Škoda Octavia 1.6 tdi , 2012 - alternátor

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia 1.6 tdi , 2012 - alternátor

Príspevok od používateľa seven549 »

lukas51 napísal:Zdravím, potreboval by som poradiť odišiel mi Alternátor na mojom aute škoda octavia 1.6tdi 2012, podľa čoho by som mal zháňať nový, či bude pasovať aj s iného auta koľko Ah potrebujem. Ďakujem
daj si to opravit kupou ineho nic nevyriesis nevies kolko uz ma za sebou a do 2 dni bude ko.repas u profika do 24 hod max 80 euro a bude ako novy aj zvonka.
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

No nie je repas ako repas. Lebo opravari malokedy daju take uhliky a diodve mostiky a loziska takej kvality ako boli povodne originalne . Uz som par repasovanych z auta po roku vyhadzoval pre nefunkcnost
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Aj ja som bol upozornený,že repasovaný altik, už toľko nevydrží... neverim tomu, nakolko elektrosučiastky ako spomínané diody,či ine buď funguju ,alebo nefungujú
a ložiská musia byť dobre už z princípu z akeho materialu su vyrobené a aká technologia je pri vyrobe ložísk použitá :) To čo ukazovali v TV-novinach,že likvidovali dobré ložiská, bola len prázdná póza, nič iné...

A ešte sa chcem opýtať repasovaný altík počas behu motora píska ,
nie je to také pískanie ako ked sa otáča oska nasucho,
myslím si ,že to pískanie je vygenerované elektricky zo samotného pohybu rotora oproti komutatoru
pri prúdovej záťaži ,
podĺa toho,čo si všímam tak takýto zvuk ma pri rozbehu veĺa aut,hlavne benzinovych...
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

No neveriaci ale sa mylis lebo kvalitnejsia dioda vydrzi dlhsi cas kym sa ,,prerazi,, oproti lacnejsej. A podobne je to aj z loziskami. Pre porovnanie trochu podobny priklad origo japonsky cap na riadenie na landcruisera a pajero vzdy vydrzal dlhsie ako no name z cinskej druhovyroby . Par altikov repasovanych som uz odpalil kedze na jednom terenaku mam vyssi prudovy odber kvoli viacerym spotrebicom original altik bol vacsinou vzdy najkvalitnejsi
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ale nieje repas ako repas videl som repas že z vonka len umyté a dnu vyfúkané od bordelu a reálne na nič nešáhnuté lebo šak vyskúšali a išiel a za dva mesiace skapal na uhlíky ....never nikomu nikdy nič na Slovensku duplom. 3/4 majstrov sú majstri v oje-babrávaní.čo si nespravím sám tomu neverím!
benky71
Príspevky: 243
Dátum registrácie: 06.01.2008 08:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benky71 »

caute,neviem odkial si,ale tu v okoli TT,je chalanisko ktory ak prineses pokazený tak ti obratom predá repasovany,necakas a hned ides prec,sam som tak menil na golfe 4 2001,za cenu 60 euri,myslim ze fajn cena a aj rychlo vybavene.
Dáva 6 mesiacov zaruku na to.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ja som to daval robit chapikovi co ma testovaciu masinu.ziadne take ze to zmontujem a uvidime ci pojde.v kazdom meste sa nejaky majster najde.diodovy mostik nemenil pracoval ako novy menil len loziska komutator a uhliky.100 000km zatial v pohode.za 60 ecok mi garantoval 150 000km vydrzi potom znova dole a doniest na kontrolu.povodny alternator z vyroby zil 230 000km a bol robeny repasovany pri premeskanej vymene drazkovaneho remena a kladiek 30 000km navysse.ked som ho mal dole tak uz siel na kontrolu.bolo to presne na hodinu dvanastu.auto by nedalo uz ani 200km komutator bol vydraty do plastu uhliky tak 3mm.vyrobca alternatora visteon made in slovakia.u druheno byvaleho auta prestalo dobijat co som zhanal diely uhliky 20 euro mostik 30 euro loziska 2.50 kus cize 55 euro a komutator by som nemenil.tak som to dal tiez tomu chlapikovi novy regler s uhlikmi,diodovy mostik,loziska,komutator altik ako novy aj zvonka.aj etiketa bola ako nova.stalo to 80 euro s tym ze stacilo nahodit a slapal mi dalsich 180 000km az kym sa auto nepredalo.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných