VW Passat b5 - nefunguje spiatocka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

nejdemiauto
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 02.05.2018 21:44
Zdieľať na Facebook

VW Passat b5 - nefunguje spiatocka

Príspevok od používateľa nejdemiauto »

Zdravim,

mam problem s autom a neviem si poradit. Spiatocka ide zaradit normalne, bez problemov, no akonahle pridam plyn, otacky vybehnu ale auto zostane stat. Pri jazde ked preradujem pocut nejake chraplave zvuky z oblasti prevodovky. Vedel by mi niekto poradit, co by to mohlo byt ? Kamarat mi povedal, ze by mohla byt zlomena/zohnuta vidlica spiatocky, no mechanik mi dnes po prevezeni sa povedal ze treba vymenit celu prevodovku, nejak sa mi to ale nezda. Ide o VW PASSAT B5 COMBI.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Ahoj, nájdi si mechanika, ktorému sa chce trochu pohrať. To že ty si s riadiacou pákou vykonal pohyb, a myslíš si, že si zaradil rýchlosť neznamená, že ten pohyb v prevodovke bol taký istý a došlo k zaradeniu prevodu.

Polopate - je pootrebné skontrolovať prenášací - riadiaci mechanizmus. Pravdepodobne nedôjde k úplnému zasunutiu rýchlosti (prevodu). Toto sa dá odkontrolovať len rukami položenýmmi na henten mechanizmus a nie prevezením sa...
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných