zistene závady až po kúpe,ake mám práva a možnosti

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
mirik307
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 29.09.2008 14:15
Zdieľať na Facebook

zistene závady až po kúpe,ake mám práva a možnosti

Príspevok od používateľa mirik307 »

Dobrý deň.Pred cca 3 týždnami sme kupili Citroen C1 2009 rv.pre ženu do práce s vedomim že je tam zopár veci ktore treba postupnede vymenit kotuče,platničky a výfuk.system ,ostatne bolo ok aj predavajuci potvrdil až po dôkladnej obhliadke som zistil že bolo buchnute z pravej strany,zadne prave dvere sa zatvaraju tahšie,treba silnejšie buchnuť,nelicuju vôbec dosadacie plochy,tesniaca guma okolo dveri nesedi chyba jej tak 3cm aby sadla do rámu a licovanie je viditelne zohýbane a streknute ,zadne okno pri zatvarai poskoči do lava,pri kupe nepadlo ani slovo iked sme sa pytali na stav.A ešte jedna otazka,ked sa píše že po prvom majitelovi a na papieroch od auta bolo jedno meno a na servisnej knižke bolo ine meno,je to ofuk?to som si až doma všimol.ČO MOZEM TERAZ ROBIT.DAKUJEM ZA ODPOVEDE
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Kde si mal oči keď si ho kupoval? Tri centimetre?! Teraz môžeš akurát tak toto: [img]http://dieselpower.cz/forum/images/smiles/wallbash.gif[/img]
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ved toto...jedine mozes reklamovat skryte vady, ked nejdu zavret dvere kamo, tak to sa za skrytu vadu da velmi obtiazne povazovat , len bych sa opakoval s predrecnikmi...detto pocet majitelov neni vada auta...vlastne ste sa nato len vyspali, ale mali ste sa najprv vyspat a potom kupovat..., mate poucenie do buducna :-(, teraz bud rad ze to vrci a daj si to opravit...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
hiros
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 18.04.2018 11:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hiros »

To, že povedal, že prvý majiteľ auta a možno to tak nie je to nie je vada, takže s tým sa ani neozaberaj a tak isto to čo si tu popísal, sú veci, ktoré sa dali všimnúť ešte pred tým ako si ho kúpil, to okno a dvere podobne, to všetko si mal vyskúšať pred tým ako si ho kúpil, teraz to už môžeš akurát tak dať opraviť aj keď je pravda, že ti to pravdepodobne zámerne zatajil, sú to veci, ktoré sa dali všimnúť bez toho aby si ho musel rozoberať ale dávať pozrieť mechanikovi
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Každý nadáva na áčka,ale som nedávno zažil ako za 30 minút vysypali každú jednu nedokonalosť a chybu pred výkupom auta,a to aj vrátane takých že by človek povedal že koho by to napadlo kontrolovať.Je priamo neuveriteľné,ale v prvých dńoch po kúpe vyskakuje problémy ako zajaze z kúzelného klobúka.Nikdy som nepochopil a už to iné nebude...prečo sa každý pýta - až po.Každý je múdry ako kniha,ale nikdy nie vtedy keď treba,pritom ide o jeho peńaženku.
berzerkertt
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 16.07.2008 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa berzerkertt »

"iked sme sa pytali na stav" - stav je vzdy dobry...radsej by som sa pytal, ci to bolo burane. Ak to nebolo naborene na predok a su tam abg, tak to snad nebude take hrozne.
jarir
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 19.04.2018 09:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jarir »

Podla chyb, ktore opisujes, tak to bola podla mna vasa chyba, ze ste obhliadke nevenovali dostatok pozornosti. V kupnej zmluve nemas isto bod, o skrytych vadach, takze asi si to budes musiet spravit sam
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Žiadne skryté vady v zmluve uvedené byť nemusia keď je to uvedené v zákone. Len bude ťažko niekomu vysvetľovať, že 3 cm nesediaca guma je skrytá vada. :::
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Skrytá vada uvedená v zmluve už nie je skrytá vada.To si treba vyjasniť pojmy.Je to zamlčaná závada o ktorej bola vedomosť,a z toho vyplýva aj to,že o čom niekto nevie,nemôže to zamlčať.Úkol druhej strany je dokázať práve tú vedomosť o prítomnosti závady a teda následnom nepriznaní.Presne ako cicmanec napísal,je ošetrená zákonom,ibaže treba najprv rozumieť písanému slovu
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

nemyslim, ze je dolezite, ci o tom predavajuci vedel alebo nie. Zaruka plati aj pri kupe ojazdeneho vozu a to aj pri kupe od sukromnej osoby. A v pripade zadavatela je podla mna uplne namieste toto svoje pravo vyuzit a uplatnit si zaruku. Cize nesmerovat to na podvod ci zamlcane vady, ale na zaruku.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Mam nejaku povinnost si vec pred kupou skontrolovat? Myslim zakonnu povinnost, nie ze by to mala byt samozrejmost, aby sa predislo napr. situacii zadavatela. A ak ano, tak do akej miery?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nie, nemám. Normálne je kupovať auto ako oco - prídem, podpíšem zmluvu, beriem kľúče a dovi. Doma si auto pozriem a zistím 17 vecí, ktoré mi vadia a idem si na ne uplatniť záruku. :::
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Cico teraz sa fakt musím ozvať aj ja.
V prvom rade - moje auto musí mať 4kolesá volant a šaltpaku. To je skontrolovatelné už pri tom sadnem a idem.
V druhom rade - na žiadnom aute nikdy nijaké chyby nehladám,ak nenaštartuje roztiahnem roztlačím alebo pustím z kopca.
V treťom rade - pripájam pár fotiek použitia mojich aut
[img]https://s26.postimg.cc/8wglmay85/29748065_1646262878795073_479111695_o.jpg[/img] [img]https://s26.postimg.cc/arlacqzdh/CAM00207.jpg[/img] [img]https://s26.postimg.cc/5xnlsqor9/IMG_20170402_140508.jpg[/img] [img]https://s26.postimg.cc/slpk9osr9/CAM00236.jpg[/img]
Myslím že pokial vydržia toto tak niet čo reklamovať.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
dussio
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 22.02.2017 13:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dussio »

ono to vyzera, ako keby ste mali auto za 5 min obzrete a na 6 kupovali. su to zakladne veci, ktore su viditelne volnym okom a pri beznej prehliadke aj identifikovatelne
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 48 neregistrovaných