Toyota Avensis od roku 2015 1,8 benzin automat

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

300majo
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 12.10.2013 16:50
Zdieľať na Facebook

Toyota Avensis od roku 2015 1,8 benzin automat

Príspevok od používateľa 300majo »

Zdravim mam zaujem o kupu novsieho auta nielto hovori kup passat alebo superb.Pozeram aj na takuto Toyotu len s tymito autami nemam vobec skusenosti.Popište ake to je auto a či su aj štvorkolky ďakujem
trasky
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 18.08.2009 12:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trasky »

Toyota Avensis je lepšie riešenie ako Passat alebo Superb. 1.8VVTi je klasicky atmosferický motor s jednoduchou údržbou, rozvody reťazou - vydržia dlho. Keď budeš pravidelne servisovať budeš spokojný
rockerao
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 03.07.2013 19:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rockerao »

Ak ti niekto odporúča passat alebo superb tak ťa nemá rád lol

Avensis je výborné auto, a 1.8 vvti je bezproblémový motor, narozdiel od hocičoho od WV group. Je to viacbodová atmosféra - najspoľahlivejšie čo môže byť. Akurát počítaj s tým, že v kombinácii s automatom a pomerne ťažkým autom to bude asi dosť lenivé. Ak to ale chceš na pohodovú komfortnú jazdu a nechceš behať po servisoch, tak je to výborná voľba. Hladké viacbodové benzíny už takmer vymreli, tak ber kým sa dá.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

ak hľadáš strednú triedu a pripúšťaš japonca tak by som zvážil mazdu 6 plus accorda. Avensis by bol až tretí v poradí. 4 kolka tam nebude a chce to vyskúšať ten automat lebo cvt ti vôbec nemusí sedieť.
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Za seba z japonských áut neodporúčam Mazdu.
Dve sú v práci ako služobné vozidlá (popri rovnako starých Volvách a Octáviach) a chorobne hnijú. Na veľmi debilných miestach.
Strecha, hneď milimetrík nad čelným oknom.
Okolie plniaceho otvoru pohonných hmôt.
Kufor.
Výfuk.
Prahy.
Dvere.
Celé zle...
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

hej celé zle hlavne uved ročník a ako sa tie autá nechajú otrieskať v zime od šutrov.... služobáky by vedeli rozprávať....
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

a tie volva s skodovkama naopak setria.... ;-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

undertaker007 napísal:Za seba z japonských áut neodporúčam Mazdu.
Dve sú v práci ako služobné vozidlá (popri rovnako starých Volvách a Octáviach) a chorobne hnijú. Na veľmi de***ých miestach.
Strecha, hneď milimetrík nad čelným oknom.
Okolie plniaceho otvoru pohonných hmôt.
Kufor.
Výfuk.
Prahy.
Dvere.
Celé zle...
prosím ťa nehovor že 2015 chorobné hnije
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Koncernovky sa kupujú preto lebo sa dajú vždy predať, aj keby to bolo ako vyjazdené, tak vždy sa nájde "znalec" čo ten kýbel kúpi a ešte si bude chváliť ako dobre kúpil

Auto veľkosti Avensis v benzíne s automatom (nebodaj ešte 4x4) je pre slováka neprijateľná varianta, každý čo má dieru v zadku chce kachle a spotrebu max 5,5l

Z japoncov a 4x4 asi len Subaru, pokiaľ sa bavíme o klasických osobákoch (nie SUV)
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

No jo, zasa raz ľutujem, že som niečo napísal.

Mazdu som chcel aj ja, nakoniec som skončil so Subaru.
Mazdu som zamietol z niekoľkých dôvodov.

Obe Mazdy v práci sú ročník práve 2015.
Rovnako staré autá máme ešte:
Volvo S60 D5 Polestar 2015 (v záruke po 2 rokoch menený motor)
Volvo S80 D5 2015
2x Škoda Octavia 1.6TDi 2015
Škoda Superb 2.0TDi 2015.
Prvé spomenuté, teda Mazdy, sú viac zhnité, ako doteraz užívaný Renault Megane kdesi z roku 2000.
Mazdy neponúkajú to, čo ostatné autá.
S Bluetoothom sú pravidelne v servise.
Navigácia príšerná.
Neupozorní to auto na nič. Maximum čo jedna zvládla bolo blikanie žhaviacej kontrolky a to už bol väčší problém.
To všetko mne osobne nevadí.
Vadí mi, že rovnako staré a rovnako zaťažované ostatné služobné autá iných značiek ani zďaleka nehrdzavejú tak a na takých miestach, ako tieto Mazdy.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Smiesno ti je... Na sukromne si hodim dopredu zasterky, plastovy kryt prahu, neobieham ked je vlavo sutrov ako v kamenolome... Asi sa zhodneme ze o svoje sa staras inak ako o cudzie ze...
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

undertaker007 napísal:No jo, zasa raz ľutujem, že som niečo napísal.

Mazdu som chcel aj ja, nakoniec som skončil so Subaru.
Mazdu som zamietol z niekoľkých dôvodov.

Obe Mazdy v práci sú ročník práve 2015.
Rovnako staré autá máme ešte:
Volvo S60 D5 Polestar 2015 (v záruke po 2 rokoch menený motor)
Volvo S80 D5 2015
2x Škoda Octavia 1.6TDi 2015
Škoda Superb 2.0TDi 2015.
Prvé spomenuté, teda Mazdy, sú viac zhnité, ako doteraz užívaný Renault Megane kdesi z roku 2000.
Mazdy neponúkajú to, čo ostatné autá.
S Bluetoothom sú pravidelne v servise.
Navigácia príšerná.
Neupozorní to auto na nič. Maximum čo jedna zvládla bolo blikanie žhaviacej kontrolky a to už bol väčší problém.
To všetko mne osobne nevadí.
Vadí mi, že rovnako staré a rovnako zaťažované ostatné služobné autá iných značiek ani zďaleka nehrdzavejú tak a na takých miestach, ako tieto Mazdy.
Tak rozhodne mazda neponuka 4 kolesa,motor,sedadlo a volant. To osobne potrebujem k jazde....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

braga napísal:
undertaker007 napísal:Za seba z japonských áut neodporúčam Mazdu.
Dve sú v práci ako služobné vozidlá (popri rovnako starých Volvách a Octáviach) a chorobne hnijú. Na veľmi de***ých miestach.
Strecha, hneď milimetrík nad čelným oknom.
Okolie plniaceho otvoru pohonných hmôt.
Kufor.
Výfuk.
Prahy.
Dvere.
Celé zle...
prosím ťa nehovor že 2015 chorobné hnije

Otázka je kedy sa to dozvieš.Určite sa zhodneme v tom že vždy neskoro.Neskoro aby to malo zmysel zachraňovať,a ani to nedáva zmysel.Primárne to nie je auto určené na ani na dlhý život ani extra porciu km.
Obrázok
Už to človek zbadá okamžite že tam nie je ani náznak ochrany dutín.Ak pozriete do Superb-a,tak môžete odtiaľ vosk vyberať ako zmrzlinu z pohára
Nik japonca nejako extra kritizovať nechce,sú v kadečom výborný,v oblasti hrdze ale neriešia doslova nič.Ale aby toto videl človek u japonca značne vyžšej cenovej kategórie než Avensis dosť prekvapí.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Japonec bol špičkový (technicky) kým bol dovážaný z ostrova.Ako sa začal bastardiť v EU jeho kvalita,dômysel,a rozumné riešenia išli tatam.Nabral európske maniere a ide cestou komplikovanie vecí,ktoré boli aj predtým,iba v rozumnejšej forme.Toto kedysi človek obdivoval,jednoduchý dômyslený a abnormálne spolahlivý agregát.Jednu dobu sme aj vystriedali v rodine nejakú tú Corolu aj Camry,ale nástupom VVTi išiel dômysel nabok.To môže niekto považovať za čudo,ale potom ten motor nikdy otvorený nevidel.Rozum tam ani na blízku nebol.A tak by sme mohli debatiť o nejednom motore akože japonskej produkcie,ale z japonskom to má spoločné iba pramálo.Natoľko sa potrebovali etablovať v únii,že dnes šlapú to isté čo únia.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

No nemate pravdu ale je to vas nazor.... Japonci v otazke benzin motorov su stale vpredu. Spekulovat musia tiez lebo emisne limity platia vsade. Ale benzin mazdy hondy i tej toyoty bude vzdy troska dalej ako ten od vw. Bude to aj tym ze v japonsku nafta neexistuje takze vyvijaju tie benziny...
2.4 v accorde famozny motor, 1.5 v jazze rovnako, 2.0 turbo v civic type R, toyota 3.0 v6 nesmrtelny, v mx5 tovnako.... Toyota je tak trosku stranou lebo tam je prim hybridna technologia a o tej sa vo vw moze snivat

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní