BMW e60 - spojazdnenie odstráneho dpf

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

PatoGTD
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 02.02.2011 18:46
Zdieľať na Facebook

BMW e60 - spojazdnenie odstráneho dpf

Príspevok od používateľa PatoGTD »

Dobrý deň. Čisto informačne sa zaujímam o možnosť spojazdnenia odstraneneho Dpf. Ci už to niekto absolvoval. Je to bmw e60 3.0d 160kw 2004. Auto je v (na svoj vek) super stave a nerád by som riskoval nejakú pokutu atď... Som ochotný radšej do toho zainvestovat, ako kúpiť iné auto s nejasnou históriou. Firmy som ešte neriešil, zatiaľ zbieram názory. Vďaka
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Fandím aby si našiel správneho človeka,myslím že to bude fuška.Aj z ohladom na typ auta,aj z ohladom na nutnosť perfektne ten menežment poznať,ale aj korektné riešenie pre peňaženku majiteľa.Pretože vždy je možné sa k cielu dostať v rôznych cenových hladinách.Ja som zameraný už iba na grupu,takže tam viem situáciu vyhodnotiť presne,ale práve preto aj viem úskalia podobných úkolov.Takže naozaj si daj radšej viac času a dobre sa oboznám s problematikov,ale aj preťukaj komu to zveríš.Ak sa pustíš do riešenia a ani po konzultovaní z mechanikom ti nebude úplne jasné že čo,prečo a začo...radšej odtiaľ odíď.Stále je lepšie odísť nasratý a s peniazami,ako nasratý a bez peňazí a ešte z rozbabraným autom.Máš takmer nulovú šancu ak sa už niekto o niečo "pokúsi" a dopadne to zle,ďalší to ako prácu po nejakom šuflikantovi nezaberie.Je len jedna šanca,odborníci majú práce vyše,než aby riešili zbabrané opravy iných aj zo zákernosťami čo z toho plynú.
PatoGTD
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 02.02.2011 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PatoGTD »

To auto som ešte nekúpil. Je z rodiny, preto viem co a koľko bolo doňho preinvestované, len nepochopím tento krok, ze odstránil dpf. Neviem no, pozistujem, rozhodnem sa...
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Ja si myslim ze tu nie je problem dat naspat DPF aj original softver.Problem je uplne inde.Filter bol odstraneny z nejakeho dovodu,a ten dovod nepozname,mozno len ty.A prave odstranenie toho dovody ti vyjde drahsie ako samotny filter a soft dat do poriadku.Samotny fiilter sa len tak neposkody,vydrzi statisice km bez problemov ak samotny motor je v poriadku.Odstrania to dovodu s castymi poruchami DPF.Zdoraznujem filter nie je zavada,to je len pricina niecoho ineho,co nefunguje v 100 percentnom stave.Zle vstrekovace,zle turbo,egr,netesny olejovy system atd.Zrada je v tom,ze ti nikto nevie co je s motorom,ak nemas original soft v jednotke motora,a namontovany cisty filter.Cize vrazis do toho stovky,tisice eur a vysledok citis len mpozno par tyzdnom mesiacov.A v tom momente sa zacina dalsi problem,kde treba ovela chlbsie otvorit penazenku.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

tu asi tazko nieco dodat, dostal si podla mna komplet odpoved, ci pojdes do tej ruskej rulety ale nikto nerozhodne za teba tu :-\
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Mam take iste auto ako ty len 5/2005 ...menil som egr vahu vzduchu lambda sondu obe cidla teploty a senzon dif tlaku novy katalyzator a dpf som kupil z jazdenky a dal vycistit ...

Ak by si chcel nahrat spat soft a si zo zapadu viem ti odporucit cloveka do 50€ ti nahra original soft
PatoGTD
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 02.02.2011 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PatoGTD »

Áno má to dpf 12/2004 dovoz z D v roku 2006. Pre info co odpalilo dpf. Mala prasklinka na hadice od medzichladica vzduchu. Vraj si rj dávkovala viac nafty kvôli tomu a dosť dlho sa stým jazdilo, dokonca aj vtedy keď bolo už počuť fučanie v motorovom priestore. Dpf vypadalo ako by sa tam grilovalo na drevenom uhlí. Odstránené to bolo v roku cca 2012,ked skoro každý takto riešil dpf-aj keď mal peniaze na servis....
Napísať odpoveď

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných