Koniec diesel agregatom

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Prečo sa VW Group nespojí napr. s Toyotou, ktorá má najdlhšie skúsenosti u sériovo vyrábaných hybdridov? Keď sa sily spoja, vývoj by bol lepší a rýchlejší, ako keď každá automobilka sa snaží sama. Mazda sa napr. v minulom roku spojila s Toyotou a je jasné, kto komu s čím pomôže.

Nie som veľký zástanca toho, aby diesel vymizol z osobných áut. Určite je to predčasné. Možno o 10 rokov by to bolo na mieste, kedy technológie budú niekde inde, ako sú teraz a nehovoriac o tom, že každým rokom sa vývoj zrýchľuje. Pred 20 rokmi 1 vývojový rok mohol trvať toľko, ako dnes 3 mesiace (príklad).

Na druhej strane taká Mazda s motormi SkyActiv asi veľa ľuďom otvorila ústa v pozitívnom slova zmysle. Niekde na diskusii Topspeed.sk som čítal otázku v súvislosti s pomerne zlou spotrebou diesla 2.2 SkyActiv-D a výbornou spotrebou benzínu 2.5 SkyActiv-G. Čitateľ sa pýtal, či dieslový motor je tak zlý a benzínový tak dobrý, že de facto spotreby u oboch motorov v modeli 6 sú totožné, pritom benzínový motor má aj vyšší výkon. Odpoveď redaktora bola - aj, aj :)

Mať v autoteste, kde "na dedka" zrovna nejazdia spotrebu v Mazde 6 2.5 192koní so 6 stupňovým automatom spotrebu 6,6l/100km je teda silná káva a v tomto prípade ja nevidím jediný dôvod kúpiť si naftový motor. U iných automobiliek to však také jednoznačné nie je, keďže úsporu napr. TDi, alebo HDI benzínové motory ťažko prekonajú pri rovnako dynamickej jazde.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Iba velmi hlúpy človek búra dom skôr,než má hotový druhý.Tu spústa hlbokých mysliteľov otvára dvere svetu ktorý síce je vecou budúcnosti,ale v tomto momente nemá odpovede ani na najzákladnejšie otázky fungovania.Zase musí prejsť niekoľko rokov manipulácií a idiotských slubov a vyhlásení,aby sa prišlo na to,že sadáme do vlaku ktorý nikto nepristavil a zase iba niekoho dobehli a vybrakovali mu peňaženku.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Ekologické myslenie o elektrickom pohone osobných áut sa nám vráti v negatívnom dopade na prírodu. Nevidel som nikde, ako sa vyjazdene batérie z elektromobilov znesú zo sveta. Určite to nebude také jednoduche a lacné ako u spaľovacích motorov.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Mozno ste citali len nadpis, ale nafta v skode konci len v malych modeloch, teda vo fabii a onedlho aj v rapidke.
Podla mna logicke, pretoze posledne testy ukazuju, ze nafta v tychto malych autach zacina zarabat az daleko za hranicou 100 tisic km, kedze maju vyssiu cenovku.
makrela
Príspevky: 2956
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Traduje sa - koho predčasne pochovávajú ten bude dlho žiť.Tá dnešná oplašenosť sa postupne zriedi,že zánik diesla vidí trochu inak spústa kormidelníkov vývoja a dá sa to jasne vidieť pretože vývoj nie bežal naďalej,ale sú tu reálne výsledky idúce do výroby.
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Ja som čítal taký článok, že ani tie informácie z Nemecka, že ľudia nechcú diesle, nie sú celkom pravdivé.

A pokiaľ budú automobilky stále miliardy eur investovať do nových dieslových motorov, tak sa nemáme čoho obávať. Veď tie miliardy sa aj musia vrátiť. Nikto neinvestuje 300 miliónov eur do nového motora, keď vie, že o 2 roky diesle končia.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 33 neregistrovaných