Fiat Stilo 1,6

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stanno
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 15.08.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanno »

súvisi to aj s tým ukotvením na motore. Ja som po oprave riadiacky ju presunul k baterke, aby nepodliehala neustále brutálnemu zohrievaniu a následnému chladnutiu, ktoré spôsobuje vznik studených spojov v cíne.

Moja opravená riadiačka však vydržala bez problémov len rok. Proste, skôr to chce novú (cena cca 500Eur)

Inak to bolo veľmi fajn auto.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

umelci..

je ot 1,6 stara = motor Fiat,

alebo je to 1,6 novsi model = shitovy motor od Opelu?

Ak Opel- boh ta ochranuj, strasny srot.

Btw - 1,6 opelova je neskutocne kazovy motor.

Zlata nafta.


Na to oplackom sa kazili: vacky, egr, vstrekovacie listy, termostat..
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

stanno napísal:súvisi to aj s tým ukotvením na motore. Ja som po oprave riadiacky ju presunul k baterke, aby nepodliehala neustále brutálnemu zohrievaniu a následnému chladnutiu, ktoré spôsobuje vznik studených spojov v cíne.

Moja opravená riadiačka však vydržala bez problémov len rok. Proste, skôr to chce novú (cena cca 500Eur)

Inak to bolo veľmi fajn auto.
- asi ti ju neopravili dobre..mne na punte funguje 4 rokom.... Ale vzhladom na cenu siel by som od jednoduchych a lacnych veci k tym drahsim...zacal by som pripojenim na ecuscan a odsledovanim parametrov....
vladoivana
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 26.07.2012 19:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladoivana »

Sviecky vymene aj zapalovacie cievky. Autom uz netrha ale stale ide na 3 valce a ako traktor. Moze ist o chybny vsrek?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

daj sem fotku sviecok...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
stanno
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 15.08.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanno »

koľko km? voda sa nestraca? pod vičkom oleja čisto? Naražam na tesnenie pod hlavou.
vladoivana
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 26.07.2012 19:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladoivana »

Tesnenie pod hlavou nie je uplne ok, olej musim kontolovat, voda sa nestraca, najazdenych 200t km. Za studena auto ide uplne ok, dobry tah, tichy motor, prejdem cca 10 km motor ako kosacka, zaparkujem po 5 sek. sa ako keby motor prepol prestane hucat.
vladoivana
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 26.07.2012 19:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladoivana »

bajo777 napísal:daj sem fotku sviecok...


Sviecky vyhodene, boli skorodovane
tuninka
Príspevky: 889
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

Pises ze olej kontrolujes, ale nepises, ze ci aj dolievas, alebo ako casto ho dolievas.... a kolko ho dolievas....
Aj olej menis, ci len dolievas? Dalsia vec co nevieme, ze ci ti pri tom aj nejake kontrolky svietia, alebo nejake chybove hlasky naskakuju.... ak hej, tak co hovoria....
skus medzi sebou poprehadzovat indukcne cievky, mne volakedy triasol motor.... mal som doma par cievok navyse, tak som nasiel 4 co mali na osciloskope najrovnakejsi priebeh.......
ak naskakuju nezmyselne chybove hlasky, tak to bude riadiaca jednotka.... ak nie, tak to bude nejaky snimac polohy niecoho.....
skusal si diagnostiku, ci nieco nevypise??
mne volakedy tiez Stilo blblo, v mojom pripade to bola riadiaca jednotka....od vymeny uz nezahaprovalo...
vladoivana
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 26.07.2012 19:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladoivana »

Olej dolievam, vymena oleja bola pred rokoma pol, dolievam raz za 2 tydne, aby bol po vrchnu rysku. Svieti mi kontrolka motora, ine nesvieti nic. Na pc mi vypisovalo vynechavanie 2 valca, zap.cievka C a nic viac. Nic z RJ aspon zatial. Chystam sa znovu na pc, ze co vypise po vymene sviecok a zapl. cievok. Ci treba vymazat povodne chybovky, moze ich brat este ako neopravene? Moze vzduchovy filter robit taketo problemy, slhsie nebol meneny?
tuninka
Príspevky: 889
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

Neviem... ja nie som odbornik... ale stale nepises, ze kolko dolievas.... po rysku raz za dva tyzdne dolejes liter, ci pol deci? Kolko km spravis tyzdenne? Mesacne?
Olej tiez uz mozes mat stary, ked len dolievas... za rok a pol niketo spravi 50.000 km a niekto 10.000km...
Filter vzduchovy sa meni raz za rok, alebo po 10-30000km... podla toho v akych podmienkach jazdis.... ved ho vyber a kukni, kolko je v nom bordelu.... ked vela, tak vymen.... stoji to tak 5-10 euro....za nim je aj vaha vzduhu, ta je cista?
Po tychto veciach co si menil, tak by si to mal vyresetovat, Stilo funguje aj s lacnou cinskou diagnostikou s mobilom.... zresetuj, a uvidis, ze ci zhasne kontrolka motora.... Ak je tam permanentna chyba, tak nezhasne. Ak je tam docasna chyba, tak zhasne aj po par nastarovaniach, alebo nejakom case aj sama. Vycitaj ci budu nove chyby po tomto zresetovani....
Pises ze vynechava 2 valec.... bola v nom sviecka v horsom stave ako v ostatnych, ked si ju menil? Skus poprehadzovat aj ciavky, ci ti bude vyhadzovat na diagnostike potom chybu inej cievky... ak hej, asi bude zla....
Ako auto startuje ... na brnk, ci musi dlhsie tocit? Ako ked je studene, ako ked je zahriate???
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

jezkovioci :suicide: , len dufat ze takyto kovosrot mi nepojde oproti
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
vladoivana
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 26.07.2012 19:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladoivana »

tuninka napísal:Neviem... ja nie som odbornik... ale stale nepises, ze kolko dolievas.... po rysku raz za dva tyzdne dolejes liter, ci pol deci? Kolko km spravis tyzdenne? Mesacne?
Olej tiez uz mozes mat stary, ked len dolievas... za rok a pol niketo spravi 50.000 km a niekto 10.000km...
Filter vzduchovy sa meni raz za rok, alebo po 10-30000km... podla toho v akych podmienkach jazdis.... ved ho vyber a kukni, kolko je v nom bordelu.... ked vela, tak vymen.... stoji to tak 5-10 euro....za nim je aj vaha vzduhu, ta je cista?
Po tychto veciach co si menil, tak by si to mal vyresetovat, Stilo funguje aj s lacnou cinskou diagnostikou s mobilom.... zresetuj, a uvidis, ze ci zhasne kontrolka motora.... Ak je tam permanentna chyba, tak nezhasne. Ak je tam docasna chyba, tak zhasne aj po par nastarovaniach, alebo nejakom case aj sama. Vycitaj ci budu nove chyby po tomto zresetovani....
Pises ze vynechava 2 valec.... bola v nom sviecka v horsom stave ako v ostatnych, ked si ju menil? Skus poprehadzovat aj ciavky, ci ti bude vyhadzovat na diagnostike potom chybu inej cievky... ak hej, asi bude zla....
Ako auto startuje ... na brnk, ci musi dlhsie tocit? Ako ked je studene, ako ked je zahriate???

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných