Bola naozaj robena geometria ?

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

LUKAS0088
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 10.07.2011 17:50
Zdieľať na Facebook

Bola naozaj robena geometria ?

Príspevok od používateľa LUKAS0088 »

Cauko.

V aute mi uz nieco dlhsiu dobu klepe a zistil som, ze je potrebne menit axialny cap. Auto mi taktiez taha do strany. No teraz ma napadlo, ze takto mi auto tahalo a klepalo uz pocas toho ako bola robena geometria v dvoch servisoch, dokonca v tom druhom bola robena 2x za jeden mesiac.

Zaujima ma teda, bola ta geometria skutocne robena, ked uz vtedy som mal volu na axialnom cape (vonkajsi uz bol meneny pred touto geometriou) a auto mi tahalo do pravej strany aj po tychto celkovych 3 geometriach ?

V tom druhom servise som aj dostal doklad o konecnych uhloch, ktory prikladam: https://ibb.co/gaPHKH

Vdaka za odpovede.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Po 1., Geometriu ma zmysel robiť len na podvozku, kde nie su nadmerné vole sposobené vybitými čapmi, ak sa urobila geometria s vybitými čapmi, nikdy nemože byť dobrý vysledok, pretože vychodzie body merania geometrie su posunuté.

2., Nikdy netreba dávať robiť geometriu na zimných pneumatikach, tiež to skresľuje výsledok

3., Ešte pred pristavením vozidla na nastavenie geometrie,
treba rozchodiť skrutkové spoje čapov riadenia ,
a trvať na tom, že aj po vykonanej geometrii ma zostať vystredený volant.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

lebo ked mas zimne, je zima, aj autu aj geometrii aj obsluhe, je americkymi vedcami dokazane, ze pod 5C odflakuju pracu castejsie o 14,3 %, ako ked je izbovych 20C
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

rad som pomohol, ako vzdy :-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
LUKAS0088
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 10.07.2011 17:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LUKAS0088 »

Vdaka za odpovede.

Ale zaujimalo by ma, ako im to potom odmeralo, ze uhly su v poriadku (vid. obrazok) ? Lebo ako vidiet na papieri, uhly na prednej naprave boli dobre, uz pred geometriou a aj po nej. Ako som pisal, vonkajsi cap bol meneny nejak mesiac pred tymto vsetkym, ale ten vnutorny mal uz vtedy volu a klepotal.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

lakinooo napísal:Prosim a vysvetlenie bodu cislo 2. Dakujem
Lebo 1x som tak urobil ,že som dal nastaviť geometriu na zimakoch a keď som prezul na letné , tak zrazu začalo auto ťahať doľava, čo predtým nerobilo

Vysvetľujem si to mäkkou zmesou zimnej pneumatiky, kolesa stoja inak,, a skresĺuje to výsledok, aj ked geometria by sa mala merať na diskoch....
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní