Seat Alhambra - drazkovany remen

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

djtomidj
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 18.01.2015 23:38
Zdieľať na Facebook

Seat Alhambra - drazkovany remen

Príspevok od používateľa djtomidj »

Zdravim potreboval by som poradit co moze sposobovat take chrastenie od drazkovaneho remena? Napinacia kladka vymenena, alternator novy,kompresor na klimu novy, remen najprv bol conti teraz bosch, remenica na kluke skusena druha. Napinacia kladka kmita jak besna. Co to moze sposobovat? Dakujem za tip

Motor 1.9 tdi 96kw asz
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

priznaky zaseknutej volnobezky na alternatore. ale ked pises ze alternator novy... skus uvolnit klucom napinak, remen napnut niecim aby nebol volny, srobovakom na plocho napr. a povoluj napinak. sleduj drahu napinaka od momentu ako sa dotkne remena az po uplne uvolnenie kluca - napnutie napinaka. ze aku velku drahu urobi aby napol remen. ak dost malo tak skus dat o dajme tomu centimeter kratsi remen ci sa to zlepsi. je tam remen drazkovy z obidvoch stran ze?
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

pozeram katalog a je tam predpisany remen 6DPK1195. kratsi obojstranny som v ponuke nenasiel tak to bude asi problem vyskusat s inym. ten napinak akej znacky je pouzity?
djtomidj
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 18.01.2015 23:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djtomidj »

Napinak je myslim INA. Jedine co ostalo povodne je servocerpadlo. Remen ma drazky z obidvoch stran.
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

ina je super. to bez vyhrad. pokial v krabici nebolo nieco ine prebalene z akehokolvek dovodu.
stary, povodny napinak si neskusal dat ci sa nieco zmeni? volnobezka na alternatore funguje ako ma? a z akeho dovodu sa zacalo s vymenou tych veci? skus to rozpisat od zaciatku po poradi
djtomidj
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 18.01.2015 23:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djtomidj »

Povodny problem: ked som kupil auto pri vytoceni volantu na doraz piskanie remena.pri vymene rozvodov isiel novy remen conti a napinak. Vsetko ok tak 10tis km. Potom piskanie remena opat. Ze vraj zla volnobezka na alternatore. Volnobezka sa vymenila. Potom aj cely alternator skusila sa druha remenica na kluke bez zmeny. Medzitym kompresor druhy. Potom ma to nasralo dal som remen bosch a zase druhy napinak pokoj tak 15 tis km a chrastenie zase. Skusim to zajtra natocit a dam link.
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

kazda remenica ide pekne rovno a lahko? ci niektora neni prihnuta, vyosena...
pozri aj na vsetkych drazkovanych remenicach ako na ne dosada remen. uz sa mi stalo ze nova alternatorova mala moc vysoke a ostre hrany. a ci nieje niektora krajna stena niektorej niak nadmerne osuchana od remena.
ale ked je tam problem aj s kmitanim remena tak je to dost zaujimave...
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných