Vrstva laku

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

MarTin05
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 29.03.2014 11:00
Zdieľať na Facebook

Vrstva laku

Príspevok od používateľa MarTin05 »

Zdravím idem kupovať auto a chcem sa spýtať na informácie ohľadom laku. Pri výbere auta som si všimol že niektoré majú hodnoty vyššie ako zbytok, ale stále v rámci tzv "výrobnej vrstvy".
Rád by som vedel čo to môže spôsobovať. Prikladám obrazok nižšie. Vopred ďakujem

[img]https://i.imgur.com/LKRLjC7.png[/img]
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Aj výroba má svoje mechanizmy v rámci ktorých sa odstaraňujú prípadné nedokonalosti vo výrobe,prechádza to kontrolami a tie majú logicky dopad na výsledok..Rozdiel 50 jednotiek je máličko,a akýkolvek prestrek dodatočne na hotovom aute spôsobí väčšiu vrstvu,toto je každopádne cakomprask továrenské lakovanie.
MarTin05
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 29.03.2014 11:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MarTin05 »

Aha, jasne rozumiem. Len to mi nešlo do hlavy.
Ďakujem za odpoved :3dcline:
maco34
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 11.02.2015 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maco34 »

Zabudni na dôverihodnosť údajov z KOčka... Za posledný mesiac mi prešli rukami 3 čerstvé dovozy, kde údajne nelakované auto už pri zbežnom pohľade malo čo to za sebou. Tak isto sa dá búračka poskladať z dielov kde sedí odtieň (sem tam sa to podarí) alebo sa požijú nove diely. Spoliehaj sa skôr na vlastné oko príp. niekoho, kto sa plechom rozumie. Lakovačka/búračka sa dá veľmi pekne odhaliť :3035: Držím palce pri vybere.
PS: Nie vžy sa treba lakať lakovania. Sám som si dal streknuť zadný náraznik, kvôli ošúchanej hrane do kufra.
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Taktiez poznam fabie co v S-autoservise prestriekali co trebalo ked ich poskriabali.Cisto nove za zlavnenu cenu...Neda sa to podla laku zistit co ma auto za sebou.
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

o ake auto ide? Znacka? hrubku laku merali na KO, alebo si videl fyzicky na pristroji, ake su hodnoty? Na KO sa spolahnut neda, technik za "žmurknutie" urobi lak aky chces...tie hodnoty su rozne, zalezi od znacky(vyrobcu), ale na vozidle by mali byt hodnoty priblizne rovnake, ako pise mhlavaty vyssie, kludne do 50 mikrometrov. Ak je odchylka vyssia, moze to byt sposobene, prestrekom, dostrekom, tmelom pod povlakom...nikto, ani automatizovana linka nenanesie farbu a lak v rovnomernej vrstve na celom aute
Pravy zadny blatnik a prave zadne dvere su pravdepodobne lakovane mimo vozidla, ako celku, vyzera to na dodatocne prestriekanie, bez tmelenia
MarTin05
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 29.03.2014 11:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MarTin05 »

Jedná sa o Opel insignia 2011 r.v. Tie hodnoty su z KO čo som našiel na internete. Viem, že procesy vo fabrikách sú dosť odlišné a že aj vrstva laku už neni taká ako kedysi. Mali sme kedysi dávno doma Astru 1998 a tam bol celkom problem udržať to auto tak aby nevyzeralo prehnito. Tam trpeli hlavne kapota, blatníky a trocha chytalo aj dvere. Preto mám troška predtým rešpekt. Ale ako som sa aj od Vás dočítal, bude asi najlepšie to vidieť, prípadne odmerať vlastnoručne na mieste.
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

Tak ako píšeš MarTin, vidieť, premerat keď máš možnosť, ale tie hodnoty sú úplne v pohode, nemusis cúvnuť od kúpi dobrého auta za dve vyššie hodnoty, ktoré nemusia nič znamenať, ja osobne som premeral už 100 vky aut, ktoré boli v nádhernom stave, mali dva tri diely prestriekane, píšem prestriekane (nie pretmelené) buď pristrekom, alebo cely diel a bola to krajšia robota ako z výroby....pozri si to, lebo kvalita lakovania môže byt rozdielna....ale nezľakol by som sa tých dvoch zvýšených hodnôt
rockerao
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 03.07.2013 19:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rockerao »

Zasa pozor na to, ja mám opačnú skúsenosť ako tu ľudia píšu. Na papieri "mierne vyššie hodnoty v rámci zeleného" a v realite dogitovaný C-stĺpik, auto evidentne po poriadnej búračke. A ešte aj blbo opravené, lebo git bol popraskaný. A bazárnik ti povie že to je normálne, to sa stáva :D

Tým nechcem povedať, že isto ide o opravenú búračku, ale treba si dávať pozor. Hodnoty KO sú len pomôckou.

Veriť sa nedá nikomu, len samému sebe. Ak tam niečo nesedí, treba zobrať merač laku. Pozerať medzery medzi dielmi a pod.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Tak tak dnes sa vonkajsie plechy daju nove len amater bude gitovat ohnute dvere blatniky.treba stale sledovat skelet.
Napísať odpoveď

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných