Oprava diskov / kupa novych ?

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martin2991
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 12.04.2018 09:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin2991 »

Ahojte, dlhsie som bol prec a nemal som cas to riesit.
Chcem sa Vas este opytat co sa tyka komfortu jazdy je velky rozdiel medzi 16" a 17" kolesami kedze octavia je celkovo dost tvrda.
Ide mi len o pohodlnu jazdu, nic viac mi netreba. Lebo ak medzi 16" a 17" je minimalny takmer zanedbatelny rozdiel v komforte asi budem zbytocne riesit nove disky aj pneu a mozem rovno nechat tie 17ky na leto.
PS: vie mi niekto povedat kolko by som mohol dostat za tie elektrony keby ich chcem predat, vazne sa tejto problematike a cenam moc nerozumiem.

Dakujem
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Kupoval som na Golfa 6.gen 17 tky za 1450 Eur sadu a nakoniec som ju predal za 600 EUR a kúpil si 15-tky...na naše cesty maximálne 16tky urcite nie 17 ....
Hoci teraz mam Sportage a 17-tky uz boli k autu tak ich dojazdím ale v zime mám 16-tky a je to dosť veľký rozdiel...
To isté pri Octavii urcite...trafíš dieru,trpí podvozok, auto je tvrdé a jediný plus pri tých 17-tkach na Golfe čo som mal je, ze to dobre vyzerá ... mal som DOTZ leštené dvojfarebné to bolo asi tak vsetko a pneu Michelin Pilot sport tie drzali na vode velmi dobre,rýchlostný index Y-do 300 km /h inak samé mínusy... :40bd:
martin2991
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 12.04.2018 09:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin2991 »

OK, som rozhodnuty, idem do 16" diskov. Lacnejsie pneu, komfortnejsia jazda a mensie utrpenie pre podvozok su pre mna dolezitejsie ako vizual auta.
Viete mi niekto povedat kolko eur by som mohol dostat za aktualne disky? Su to original Skoda 17" 5x112 , zial na jednom je korozia?
Dakujem
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak neviem či budeš úplne spokojný, aspoň čo sa týka ekonomického výsledku.
Octávie sú síce pomerne tvrdé na ceste, ale nemyslím že keď tam dáš 16“ kolesá, tak že to bude zásadný rozdiel čo sa týka pohodlia.
Našťastie tie autá majú pomerne odolný podvozok, takže aj tie 17“ kolesá neznamenajú výrazné skrátenie životnosti exponovaných dielov.
Predajnosť takých 17“ diskov je silne obmedzená tou koróziou jedneho disku. Pravdepodobne bude kúpa tých diskov zaujímavá len pre toho kto sa opravami diskov zaoberá, no a ten sa bude snažiť ich kúpiť čo najlacnejšie. Dosiahnuteľnú predajnú cenu ti nepoviem lebo ju neviem, ale predpokladám že to bude menej ako je tvoja predstava.
A ak by si teda zháňal 16“ disky, doporučujem čo najužšie, najlepšie 6“ šírka, umožníš tým boku pneumatiky aby sa aktívne zúčastňoval pruženia, pri širšom disku bok pneumatiky pruží menej.
martin2991
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 12.04.2018 09:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin2991 »

Tak podla toho co som pozeral po kolko idu pouzite ( je ich velmi malo ) tak za tieto si myslim zeby som nejakych 200e mohol dostat. Pisal som aj chlapikovi co to vykupuje aj foto som mu posielal a tiez povedal ze 200e mi za ne da. Takze tych 200e si myslim zeby mohlo byt realnych ci?
martin2991
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 12.04.2018 09:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin2991 »

Ked sa dari tak sa dari :)
Asi mi tie 17" elektrony aj tak niesu sudene.
Vyhliadol som si na bazosi elektrony, vecer som sa rozhodol ze idem pre ne. Zial nedosiel som. Na D1 ma cakalo nemile prekvapenie a zasah do "cierneho". Pravdupovediac ani netusim co som trafil, ale dalsi traja predomnou co "to" trafili uz stali na krajnici a menili defekty.
Tu je vysledok:
Obrázok
Takze uz viem ze renovacia nepripada do uvahy :3020:
PS: Aby toho nebolo malo po vymene defektu ma cakalo nemile prekvapenie NO.2 a to vybita baterka a viac som nenastartoval. Nastastie dialniciari co opravovali defekt zamnou prifrcali do 3minut a nakopli sme to.
Takze asi tolko k mojej problematike :d :D
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Stáva sa všeličo, toto nie je až také hrozné, aspoň čo sa týka disku.
Takáto drobnosť na disku sa opravuje bežne, pre toho čo ti sľúbil že ich od teba odkúpi, by to nemal byť zásadný problém, drobná zľava z ceny to vyrieši.
martin2991
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 12.04.2018 09:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin2991 »

Jasne, stare 17ky uz su predane. Uz mam nahodene 16" Skoda Crateris + letne pneu Pirelli P7 Cinturato .
Ja osobne citim rozdiel , je to na tych 16" urcite pohodlnejsie ako to bolo na 17" samozrejme na ukor vizualnej stranky ale s tym som ratal mmne ide o komfort :)
rimack
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 05.05.2018 12:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rimack »

máte niekto skúsenosti s opravou pokrivených diskov? na oko nie je nič vidieť ale v servise na pc mal disk tvar vajca
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak nevieme čo je v servise na obrazovke PC, dôležitá je skutočná nerovnosť disku. Pokiaľ teda nie je nič vidieť, tak to zrejme veľká deformácia nebude, ešte je dôležité že či nie je aj vybočená os disku voči pôvodnému stavu, to sa prejavuje pri rotácii ako tzv. osmička.
Všeobecne sa dá povedať, že pokiaľ nie je prekročená určitá miera deformácie, tak takmer každý disk dá úspešne vyrovnať, ide ale o množstvo roboty, ktoré si to vyžaduje.
Rovnako majstri ktorí to robia, sú rozlične šikovní a rozlične si účtujú za to rovnanie.
Prípadne napíš odkiaľ si, možno ti niekto poradí.

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných