Lancia Lybra

Diskusia ohľadne vozidiel značky Lancia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Lancia Lybra

Príspevok od používateľa mattesss »

Čaute,

Lancia Lybra SW 1.9 JTD 85 Kw 2005 ročník, takmer 300k km. Asi je opitá, lebo inak si neviem vysvetliť čo s ňou je. Ako sa asi 2 týždne dozadu oteplilo som chcel použiť klímu (asi prvý krát po mesiacoch) a nefungovala. Bol som dať klímu doplniť a žiadna zmena. Kompresor zapínalo, ventilátor tiež. Diagnostika neukázala nič. Plus nejaké zvuky auto nejaký čas vydávalo piskot, ale iba počas státia.

Dal som to pozrieť, ako som písal diagnostika klímy nič, piskot vraj asi servo. Vymenil sa remeň (asi 2x za posl. 2 roky, teraz možno ani nie po 10k km). Zobral som si auto, že dáme to pozrieť bud. týždeň autoelektrikárovi, že možno to bude riadiaca jednotka klímy. Ako som si auto zobral s vymeneným remeňom, tak sa prejavili nové a silné zvuky, také rapkanie, silné šúchavé zvuky, či piskot, zase iba samozrejme počas státia. Zrazu asi na druhý deň počas jazdy zvuky zmizli a začala fungovať klíma. Tak ja že super, sama sa opravila (už sa jej niečo podobné s oknom stalo :)).

No ešte v ten deň (včera) som naštartoval, hneď som videl, že displej stmavol akoby som výrazne znížil jas a aj zablikal a zase nejaké zvuky z pod kapoty, trochu iné tlmemené. A asi po 5 min. jazdy na obchvate mi rozvietilo baterku, hneď mi vypadol posilovač riadenia. Tak som to nejak dotrepal domov a ešte mi počas jazdy vyskočila kontrolka abska.

Kladky a tieto veci boli kontrolované a neprejavili sa. Ja mám však celý čas pocit, že aj ten piskot nie je servo, ale skôr nejaká kladka, proste niečo kde je remeň asi blbne. Ale toto sa pozeralo a vyzerá to OK. Potom som mal pocit, keď sa rozbehla zázračne klíma, že mesiace sa nepoužívala, kompresor bol pridretý a rozbehalo ho a je to OK. Teraz, že možno blbne alternátor alebo elektronika. Ale ja som iba amatér, sú to moje dohady a snažím sa to nejak logicky odôvodniť. Myslím si, že všetky tieto prejavy budú mať jednu príčinu, ale či to bude servo čerpadlo, alternátor, elektronika netuším. (Ešte pôjdem pozrieť doobeda, či pri tej včerajšej jazde neroztrhlo remeň)

Ďakujem vopred za rady.
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattesss »

Tak remeň roztrhnutý, vyzerá to buď na kompresor klímy alebo servo. Niečo z toho asi zastavilo a roztrhlo remeň. Dúfam, že to bude niečo z tohto, aby sme nemuseli lúštiť elektroniku.
italcars
Príspevky: 2242
Dátum registrácie: 02.12.2008 13:29
Bydlisko: PP-okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa italcars »

remenica hlavná na klukovom hriadeli
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattesss »

Hmm, žeby tá to všetko robila ? Od piskotu, nefungujúcej klímy, ničenia remeňov ? Viem, že remenica bola menená, ale neviem či je tam tých remeníc viac :)
partizansk
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 04.03.2018 10:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa partizansk »

Na tom obchvate, keďže vyplo servo, prihasínali budíky a začalo svietiť dobíjanie, znamená že alternátor nedokázal utiahnuť už nič. Neviem teda ale, či je to príčina alebo následok :)
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattesss »

S alternátorom to asi nesúvisí, lebo všetko vyplo kvôli tomu, že sa roztrhol remeň, nie kvôli alternátoru. Aspoň tak si to vysvetľujem ja. Keby bol remeň OK, tak by som to tipoval na alternátor.
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattesss »

No tak, remenica na alternátore úplne vypadla a odtrhlo ju. Takže kvôli tomu vypadol remeň. Remenica už je nová, alternátor zrepasovaný ako nový. Som zvedavý čo to bude robiť potom, predpokladám, že by to mohlo byť všetko OK, až na tú klímu neviem neviem. Lebo vraj s alternátorom to nesúvisí, keď ešte fungoval a klíma mi už nefungovala asi 2 týždne pred jeho rozbitím. Ja verím, že to všetko bude fungovať, nerád by som riešil kompresor alebo hral s elektronikou :d :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Lancia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní