servisu,ktory si mozno viac poradia s touto problematikou.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

kamarat mal onehdy ohnutu napravnicu, zralo mu to gumy, tiez mu na geometrii povedali ze sa neda nastavit, az to podomacky narovnal uz sa naraz dalo nastavit lol, uz sa nepamatam presne ale tusim aj v skodovke povedali ze to len vymenit treba, takze tak to niekedy chodi, pomozes si sam aj Panboh prida pomocnu ruku, inac si jak sa povi v prdeli...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Daj protokol z geometrie,toto je tláchanie bez reálnej šance pomôcť.
B6 má hore dve samostatné ramienka ktoré majú nemennú pozíciu,a teda neexistuje čokoľvek zmeniť na pozícii hore.
Dole je to iné,sú tam dve samostatné drabálne hliníkové ramená uchytené v okách nápravnice.Ovšem nápravnica samotná je uchytená tak,že jej pozícia voči karosérie je nastavitelná v obrovskom rozsahu.Základnú pozíciu nápravnice určujú oká na nápravnici,na pomocnom držiaku pre silent motora a na karosérii.Tam sa cez tieto tri oká dáva presný trn o priemere cca 18-20 mm,neviem presne.Tým sa zlícuje nápravnica voči karosérii,a teda tým sa určí pozícia pre záchytné oká spodných ramien.A tým sa mení aj odklon kolies.Rozhýbe to väčšinou mechanik ktorý robí spojku alebo prevodovku a vyberá celý agregát aj zo sánkami (nápravnicou) Potom to už späť dá ako sa podarí.Ale môže byť nápravnica posunutá stranou aj pre nejakú udalosť v minulosti
bentley2211
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 27.07.2006 16:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bentley2211 »

Obrázok
bentley2211
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 27.07.2006 16:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bentley2211 »

S autom som uz bol viackrat na geo, nikdy nebol problem, mam ho uz 6-7 rokov, ziadnu buracku som nemal...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Mal či nemal,pozri odklony L a P strany - sú vľavo -1,12 a -0,12 napravo. Posunutím nápravnice bočne sa jedna hodnota zmenší a druhá zväčší.A sa podarí utrafiť posun o 0,50 tak dosiahneš L stranu -0,62 a pravú -0,62 a si krásne v predpise

Prečo to hneď neurobili neviem
bentley2211
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 27.07.2006 16:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bentley2211 »

Takze vyriesene, problem bol v tom, ze ten servis tam navolil ine auto, bol som inde, vsetko ok. Teda suma sumarum, prvy servis navolil zle auto, nastavil co sa dalo ale odklony boli zle, pridem do druheho servisu a tam po zamerani vsetko ok. Ach jaj :2f93:
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní