Ochrana diskov

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Atavius
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 24.08.2011 14:28
Zdieľať na Facebook

Ochrana diskov

Príspevok od používateľa Atavius »

Zdravim, potreboval by som poradit od niekoho kto ma skusenosti ako chranit nove 20" elektrony proti skrabancom. Rady typu nauc sa parkovat nehladam lebo s tym problem nie je. Aj napriek tomu, ze sa patnikom poctivo vyhybam registrujem na diskoch rozne velmi male oderky v okoli pneu, ktore pripisujem uzasnej kvalite slovenskych ciest. Dat ich opravit az taky problem pre mna nie je, ale otazka je ako tomu do buducna zabranit.

Viem, ze existuju rozne ochrany lemov diskov ako Rim Ringz - http://www.tuning.sk/dokument-ozdobne-l ... y-rimringz

Tiez viem, ze existuju aj pneu s vacsim presahom - https://www.pneuleader.sk/poradenstvo-k ... nou-rafika

Co by ma zaujimalo ci tu ma niekto s niecim podobnym realne skusenosti v kombinacii s nasimi cestami. Za akekolvek rady vopred dakujem.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Jednoducho pri 20' disku musí byť pneu nizkoprofilova a tam je koreň problému...

Riešením by boli disky 18' pod diskom by bola jednoducho "hrubšia" pneumatika a disk by roloval o niekolko cm vyššie nad cestou, a tých niekolko cm by ochránilo tie disky pred poškodením

napr. na svojom aute už tretiu sezonu
používam elektrony 16' a pneu ma profil 60 a žiadne oderky ani ine poškodenia som nezaregistroval, nehovoriac o lepšom komforte jazdy, ako keby som tam drbol 18' disky
kde by bol profil pneu už len 45

Vizual auta nikdy nie je na aute to NAJpodstatnejšie....
Atavius
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 24.08.2011 14:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atavius »

Keby mi nejde o vzhlad tak si tam dam plechace vykaslem sa este aj na puklice a nic neriesim...
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak pokiaľ zaparkuješ o obrubník, tam naozaj pomôže len nejaká mechanická ochrana, tie plastové krúžky mi pripadajú tak na jednu kolíziu s obrubníkom. Sily ktoré tam pôsobia sú násobne väčšie ako odpor takého plastového krúžku. Ale zase pre vnímavého šoféra to môže byť signál že došlo ku kontaktu.
Pneumatiky s lemom je z tohto hľadiska omnoho lepšie riešenie, ale samozrejme nie je vždy možnosť takú kúpiť.
No a proti odletujúcim kamienkom je možná ochrana len fóliou na disku, či už striekanou alebo naťahovacou.
maco34
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 11.02.2015 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maco34 »

Prepáč, ale tu nepomôže nič iné, len sa ozaj naučiť šoferovať. Jazdil som XY nizkoprofiloviek tu v BA. Od 20ciek na A6 až po 17ky (215 40 r17) na Pole alebo Ibiza 205 40 R17. A vždy pri predaji boli disky ako nové!. Takže chybu hladaj niekde inde ako v kvalite ciest. Veď preboha vidím kanál, výmol tak ho obídem. Žijem v BA, viem ako to tu je s parkovaním, ale VŽDY som dokázal zaparkovať tak, aby sa diskom nič nestalo. :2f93:
maco34
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 11.02.2015 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maco34 »

Tak potom mám asi nadprirodzené schopnosti :3906:
Mám cez 300 000km na nizkoprofilovkách a nikdy sa diskom nič nestalo. Priznávam, stalo sa mi, že som trafil nejaký ten kanál. No čuduj sa svetu, originál disky sa nikdy nepoškodili. Ak sa tu bavíme o blatových diskoch za stovku, tak sa nečudujte chaloši.
A nejazdím iba v BA, len som to použil ako príklad na extremistické názory, ako tu je potrebný profil 60 a vyššie. Nie je potrebný... Potrebné je vedieť jazdiť.
A ďalšia vec je dať obúvať na také disky gumu len tomu, kto to vie a má cit pre to. Jožko zo zlavomatu za 15eur sa ti isto nebude trápiť s tým tak, aby ti na disku nespôsobil žiadne poškodenie, keď doteraz videl len 14ky plecháče na Fabiu.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Mať "len" takéto starosti a prezidentov plat, kua to by bol život :300f: :d :D
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

tak ked si baba, trapis sa pre krasu steklami, ked si pozer s karou, tak sa trapis nezmyselnymi diskami...akurat baby balia chlapov, tam to dava ako tak zmysel lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Riso260
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 12.08.2009 19:23
Zdieľať na Facebook

Ochrana diskov

Príspevok od používateľa Riso260 »

existuje take nieco ako keramicka ochrana tak ako na lak karoserie tak aj na alu disky znacky ktore to robia alebo poskytuju take produkty: GYEON, MODESTA, CARPRO napriklad ale nie je to na domacu aplikaciu alebo niekde doma v garazi bez patricneho vybavenia skus popozerat na internete firmy ktore sa zaoberaju lestenim aut a podobne keramika ak je spravne nanesena ma svoju tvrdost ale samozrejme ako sa pise vyssie nie je to ochrana pred obrubnikmi prirodzene skor drobne skrabance a podobne mozno by postacil aj kvalitnejsi vosk tvrdsi ake predtym samozrejme zbavit kolesa: polietavajucej hrdze, asfaltu a podobne
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Zbytocne to dramatizujete :d :D V meste som od maja do konca septembra na merced.ml fungoval na 22 a dalo sa to v pohode prezit :-\ Ale je pravda,ze na rozbite cesty po zime + sem tam mimo cesty to landcruiser istil :4090:
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

maco34 napísal:Prepáč, ale tu nepomôže nič iné, len sa ozaj naučiť šoferovať.
presne tak treba vediet ako s tym jazdit hlavne tie obrubniky.ja som taktiez este nikdy neoskrabal alu disk.zima je opak jazdim plechace.tam netreba pozerat na nic.
Atavius
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 24.08.2011 14:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atavius »

Dakujem za odpovede.
V prvom rade zopakujem, ze od obrubnikov tie skrabance fakt nie su - auto ma 360stupnovu kameru a naklapacie spataky vratane parkovacieho asistentu takze zaparkovat s nim sa da aj s prstom v nose. Jediny skrabanec od obrubniku, ktoreho som si sam vedomy bol vyhybaci manever, ked sa nejaky odbornik rozhodol vyparkovavat bez toho aby sa pozrel za seba... holt lepsie ako keby mi skoncil v narazniku..
Disky su original takze v ich kvalite by problem byt nemal.
Dieram a kanalom sa samozrejme snazim vyhybat, ale bohuzial ked je cesta tankodrom tak sa to ako uz aj niekto spomenul nie vzdy da.
Nad keramikou som tiez rozmyslal avsak mam silne pochybnosti ci to dokaze ochranit aj nieco ineho ako drobne skrabance od kamienkov - rovnaku dilemu som riesil pri ochrane laku na karoserii a nakoniec som na cele auto dal radsej priehladnu ochrannu foliu.
Vidim to tak, ze sa skusim pozriet po pneu s tym vacsim lemom ako pisal wilz.
Napísať odpoveď

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných