Letná dovolenka

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Fakyu
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 19.08.2007 13:32
Zdieľať na Facebook

Letná dovolenka

Príspevok od používateľa Fakyu »

Čaute, neviem či tu už podobná téma bola nenašlo mi nič a ak bola je načase ju aktualizovať. Takže prosím o radu, nápady a hlavne skúsenosti. Chystáme sa s polovičkou cez leto na dovolenku, ona tam ide kvôli pláži, moru a slnku ja by som si rád na mojom Megane RS schuti zajazdil a vybláznil sa po ceste. Takže podmienky zájazdu, pekná krajina počas cestovania, serpentíny najlepšie popri mori (nechcem absolvovat nudnú cestu len dialnicou stylom start ciel, ale zas ani celú cestu prechádzať dedinami a rozbitou cestou), cieľova destinácia pekné more, pláž, skrátka všetko čo ja nepotrebujem ale žena bez toho nepôjde. Ďalšie kritérium je možnosť výletov autom na zaujimavé miesta ked budem už v cielovej destinácií. Nemuselo by to byť rušne turistické miesto ale dnes už take asi ani nieje. Vzdialenosť cca +- 1000km z BA teda nieco na max 8-10h cestovania. Budem rád za každú skúsenosť ak som niečo zabudol špecifikovať tak sa pýtajte nič ma nenapadá...
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

To je ťažko radiť pri týchto požiadavkach...

Lebo najlepšia dovolenka pri mori je jednoznačne v Grecku...
napr. Nei Pori....
A cesty so serpentinami pri mori su najlepšie v južnom Taliansku....

A najbližšia destinacia je Chorvatsko , takže ťažko vybrať nejaký kompromis.. snáď Čierna Hora....Budva , by splńala všetky Tvoje požiadavky..
ponad Budvu ide cesta serpentinami od hladiny mora až do 900 m.n.m cca
tam by si sa mohol vyblazniť za volantom...
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Nórske zalivy
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Chodi niekto na Balaton ? Chorvatsko a ostatné prímorské destinácie ma nelakaju, kvôli preplnenym letoviskam a plážam.

Príp. čo hovoríte na dovolenku na Morave ?
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Letná dovolenka

Príspevok od používateľa christiane »

Fakyu napísal:po ceste. Takže podmienky zájazdu, pekná krajina počas cestovania, serpentíny najlepšie popri mori
Chorvatsko po starej ceste do Vodic.Taka kodrcacka na pozeranie.
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Na prvykrat chorvatsko, je to spicka, nie je o com.
Mixy
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 15.02.2014 22:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mixy »

Dep napísal:Chodi niekto na Balaton ? Chorvatsko a ostatné prímorské destinácie ma nelakaju, kvôli preplnenym letoviskam a plážam.

Príp. čo hovoríte na dovolenku na Morave ?
Mne sa zhnusilo pobrežie Chorvatska ked som tam bol ako decko, konkretne pri Makarskej. Hlava na hlave sami Pepik a Hejslovák. Doslova slnečné jazerá v Senci. Po 10 rokoch som sa dostal na Hvar a od vtedy chcem ist len tam. Naposledy som bol koncom augusta na 12 dní a za tu dobu som tam stretol 4 čechov a 0 slovakov. Úplný oddych, vieš si nájsť svoju pláž, môžeš si tam robiť čo len chceš a tie scenérie keď šoféruješ cez celý ostrov. To je to pravé Chorvatsko. 1 deň som si spravil výlet na skútri na tú makarsku a bolo to to isté, čo 10 rokov späť, hnus kvoli ludom. Toto leto dávam zmenu a bude to Brač, tak uvidím.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Kedysi dávno :Skoda RTO lux, buchacie dvere , motor v strede vedľa vodiča, Juhoslávia, cesta nekonečná, samá paštéta, pivo v bednickach Zlaty bažant 12°,rok cca 1975. Všade stany slovač, čechůň, sem tam dederón.
Dnes 2017, české škodovky, paštíky, blavaci, pivo v plechovkach. Nič sa nezmenilo, a ja mám rád zmenu tak nikdy v živote už jugoslavia. Radšej stredné Slovensko okolie Banskej Štiavnice. :4012:
A tam si môžeš v tých serpentinach od R1 cez BS smer ZV, príp. KA, LV, ZC zajazdiť na tvojom Megane RS aazzz, až.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Pre fajnšmekrov odporúčam TALIANSKE sladkovodne jazerá...

Komu by sa nechcelo tak ďaleko isť tak stačí Wolfgangsee pri Salzburgu...
Napísať odpoveď

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných