Jazda so zatiahnutou ručnou brzdou - únik brzdovej kvapaliny

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lukas1797
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 23.04.2018 23:03
Zdieľať na Facebook

Jazda so zatiahnutou ručnou brzdou - únik brzdovej kvapaliny

Príspevok od používateľa lukas1797 »

Zdravím, je mi to až trápne napísať, no stala sa mi ''nehoda'' ...
Som začínajúci vodič a pri odchode z parkoviska som nechal zatiahnutú ručnú brzdu. Hudba hlasno hrala, nič som si nevšimol.. Nebola zatiahnutá úplne, ale minimálne dva-tri zuby.. Prešiel som na nej skoro osem kilometrov, išiel som cca. 120km/h a v tom som zošliapol brzdový pedál až na podlahu... Nevedel som, čo sa deje, skúsil som to znovu a brzda reagovala až v úplne spodnej polohe, šla ľahko a brzdiaci účinok takmer nulový. Po príchode domov som si to všimol, pri parkovaní.. Viem, je to úplne trápne a neviem čo všetko, no stane sa. Po vystúpení z auta ma privítal strašný zápach, ktorý ale vnútri nebolo cítiť, horúce dokonca aj disky zadných kolies... Skontroloval som brzdovú kvapalinu, keďže brzdy takmer nereagovali a hladina bola hlboko pod minimom... Mohol by mi prosím niekto ozrejmiť, čo sa vlastne stalo, okrem toho že by mi mali zobrať vodičák? Ďakujem za normálne odpovede.. [/b]
Jedná sa o auto Seat Cordoba Vario, ročník 2000. 1,4 MPI 44kW
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

Minimalne zhodit zadne kolesa a skontrolovat stav brzd a vymenil by som brzdovu kvapalinu nakolko asi dostala teplotne tiez dost zabrat
lukas1797
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 23.04.2018 23:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas1797 »

No mňa skôr trápi, že tá kvapalina tam nie je, čiže neviem či by stačilo ju vymeniť...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ale nemáš istotu že vytiekla až po tom incidente...možno tam chýbala už predtým. Bez demontáže bubnov a kontroly tu môžeme špekulovať do rána ....uvarené to bude a preto aj zavzdušnené. Ostatné je lotéria . Možno aj obloženie bude stačiť len prebehnúť šmirglom a bude sa dať použiť . A bubny tiež nemusia byť hneď automaticky na výmenu.
Naposledy upravil/-a VLADY v 24.04.2018 10:05, upravené celkom 1 krát.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

kedze mas 18rocne auto a pravdepodobne nik nevie kedy sa menili tak je mozne ze ti zovrela pri tom incidente a preto je jej teraz menej. Ak si zadne brzdy fest zodral tak automaticky musia byt valceky viac vytlacene to jest je v nich viac kvapaliny a hladiny isla automaticky dole ale to by az tolko robit nemalo. A dalsia vec je ze ci jej tam pred jazdou bolo vobec dost.
Naposledy upravil/-a patko1 v 24.04.2018 10:05, upravené celkom 1 krát.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Otazka je kolko jej tam bolo predtym....ak je este v nadobke tak ako pise hore pozriet kotuce ci bubny ci co tam je a sucasne vymenit- odvzdusnit okruh a skontrolovat ci nie je niekde unik. Mozno si len totalne ohobloval oblozenie...
lukas1797
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 23.04.2018 23:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas1797 »

No som si istý, že pred incidentom bola hladina medzi ryskami... Hlavne sa bojím, že náklady na opravu budú vyššie ako cena toho auta :4012:
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Si robis srandu? Vymenit nieco z brzd a vymenit brzdovku je aky naklad?
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

lukas1797 napísal:Hlavne sa bojím, že náklady na opravu budú vyššie ako cena toho auta :4012:
no to je normalne ak kupis stare auto za par susnov tak kazda vacsia oprava sa rovna trhovej cene.ale teraz mas stastie zadne brzdy su lacne.
55mindo
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 16.02.2017 14:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 55mindo »

mozes byt rad, ze je to len to. podla mna sa to za nejaky naklad na opravu ani neda ratat
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Čo sa stalo:

vplyvom teploty došlo k vyvretiu brzdovej kvapaliny - vplyvom varu vznikli bublinky a preto sa brzda zavzdušnila - nulový brzdiaci účinok

Čo treba urobiť - skontrolovať brzdy - kotúče, doštičky, skontrolovať vodiace čapy strmeňa, gumenné prachovky, skontrolovať strmeň, piestik.

Rozhodne strmeňom dopraj GO - nové piestiky, prachovky, nové vodiace čapy, púzdra. Bavíme sa o náklade 20 - 30 eúr. Kompletne vymeniť brzdovú kvapalinu.
lukas1797
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 23.04.2018 23:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas1797 »

Skúsim to pozrieť teda a dám vedieť, vďaka za rady :)
lukas1797
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 23.04.2018 23:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas1797 »

martin cichy napísal:Čo sa stalo:

vplyvom teploty došlo k vyvretiu brzdovej kvapaliny - vplyvom varu vznikli bublinky a preto sa brzda zavzdušnila - nulový brzdiaci účinok

Čo treba urobiť - skontrolovať brzdy - kotúče, doštičky, skontrolovať vodiace čapy strmeňa, gumenné prachovky, skontrolovať strmeň, piestik.

Rozhodne strmeňom dopraj GO - nové piestiky, prachovky, nové vodiace čapy, púzdra. Bavíme sa o náklade 20 - 30 eúr. Kompletne vymeniť brzdovú kvapalinu.
Ďakujem pekne :)
maykoo
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 02.03.2011 18:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maykoo »

A ponaučenie? ručnu vyťahuj iba keď parkuješ na svahu/kopci, na 99% všetci parkujú na rovine a tam postačuje mať zaradenú rýchlosť. Čím skôr sa zbaviť poniektorých zvyklosti z autoškoly tým lepšie, výborne je obkukávať od skúsených vodičov ako sa má správať k autu a k ostatným účastníkom premávky.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: db69, kapormiro a 93 neregistrovaných