Skoda Octavia RS - motor vynechava

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

filipfedor
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 31.03.2015 17:02
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia RS - motor vynechava

Príspevok od používateľa filipfedor »

Zdravím .
Možno tu už podobná téma bola ale potrebujem súrne radu
Mám škodu Octaviu rs 125kw 2007 BMN .
Auto na voľnobeh vynecháva aspoň to tak znie
Pri vyšších otáčkach ide dobre dokonca aj má ťah .
Pod 2500 otáčok s autom trhá /duši sa .
Kompresia dobrá , vstrekovače dobre , nové tesnenia na vstrekovače , aj sú nastavené
Diagnostika píše chybu motora 4707a4708.
Skúšal som aj zapchať EGR.
Vopred ďakujem za rady .
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Ja som mal to iste na tdci a boli to vstreky.studene starty dym trhanie motora volnobeh aj pocas jazdy no zahriaty motor bol ok.odporucanie servisov cerpadlo a vstreky ko tak som siel rovno do diesel servis tsa kezmarok dali vstreky na test vstreky dopadli velmi dobre prezreli to vsetko bolo ciste ziadne nanosy piliny nahodili nove kody do rj a vsetko slape.platil som 89 euro.neni o com ako zadara.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

seven549 napísal:Ja som mal to iste na tdci a boli to vstreky.studene starty dym trhanie motora volnobeh aj pocas jazdy no zahriaty motor bol ok.odporucanie servisov cerpadlo a vstreky ko tak som siel rovno do diesel servis tsa kezmarok dali vstreky na test vstreky dopadli velmi dobre prezreli to vsetko bolo ciste ziadne nanosy piliny nahodili nove kody do rj a vsetko slape.platil som 89 euro.neni o com ako zadara.
- a začo si to platil keď všetko bolo dobré?
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

test vstrekov robota podlozky pod vstreky
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

hjundai napísal:
seven549 napísal:Ja som mal to iste na tdci a boli to vstreky.studene starty dym trhanie motora volnobeh aj pocas jazdy no zahriaty motor bol ok.odporucanie servisov cerpadlo a vstreky ko tak som siel rovno do diesel servis tsa kezmarok dali vstreky na test vstreky dopadli velmi dobre prezreli to vsetko bolo ciste ziadne nanosy piliny nahodili nove kody do rj a vsetko slape.platil som 89 euro.neni o com ako zadara.
- a začo si to platil keď všetko bolo dobré?
vies v januari zacali problemy nepomahali ani aditiva ani delphi diesel plus ani techron cistitc ani liqui molly diesel spullung.bral som to auto malo 330 000 km povozil som sa dost.sam doma trysky neotestujem a kazdy servis ak videl tie km daval mondeu 2,2 tdci diagnozu smrt.mne to nestacilo pretoze motor pri prevadzkovej teplote siel perfektne.a ako som obehal kazdy servis nikto nemal ani nadstavec na golu na tie trysky.stoji to okolo 35 euro no nevedel som velkost a neslo to presne zmerat pod kapotou.tak som si dojednal termin a siel som rovno tam kam to posielaju servisy z vychodu sk.take hranie sa ako funguju prepady alebo diagnosticke cisla mi boli nanic slo mi o jedno,ako tie vstreky rozprasuju naftu vo valci a kedze je to diesel servis tak maju aj spravny vercajg a diely na to.ja aj ti co robili tie vstreky sme boli prekvapeny vstreky funguju velmi dobre.tie nove kody ktore ten testovaci stroj dal boli na aktualne mechanicke opotrebenie.hned po zalozeni trysiek natlacili ich naftou a nastartovani bolo vidiet ze motor pracuje ako ma.no aj tak som tomu neveril ani oni ze je to chyba no o 2 dni som im tam zavolal ranne starty -1 motor siel ako vymneny.test vstrekov 12 euro kus robota podla faktury 15 euro hodina cize 30 euro podlozky asi 4,50 dokopy s dph 89 euro + pokec s technikmi ako s tym jazdim co uzivam co tankujem (ziadne premiove nafty) stale vifko sem tam techron cistic auto jazdi len trate cez 1000km nemecko bezne 200km/h.mechanicky su trysky za polovicou svojej zivotnosti.
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Len pre zaujimavost. V ako meste si bol v dieselservise?
filipfedor
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 31.03.2015 17:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa filipfedor »

seven549 napísal:Ja som mal to iste na tdci a boli to vstreky.studene starty dym trhanie motora volnobeh aj pocas jazdy no zahriaty motor bol ok.odporucanie servisov cerpadlo a vstreky ko tak som siel rovno do diesel servis tsa kezmarok dali vstreky na test vstreky dopadli velmi dobre prezreli to vsetko bolo ciste ziadne nanosy piliny nahodili nove kody do rj a vsetko slape.platil som 89 euro.neni o com ako zadara.
Ja som ju už kúpil chipnutu , bol tam prepálený piest , neriešil som dal som tam druhý motor a nejde tak ako má.
Myslíš že môže byť chyba tam ?
Že treba upraviť RJ?
Oprava softvéru čo som zisťoval stojí 200-300€
Skontroval a vyskúšal som už všetko už aj váhu vzduchu , podtlaky skontrolované . Turbo ako nové .
filipfedor
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 31.03.2015 17:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa filipfedor »

seven549 napísal:
hjundai napísal:
seven549 napísal:Ja som mal to iste na tdci a boli to vstreky.studene starty dym trhanie motora volnobeh aj pocas jazdy no zahriaty motor bol ok.odporucanie servisov cerpadlo a vstreky ko tak som siel rovno do diesel servis tsa kezmarok dali vstreky na test vstreky dopadli velmi dobre prezreli to vsetko bolo ciste ziadne nanosy piliny nahodili nove kody do rj a vsetko slape.platil som 89 euro.neni o com ako zadara.
- a začo si to platil keď všetko bolo dobré?
vies v januari zacali problemy nepomahali ani aditiva ani delphi diesel plus ani techron cistitc ani liqui molly diesel spullung.bral som to auto malo 330 000 km povozil som sa dost.sam doma trysky neotestujem a kazdy servis ak videl tie km daval mondeu 2,2 tdci diagnozu smrt.mne to nestacilo pretoze motor pri prevadzkovej teplote siel perfektne.a ako som obehal kazdy servis nikto nemal ani nadstavec na golu na tie trysky.stoji to okolo 35 euro no nevedel som velkost a neslo to presne zmerat pod kapotou.tak som si dojednal termin a siel som rovno tam kam to posielaju servisy z vychodu sk.take hranie sa ako funguju prepady alebo diagnosticke cisla mi boli nanic slo mi o jedno,ako tie vstreky rozprasuju naftu vo valci a kedze je to diesel servis tak maju aj spravny vercajg a diely na to.ja aj ti co robili tie vstreky sme boli prekvapeny vstreky funguju velmi dobre.tie nove kody ktore ten testovaci stroj dal boli na aktualne mechanicke opotrebenie.hned po zalozeni trysiek natlacili ich naftou a nastartovani bolo vidiet ze motor pracuje ako ma.no aj tak som tomu neveril ani oni ze je to chyba no o 2 dni som im tam zavolal ranne starty -1 motor siel ako vymneny.test vstrekov 12 euro kus robota podla faktury 15 euro hodina cize 30 euro podlozky asi 4,50 dokopy s dph 89 euro + pokec s technikmi ako s tym jazdim co uzivam co tankujem (ziadne premiove nafty) stale vifko sem tam techron cistic auto jazdi len trate cez 1000km nemecko bezne 200km/h.mechanicky su trysky za polovicou svojej zivotnosti.
Výstrely boli na odskúšaní . Dal som za to 100€
Poradili mi dať nové gumičky tie stali okolo 60 €
Výstrely som namontoval podľa presných Nm a nastavil
Nepomohlo . Stále to ide tak isto
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 33 neregistrovaných