Konzervácia pneu po sezóne

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Atavius
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 24.08.2011 14:28
Zdieľať na Facebook

Konzervácia pneu po sezóne

Príspevok od používateľa Atavius »

Zdar,
potreboval by som poradiť s čím zakonzerovať pneu po sezóne pre uskladnenie. Skúšal som hľadať, ale vyslovene podľa označenia som našiel jedine:
SONAX Pena na konzerváciu pneu
Prípravok na konzerváciu pneumatík Pneubel

Z popisu mám však pocit, že je to isté ako všelijaké výrobky pre tzv. tire dressing tj. len aby pneu dobre vyzerali. Otázka teda znie či niekto netuší čo na konzerváciu používajú v pneuservisoch respektíve čo použiť na ošetrenie pneu pri uskladnení.

Diky
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Stačí pneumatiku očistiť vodou, povyberať kamienky z dezénu a uskladniť na tmavom mieste.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

chystas sa ich po 15 rokoch este predavat ? nekupujte sunty co su riedke + tvrde jak stolveka po 3 rokoch a nebude im treba riesit kozmetiku...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

V pneuservise pouzivaju taky balzam...vonavucky jemny... Maju jedneho manika ten gumy pekne okupe,vysusi fenom a potom natiera tym olejcekom. Ale pozor,jemne aby sa to pomaly absorbovalo. Chce to cas. Potom ulozenie, specialny stojan a raz za tyzden ich ten manik pootoci vzdy o 10stupnov v smere hodinovych ruciciek. Nikdy nie naopak!!! A co je dolezite - hovorit na nich,aby mimo sezony neosiveli. Chce to kvalitny servis. Poslem ss kto by chcel vediet kde.
arnie191219
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 23.11.2010 18:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa arnie191219 »

Poprosim o kontakt :-D
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

konzervovat zimne pneumatiky???radsej si daj auto po zime vystriekat
odspodu od blata a naplnit dutiny voskom.zimne kolesa sa maju len umyt aj disky,nechat to oschnut a odchod do tmavej pivnice aby nezacitili teple slnecne luce.nic ine im netreba ani ich otacat prehadzovat kazdy tyden.a az pride zase ich cas dofukat vyvazit a uzivat si dalsie km.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Normalne som na pneu naflakal ten silikonovy olej :40bd:
Inak, Zimne Barumky sa mi naramne osvedcili, ako jejich vlastnosti, tak jejich ekonomicka stranka, kedze su lacne a vydrzia fakt skvely najazd. Druha sezona, najazd cez 50 000 km a este stale maju (odhadom) cez 3mm. Ale to je mimo temu...
carlosMT
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 23.09.2007 15:27
Bydlisko: MT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa carlosMT »

kupujem v Lidli.
andre.x
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 23.01.2008 12:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andre.x »

Na konzervaciu a osetrenie pouzivam Carpro P.E.R.L, urcite je viac takych prostriedkov, aj ked niektore su vyslovene asi len aby guma "ziarila", co na spinavej bude vzdy do hneda. Tento PERL je ako vosk a sposobuje, ze voda bude perlit podobne ako karoseria osetrena voskom.

Kazdopadne nic z toho nepomoze pokial ostane pneumatika spinava. To je ako voskovat auto bez pripraveneho podkladu.
S gumami je to ine ako s lakom a nepouzivam ziadne drahe a specialne vyvinute prostriedky, ale obycajnu kefku na ruky (ale jemnejsie vlakno), kupis v roznych velkostiach takze prisposobis podla vysky profilu nech sa co najmenej natrapis. Velke profilove cislo vacsia kefa, mensie profilove cislo staci mensia kefka. Cistiaci prostriedok pouzivam tiez obycajny cif, nic drahe a specialne.

Takto prebehnem gumu par krat, necham posobit a opat predrhnem, oplachnem a zopakujem este raz (resp. kym je pena biela a nie hneda). Tymto sa da dole brzdovy prach a ine zazrate necistoty. Potom sa aplikuje ten osetrovaci pripravok, ktory bude aplikovany na gumu a nie spinu.

Pre tych co nechapu naco - na veterana, na zrazy a ine prilezitosti kde nejde o auto na bezne jazdenie ale o nieco viac. Zaroven ale guma vydrzi podstatne dlhsie makka a vlacna, co viem potvrdit na tesneniach okien, hadiciach a inych gumenych prvkoch kde napriklad guma celneho skla opat tesni lebo je pruzna, tak ako tesnenia dveri neprimrzaju a neostavaju cierne cmuhy na laku dveri lebo su stale vlacne a pruzne alebo aj manzety poloosi, riadenia a podobne ktore dufam vydrzia o par rokov dlhsie ako neosetrovane a budem musiet neskor riesit kde ich dam vyrobit.

Na bezne auto sa priklanam prvej odpovedi - po sezone umyt, vybrat kamienky, uskladnit na tmavom mieste - akurat by som pridal, ze dofukat a ulozit tak aby sa pneumatika nicoho nedotykala. Cize najlepsie na stojan. Ale ked uz neni stojan tak urcite polozit bocnicou na zem, nenechat stat na profile.
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Kup stojan na kolesa, na ktory ich das a zakryjes plachtou. Tym sa im odvdacis najviac. Ked nebudu stat na gume.
Pokial nemas komplety(guma a disk) tak je zbytoce aj nejaku starostlivost riesit.
Naposledy upravil/-a tomket11 v 27.04.2018 17:42, upravené celkom 1 krát.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

SONAX všeobecne je nemecka qualita, nie TOP qualita , ale qualita.
Ak tam piše,že je to prostriedok na konzervaciu pneu, použil by som ten a kolesa poukladal na plocho na seba alebo na stojan.
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Ludia tie pneu nejako prezivate...olejovy kupel +bahno z cierneho mora :40bd: ja ich umyjem wapkou plus pristriedok na umytie diskov mam komplety necham uschnut a naukladam na seba na lezato ... nemam ani stojan a zakryjem plachtou a odkryjem v novembri :4012:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

vzivote som nikedy nicim nerobil kuzla s gumama a nikdy problem...ale laki dobre hovori, treba dat umyt auto pred prezuvanim, nebudes taky zasvineny po manipulacii s nimi, to je tak vsetko co by som bol ochotny spravit...inac mam stojan z lidla, kola su v pivnice pol roka, ale uz som to aj mal prigulane vedla seba, alebo nahadzane nalezato na sebe a nikdy sa nic nicomu nestalo, samozrejme vzdy mam komplety, to je zaklad ! je rozdiel ci je 350 kilo na kolese, alebo vaha kolesa sameho, trosku rozmyslajte...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
marikapu
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 29.11.2011 12:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marikapu »

Dávam biely čapovaný silikón priamo z gumárni potom nepraskajú bočnice
alterego
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Silikón na gumu nie je vhodný (pneu ani tesnenia dverí pred zimou), treba si v lekárni kúpiť glycerín keď už.

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných