Ford Focus mk2 2.0 TDCI 100kW M6 2007

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lilipo
Príspevky: 183
Dátum registrácie: 23.02.2018 10:08
Zdieľať na Facebook

Ford Focus mk2 2.0 TDCI 100kW M6 2007

Príspevok od používateľa lilipo »

čaute, pojdem na obhliadku Ford Focus mk2 2.0 TDCI 100kW M6 2007
na ford fórach som sa dočítal som sa že tie motory mali problém s ohnutými ojnicami ale to písali len pri tých skorších ročníkoch
iank ten motor sa dával aj do volva/peugeota/citroena/forda
vraj by mali aj vstreky vela vydržať no čítal som aj o pilinách v palivovej sústave z čerpadla

toto vozidlo bolo dovezené z ČR 01/2018 na KO www.ko.sk výsledky laku sú celého vozidla ako z výroby čiže žiadne prelakovanie ani gitovanie
mali by byť menené rozvody s vodnou pumpou no čítal som že to má aj reťazové rozvody a treba aj tie meniť ?
vozidlo má 240tis čo mi príde málo vraj sa dajú overiť km z čr na cebia.cz (máte niekto skúsenosť) ?
za každú radu budem vďačný

volal som aj do fordu ale že nemajú záznam o vozidle



[img]http://imgWorld.cz/s3/6mzVzCLdz8.JPG[/img]
Naposledy upravil/-a lilipo v 25.05.2018 12:44, upravené celkom 3 krát.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

nekupuj auto od priekupnika/autickara.

Jazdene auto sa zasadne kupuje od prveho majitela, alebo aspon od priameho majitela, ktory ho pouzival nejaku dlhsiu dobu.

Kupa dovezeneho Forda, s pochybnou minulostou je vysoko rizikova a nemozno ju odporuct.
lilipo
Príspevky: 183
Dátum registrácie: 23.02.2018 10:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lilipo »

bol som na obhliadke bolo by to
motor bol v dobrom stave teda nedymil a mal ťah žiadne divné zvuky, bezproblémov točený na max (boli menené rozvody s vodnou ale podla všetkého bez reťaze 240tis. km )
spojka zaberala tak asi od polky myslím že vrámci normy
dvojhmota netriasla ani na volnovehu a ani pri vypínaní motoru

plast na svetlometoch bol už chytený zostarnuty
prasklinka na prednom skle od kamienku (menšie než 2e ) čiže možna oprava
zopár bubliniek na kufry , a zadný ľavý blatník zvnútra chytený hrdzou
nefunkčná klíma vraj asi chýba kvapalina, no neviem ak raz už nejde či by netrebalo novy kompresor
inak slušná výbava ale nezobral som to
Naposledy upravil/-a lilipo v 03.05.2018 22:09, upravené celkom 1 krát.
rockerao
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 03.07.2013 19:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rockerao »

Ten motor je vo všeobecnosti výborný, jeden z top dieslov čo sa dal kúpiť v tých rokoch. Toto máš ešte bez DPF takže tam sa nie je čoho báť, ak klasické veci ako turbo, vstreky, dvojhmota sú v poriadku. Či sú v poriadku ti povie skúšobná jazda a diagnostika.

O ojniciach som nepočul a to som lustroval o tom motore dosť. A tiež žiadnu reťaz nemá, to mal 1.8tdci (tzv. kazetový rozvod). Tu máš len klasický a dá sa vymeniť veľmi lacno (mám Mondeo 103kw verziu tohto motora - komplet sada rozvodov aj s pumpou 76€ a to boli kvalitnejšie diely).

Pri Focuse by som sa skôr bál o hrdzu - to treba poriadne pozrieť. Tie výsledky z KO hovoria skôr že to opravované bolo - tipoval by som ľavú stranu. Vidieť, že niektoré hodnoty sú jasne vyššie ako ostatné.

Tým nechcem povedať, že to musí byť zlé, ak to bolo dobre opravené alebo len nastriekané tak to je v pohode. Ale zažil som už, že auto bolo totálne rozborené, len naoko zagitované - ten git popraskal na C stĺpiku zvnútra! A KO ukázala len malé odchýlky, zhruba ako vidíš na tom obrázku čo si pridal. Autíčkari si to vedia zabezpečiť tak, aby to ukazovalo relatívne dobré hodnoty.

2400€ je ale podozrivo nízka cena. Vezmi si, že ten dovozca chce na tom aspoň 500 euro zarobiť. Normálne tie Focusy idú po cca 3000-4000€. Tipujem že to má dobre stočené.

Tá cebia je fajn, zvlášť ak bolo auto v ČR. Ale pri Fordoch máš super stránku fordzona.sk, kde hodíš VIN a zobrazí sa ti komplet výbava a ak zaplatíš 5€ tak aj servisné záznamny - napr. 5.5.2010 bolo v servise pri xy km. Toto konkrétne tam má len jeden záznam (tipujem že to bol servis v rámci záruky takže veľa ti to nepovie). Ale pre budúcnosť budeš vedieť...
strelecbn
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 29.10.2011 18:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa strelecbn »

Na fordzone som o mojom c-maxe nenašiel žiaden servisný záznam. Po roku používania som objavil stránku vininfo.com,zaplatil som 13€ a zistil som že pri dovoze bolo stočených 40000 km a potom ešte raz medzi dvomi stk ďalších 40000km, čo som predtým na žiadných stránkach nenašiel.Boli tam aj fotky z bazáru z Francúzska.
lilipo
Príspevky: 183
Dátum registrácie: 23.02.2018 10:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lilipo »

@rockerao no ale podla všetkého to má aj kazetu reťazovú
ked si otvoríš napr. eshop https://www.autokelly.sk/Catalog/ford-f ... 4;35433455
tak tu je reťaz pre ten mk2 2.0tdci 100kw

takže malo by to mať aj reťaz, a ako je to s tými reťazami sú ako večné či pokial nezačnú hrkotať alebo maju presne stanoveny interval
rockerao
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 03.07.2013 19:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rockerao »

@lilipo to nie je kazeta (tá býva v 1.8 tdci či už s reťazou alebo remeňom, stojí cca 180€ a mení sa spolu s rozvodmi ako ich súčasť), ale reťaz vačky, tá sa nemení (resp. možno pri 300 tis. km ak je hlučná).

Rozvod je normálny remeňový ako som písal, mení sa klasicky sadou, tá obsahuje remeň, kladky a vodnú pumpu s tesnením.
lilipo
Príspevky: 183
Dátum registrácie: 23.02.2018 10:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lilipo »

@rockerao ahá no konečne mi niekto napísal relevantnú odpoveď :d :D dneska som bol aj vo forde sa pýtať a len mi povedali že to nemá reťaz ale ked som im spomínal že predávajú napr. v tom autovkely tak mi povedali že to majú chybu dikes :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných