Audi A3 - blikajúci otáčkomer

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martin2075
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 21.06.2014 23:57
Zdieľať na Facebook

Audi A3 - blikajúci otáčkomer

Príspevok od používateľa martin2075 »

Zdravím mám A3 8L 1.9tdi 2003 po facelifte. Dnes som naštartoval auto a po naštartovaní som stlačil tlačidlo na zapnutie rádia a otáčkomer medzi 2-3000/ot zhasol(stmavol) keď som zasa stlačil tak sa zasvietil, nemalo nato ani vplyv pridávanie jasu kolečkom pri zapínaní svetiel.Toto sa dialo na mieste, keď som poklepkal po tom mieste tak to bolo okey.Počas jazdy to bolo celú dobu dobre dokonca som aj počas jazdy do toho búchal či to nezhasne a stále to svietilo ako má.Kde može byť problém?Diks
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Konektor , poistka možno tam je spoločné napájanie rádio aj podsvietenie a bol nejaký zvýšený odber a preto pokles napätia...Možno sa to prejaví znova časom a možno nie.
martin2075
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 21.06.2014 23:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin2075 »

Tak dnes mi to spravilo počas jazdy dokonca.Stále mi to od 2-3000ot zhasínalo a jak som do toho buchol tak to znova zasvietilo.Može byť uvolnený priamo kontakt na budíkoch nejaký alebo tam to je všetko priamo cez plošák?Alebo to može robiť kolečko ktoré osvetluje celý interier.Lebo ak som skúšal na mieste a potočil som koliečkom tak to zasvietilo, ale keď nastavujem jas na mieste tak mi to blikám, asi sa zvyšuje napetie.Lebo keď počas jazdy pridávam jas tak ide krásne plynulo.Takisto som si všimol že keď si nastavím jas na menej tak to skoro vobec nezhasína ako keď to dám skoro na max tak mi to zhasne skoro na každej jame.Čo teraz pozrieť?Lebo zozadu v budíkoch sú len 2 konektory kebyže sú uvolnené myslím že by viac neišlo.Takisto kebyže to robí kolečko ktorým sa to pridávam tak by zhasínalo všetko nie?Ďakujem.
martin2075
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 21.06.2014 23:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin2075 »

Dajú sa tie budíky rozobrať tak aby som zhodil dole len ten zadný plast a nemusel hýbať ručičkami?Uvidím niečo po zhodení zadného krytu popr. či tam nebude nejaký kontakt uvolnený?Alebo je to celé len plošák na ktorom aj tak nič neuvidím.Len docela ma to sere že to sem tam zhasne a neviem kde je problém a ako ho riešiť.Alebo to bude tým potenciometrom?Vie niekto ako ho vymeniť?
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 22 neregistrovaných