Hromadne schvalenie LPG systemu pre Fabiu III - iba 12€?

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Neušetríš vôbec nič , len najazdíš raz tolko kilometrov. To je skúsenosť s asi 25 autami a viac ako 30 rokov jazdenia na plyne. Rovnako ako keď som pred 20 rokmi prestal fajčiť - nikdy som nezbadal ani jediné euro ktoré som tým ušetril.
:40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
samulo1
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 08.01.2009 19:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa samulo1 »

V mojom prípade ide o ten pocit. Keď som tankoval benzín tak 40€/400km teraz na LPG 17€/400km. Je to pocit na nezaplatenie a hlavne plná nádrž do 20€ podľa ceny LPG. :3035:

V mojom prípade šetrím. Odkladám si na setriaci účet polovičku z toho čo som dával na benzín. Samozrejme že aj nájazd sa zväčšil asi o 1/3 to ale nevadí. Jazdím 100% na LPG kvapalné prins dlm 3. Mám v druhom aute sekvenčné vstrekovanie a nedá sa to porovnať.
deltoro5784
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 29.09.2009 12:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa deltoro5784 »

Ja som na 10 000 km ušetril 430 €. Tak je to cítiť hlavne pri tankovaní keď namiesto 70 € za plnú dávam do 35 €
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

iba benzin: cca 9 - 9,5 €/100km

plyn priemerka od montaze: 4,86 €/100km
benzin spotrebovany od montaze: 0,72 €/100km

rocne najazdim okolo 35tis km takze realna uspora ked zaratam plyn aj spotrebovany benzin vyjde cca 3,5-4 €/100km, mesacne teda usetrim vyse 100 eur
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak nedá sa povedať že nič človek neušetrí, pretože najazdí 2x toľko ako predtým. Predsa nikto nebude len tak jazdiť, každý má nejaké potreby ktoré by mal vybaviť a keď auto jazdí lacnejšie tak si dovolí jazdiť viacej a aj všeobecne ľudia s plynom najazdia ročne viac ako pred montážou LPG.
Ale ako písal samulo1, je to hlavne o tom pocite.
Ja keď som kedysi mal Voyager s 3-litrovým motorom a spotrebou benzínu cca 12-13 litrov, tak so si naozaj rozmyslel či mám strčiť kľúčik do zapaľovania. Po montáži plynu som už nič nerozmýšľal, keď bolo treba, išiel som autom.
1kali
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 05.07.2016 10:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1kali »

ja by som aj povedal, ze v tomto je tazko radit, lebo niekomu prestavba nestoji ani za tie usetrene peniaze, niekto bude radsej furt pchat peniaze do benzinu, do tankovania a absolutne to neriesi, ty si sam musis zvazit :40bd: bez toho to nejde :d :D
55mindo
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 16.02.2017 14:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 55mindo »

zaujima ma, pre aky system je dobre sa rozhodnut. nejak sa v tom nevyznam, no najazdim rocne okolo 35/40 tis km, takze by som si nechal poradit
goberschicz
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 02.06.2016 09:18
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa goberschicz »

55mindo - to je podla mna aj dost a podla mna premyslas nad lpg opravnene. uz v podstate len vybrat spravny servis, ktoremu takuto prestavbu zverit. uz si sa bol aj niekde pytat?
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

55mindo napísal:zaujima ma, pre aky system je dobre sa rozhodnut. nejak sa v tom nevyznam, no najazdim rocne okolo 35/40 tis km, takze by som si nechal poradit
znacka systemu je az na druhom mieste, na prvom je odborna montaz, pri tom najazde sa to oplati, na montazi nesetrit (za dobrou montazou sa vacsinou caka a casto aj cestuje)

o ake auto/motor sa jedna? tiez fobia III?

po montazi odporucam 'intenzivnejsiu' starostlivost cize pravidelne kvalitny benzin a aj na nom obcas jazdit, nejazdit s benzinom na rezervu, dalej skorsia vymena oleja a sviecok
55mindo
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 16.02.2017 14:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 55mindo »

este nie, zatial stale len vaham ci do toho ist, alebo nie... ja som myslel, ze sa jazdi len na lpg.. takze je potrebne obcas auto prebehnut aj na benzine?
goberschicz
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 02.06.2016 09:18
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa goberschicz »

hej samozrejme, obcas je za potreby auto prebehnut aj na benzine, no ze by to muselo byt nejak pravidelne.. no mas vyhodu, ked budes mat malo plynu, nemusis sa hned ponahlat na pumpu, dojdes aj na benzine, kedze je tato schopnost ponechana
maniakkk
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 07.03.2017 11:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maniakkk »

podla najazdu sa oplati do toho ist nad tym by som moc ani ani nepremyslal co skor sa mi natlaca otazka ze jak dlho si auto mas v plane nechat
aby to nebolo tak ze das si auto prestavat a potom ho hned predas a sam neusetris nic ze sa ti to nebude mat ani kedy vratit :41c2:

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných