Výmena platničiek a kotúčov

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marikapu
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 29.11.2011 12:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marikapu »

Čo si to utiahol trhákom moc? Mäkký pedál bude tou skrutkou platnička zapre o kotúč a ohne strmeň o 1mm a cítiš to, alebo starou brzdovkou, na moto to je dobre cítiť a treba ju častejšie meniť ako na aute (aj na dot4 nie len dot5.1)
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

tak nakoniec boli zaseknute vodiace skrutky ktore idu do drziaku brzdoveho strmena a nevracal sa dobre brzdovy strmen tak preto islo tazko tocit kolesami po vymeneni a premazani tych skrutiek uz sa tocili kolesa lahko
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
marikapu
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 29.11.2011 12:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marikapu »

Pri každom prezúvaní ich vyčistím a new vazelína :2f93:
marikapu
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 29.11.2011 12:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marikapu »

Skúšali ste už renovovať staré brzdové platničky aj na auto? (unás to jeden pán lepí na noc hodí do pece a ráno na motorkách veselo brzdíme) jedna zadná platnička je zodratá, zvyšné sú napoly zodraté a kotúče tiež v polke životnosti, ešte by to min. 40.000km dalo potom by som vymenil všetko... risknúť to či nie? Vďaka
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Nemas co stratit,maximalne sa zabijes alebo niekoho alebo rozbijes auto.Mas dojem ze tie veci sa draho predavaju?Potom v nemocnici budes mat cas nad tym rozmyslat.
marikapu
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 29.11.2011 12:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marikapu »

Oka, mením všetko vďaka
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Na brzdach,riadeni a pneumatikach sa nesetri.Netvrdim ze sa musi kupit to najdrahsie,kvalitne a dobre su aj lacnejsie veci.Ale doba ked sa platnicky lepili doma je uz davno za nami.Vtedy nebolo ine riesenie,internet nebol ani sme nevedeli o Chine kde sa robi asi vsetko.Mozno este na neaky traktor,ale nie na auto.Zivot sa neda zresetovat a ja uz mam rekreaciu v nemocnici za sebou.Preto som ti pisal ze su noci v nemocnici straaasne dlhe.Len ja som mal uraz.Nic z autom.Daj vsetko nove,stare este dobre si nechaj v case nudze sa zide a co je zle vyhod.
marikapu
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 29.11.2011 12:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marikapu »

Ja len že keď to na moto drží iné prehriatie a prudké ochladenie kotúčov v potoku... Vlani som čítal na CZ fóre tam si písali aký pomer akého lepidla dávajú, tak som myslel že si na autá lepia aj u nás lol
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Kotuce nie su platnicky a az sa ti kotuce zvlnia alebo prudkym ochladenim popraskaju potom zistis kolko € stoja.
marikapu
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 29.11.2011 12:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marikapu »

200€ len 1 predný na moju moto kua
dussio
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 22.02.2017 13:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dussio »

to je pekna palka
dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekarbon »

mhlavaty napísal:Až ma mrazí keď čítam niektoré odpovede aj keď v dobrej snahe pomôcť.Ludia majte rozum,brzdy sa dajú aj neprežiť.Poporadí o čom všetkom tu nepadlo ani slovo. Prv než vyjmeš staré platničky,väčším silnejším páčidlom treba vrátiť tlačný piest do základnej polohy.Treba si všímať aby to netrebalo robiť násilne lebo by to poukazovalo na zadretie valčeka.Pri zatláčaní treba odkontrolovať výšku hladiny v hlavnom valci lebo pretečie,pozor kvapalina rozleptáva farbu.Pred montážou nového kotúča očistiť dosadaciu plochu náboja aby bolo zaručené dosadnutie kotúča a teda hádzavosť.Skrutky ktorými je celý strmeň montovaný poistiť lepidlom na závity napr.Loctite.Skontrolovač vôle v plávajúcom uložení strmeňa,vyčistiť,namazať.Skontrolovať stav hadičiek.Odsať kvapalinu z nádržky,to isté zo všetkých odvzdušňovacích skrutiek.Tým je garantované úplné vyprázdnenie od starej kvapaliny.Naleje sa nová kvapalina a postupuje sa odvzdušnením až ide všade kvapalina bez bublín.Po zošliapnutí a uvolnení pedála brzdy sa musí dať nábojom kola točiť lahko bez odporu.Ak taká možnosť je,je rozumné indikárorom pozrieť hádzavosť dosadacej plochy.Osobne sa mi ešte nestalo za celý život aby napr brzdy triasli alebo kmitali a pod.tj bežné problémy majstrov sveta. To čo som napísal je bežný rutinný postup a ak by sa ti zdalo čosi ako zbytočné,nuž len tolko,tu sa pomýliš iba raz.
mhlavaty k tvojmu prispevku,Ja som jedeneho dňa si chcxel dať urobiť brzdy do jedneho nemenovaneho servisu a pýtam sa či mi aj pri výmene premažú vodice čapy.chalan sana mna pozrel a hzovorí že:"to sa nepremazava to nieje treba".jeden jedinykrat som si tam daval robiť brzdy a to som ešte vtedy nevedel že to nepremazávajú.Odvetdy ani bohovi aby som tam išiel dať robiť brzdy..u mňa skončili

keď mie niekto povie že vodiace čapy v strmeňoch netreba premazávať tak to je ja neviem..ako to može aj niekto povedať že to netreba premazať.veď to musí byť základ aby plávajuci strmeň sa lahko pohyboval keď brzdový piest tlačí platničky k sebe..sialenost co niektorí ludia dokazu
dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekarbon »

No tie čo spomínaš tak ja premazávam aspoň tak viem lebo ja mám na stremeni tie gumene valčeky zastrcene do strmena do toho sa davaju voditka ktore sa zaskrutkuju a tie vodiace čapy mažem ano
dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekarbon »

lebo je divne že som videl normálne sadu neviem či nahodou aj ATe to nerobi že k vodiacim čapom a tým gumeným valčekom prikladaju aj silikonovu mazaciu pastu vysokoteplotnu.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 46 neregistrovaných