Citroen C4 - predná naprava

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pby
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 28.11.2012 16:58
Zdieľať na Facebook

Citroen C4 - predná naprava

Príspevok od používateľa pby »

Zdravim, pri prejazde po nerovnostiach napr kolajnicove priecestie alebo rozbita cesta mi predna naprava bucha je to citit trocha aj na volante (sem-tam) ale to musia byt uz velke nesovnosti.
Je to take rychlejsie dazdrncanie tupy zvuk
Aby to drncalo musi naprava presjt cez viac nasobne nerovnosti, ako napr to precesite, pokial idem po ceste a s 1 kolesom skocim do vytlku necititi to alebo len minimalne.. Ale ak s oboma (nie naraz ale akokeby lave prejde prve, prave druhe vtedy je ta taky raz(buchnutie alebo ako to nazvat) viac takych prechodov viac drncania..
-pre lepsi opis, niekedy to ma zvuk ako ked na starej chladnicke vypina chladenie a zatrasie s tym kompresorom - podobny zvuk, nie rovnaky :)
- vseci mi hovorili ze tycky stabilizatora - vyemnene - uplne bez zmeny
Auto C4 (1 FL) 2009 1,6vti (66tis km)
Diky :) :)
Naposledy upravil/-a pby v 26.04.2018 11:22, upravené celkom 4 krát.
pby
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 28.11.2012 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pby »

ako cital som ze vacsinou to je to zacina tyckami stabilizatora a konci pri tlmicoch.. Prave som dufal ze to nebudu tlmice nakoljo je to najdrahsia cast.
Je nejaka moznost preskusat tlmic ci je to realne on ?
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

pby napísal:ako cital som ze vacsinou to je to zacina tyckami stabilizatora a konci pri tlmicoch.. Prave som dufal ze to nebudu tlmice nakoljo je to najdrahsia cast.
Je nejaka moznost preskusat tlmic ci je to realne on ?
- test tlmicov....
pby
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 28.11.2012 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pby »

ale v mojom okoli netusim ci niekto nieco take robi a druha vec pri teste tlmicov zaznamenaju aj chybu horneho uloznenia, ak je chybne to ?
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

pby napísal: Prave som dufal ze to nebudu tlmice nakoljo je to najdrahsia cast.

Osobne by som sa veľmi nespoliehal na test tlmičov, netvrdím že všetky tie testovacie stolice sú nutne nespoľahlivé ale aj ja na mojich autách som zažil že prístroj mi nesprávne tlmiče diagnostikoval, napr. pri evidentne nedostatočne funkčných tlmičoch ukázalo na teste 78% účinnosť. Alebo to isté auto na dvoch rôznych skúšobniach vyšlo úplne inak v hodnotení účinnosti tlmičov.
A takéto hádanie od počítača, ktorým by si chcel zistiť príčinu toho búchania, to nemá v tvojom prípade žiadnu výpovednú hodnotu, len sa dozvieš že čo všetko by mohlo byť zlé, ale to samozrejme ešte neznamená že to naozaj aj na tvojom aute tak bude.
Každé konkrétne auto to môže mať trocha inak, treba aby ti to diagnostikoval dobrý automechanik, nemusí byť nutne špecialita na citroeny.
A ak by to prípadne aj boli zlé tlmiče, tak tie určite nie sú až tak drahou položkou, ktorej by si sa mal ľakať.
Ale po 66 tis. km to ani nie je pravdepodobné.
pby
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 28.11.2012 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pby »

a buchoce cca tak ako som to opisal ?
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Ešte by som skontroloval aj celú prednú nápravu, silentbloky, ramená, čapy, uchytenie prevodovky o nápravu.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

To môže robiť kľudne aj spodný gulák ale najskorej tipujem na tyčky k stabilizátoru.
tinima
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 30.05.2006 12:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tinima »

to mi robilo na novej c3 po pol roku,v servise sa len vykrucali ze oni to nepocuju,dalej na berlingu od cca pol roka tiez,na druhom berlingu dieslovom to iste,az po pisani do citroenu v ba to opravili,vymenili horne ulozenie tlmicov, bolo na 3 mesiace ticho a potom zas.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

najcastejsie tycky stabilizatora, ale to ti lahko pozru v dielni, nakolko maju cap a ten je rozbity-s pajsrom to lahko podvihne, ale ten buchot robi aj pohyb o pol mm v tom cape a videl som vela majstrov, ktori to nedokazu postrehnut a potom mozes skusat ulozenie tlmicov....tie tycky su neporovnatelne lacnejsia verzia na vymenu...
pby
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 28.11.2012 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pby »

lorak777
VALDY
-pisem ze komplet tycky su toho tyzdna menene a je to uplne bez zenmy, to ulozenie tlmicov je v hre..

tinima
-no tak to bude asi to.. tiez to pisal "lakinoo" tak dam este raz skontolovat vsetky silentbloky a capy an naprave ak povedia ze su OK vymenim tlmice s ulozenim - ma trafi slak ked to po pol roku zacne znvova.. Nedali vyjadrenie preco odislo to horne ulozenie? Reklamacia nebola preco ti to zacalo po 3 mesiacoch znova ?
tinima
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 30.05.2006 12:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tinima »

reklamaciu nechceli riesit,az po pisani na importera zacali,bolo to v zarucnej oprave,vyjadrenie? ziadne,a ano robilo mi to na oboch berlingach aj c 3 stale az do predania aut.Viem len ze na berlingo mi tam davali tie diely z c4 picasso
pby
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 28.11.2012 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pby »

tak teraz som sa dopracoval k inforamcii ze tu so capy riadenia..na tej platni sa ukazalo ze to su oni.. Nejake tipy na kvaltnejsie capy riadenia, znacka a tak ?
pby
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 28.11.2012 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pby »

opravene.. obycajne capy riadenia (a ja uz isiel menit tlmeice ulozenia tlm. a pod..) ten zvuk sposoboval radu dalsich ako ze problemiov na naprave, dokonca pri pustani spojky bolo pocut buchnutie (sem-tam) a ine neidentifikovatelne zvuky.. capy vymenene a vsetko zmyzlo :rouler:
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných