Ako na prepis auta z ineho okresu?

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stuno
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 16.04.2018 15:39
Zdieľať na Facebook

Ako na prepis auta z ineho okresu?

Príspevok od používateľa stuno »

Zdravim,

od znameho sa chystame kupit auto. On podnika a chce ho predat ako firma. Okrem toho je z ineho okresu ako som ja. Vedel by mi tu niekto, kto sa v tejto oblasti pohybuje poradit aky je postup pri takomto predaji? Najlepsie so splnomocnenim, tak aby som nemusel stravit den na policii v inom meste. Predpokladam, ze on auto odhlasi na policii u seba a ak by mal odo mna splnomocnenie, tak ho rovno tam prehlasi na mna. Nasledne ho ja prihlasim do evidencie v nasom okrese. Dakujem za vysvetlenie.
stuno
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 16.04.2018 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stuno »

Vedel by si to rozviest trochu podrobnejsie? Ked vo svojom okrese vybavi prepis auta na mna (so splnomocnenim nech sa tam nemusim trepat), aky bude dalsi postup? Predpokladam, ze ho prihlasim do evidencie v mojom okrese, kde dostanem nove ECV tabule...
kapeda
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: 28.12.2006 13:29
Bydlisko: BA
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapeda »

stary majitel vozidlo len odhlasuje v mieste svojho trvaleho bydliska, alebo sidla firmy... na odhlasku potrebuje od teba plnu moc na odhlasenie na tvoju osobu, odhlaska bude vyznacena v TP a tak isto aj v systeme... potom ides na DI v mieste svojho trvaleho bydliska, v prvom rade na obhliadku, kde po obhliadke das dole znacky a ides si auto prihlasit na seba, nasledne ti bude vydany novy TP a pridelene nove znacky... na prepis potrebujes velky TP s vyznacenim odhlasky, doklad o poisteni, vypisanu velku ziadost (dvojstrana) a samozrejme kolky podla vykonu a veku vozidla...
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Odhlasenie povodneho majitela: https://www.minv.sk/?odhlasenie-vozidla-ineho-okresu

Dolu mas rovno aj tlacivo na plnomocenstvo.

Prohlasenie: https://www.minv.sk/?prihlasenie-vozidla-z-ineho-okresu

Takisto su dolu dokumenty na stiahnutie, ale maju ich aj predtlacen na DI. Vyzaduje sa format A3, to si asi doma nevytlacis, ale aspon aby si mal predstavu ako to vyzera.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
secian
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 10.02.2017 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa secian »

na tomto nie je nič komplikované. ide len o to aby si mu dal splnomocnenie aby to mohol spraviť. a ty potom prihlásiš a vybavené.
fkk
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 06.08.2017 23:44
Zdieľať na Facebook

Re: Ako na prepis auta z ineho okresu?

Príspevok od používateľa fkk »

stuno napísal:aby som nemusel stravit den na policii
Prečo by si tam mal byť celý deň alebo čakať od 6 ráno? Však sa objednaj na konkrétny čas cez internet, prídeš na políciu a za 20 minút si vybavený.
rimack
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 05.05.2018 12:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rimack »

postup prihlásenia si pozri tu https://prihlasenieauta.sk/prihlasenie- ... ho-okresu/

pozri si časť Prihlásenie vozidla z okresu do okresu – postup

na začiatku je skoro to isté ako na minv.sk ale to prihlásenie je tam dosť podrobne popísané
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných