BMW X5 3.0d 173kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

aldy
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 30.06.2011 13:12
Zdieľať na Facebook

BMW X5 3.0d 173kw

Príspevok od používateľa aldy »

Ahojte odbornici -mechanici.

Vcera som odparkoval v kopci auto, zakecal som sa a nezabrdil som rucnu iba P. po niekolkych hodinach som nastartoval zaradil R chcel brzdit a brzdy nefuncne od pohnutia, automat radi ,ale nebol zohriaty este presiel som iba kratku trasu.ROzsvietila sa kontrolka poruchy motora oranzova. Dnes som to siel vyskusat a to iste...brzdi iba par metrov potom mozem tlacit na pedal a nic...pedal sa mi zda normalny...nie je na podlahe ani ked stlacam opakovane...kvapalina brzdova je v norme..nechapem toto vobec.unik nevidim...ma to suvis s prevodovkou?
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

Na 4,8i E70 som mal podobný problém, (auto brzdilo len par sekúnd, potom už bez reakcie) riešenie - vymenili mi hlavný brzdový valec
:3035:
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

brzdy by s prevodovkou nemali mat nic. Brzdy musia fungovat aj ked bude prevodovka uplne v haji. Dokonca musia brzdit aj ked umrie motor akurat ze ti nebude pomahat posilovac. Tebe to nebrzdi ani ked tlacis na pedal velkou silou?
aldy
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 30.06.2011 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aldy »

tak som vykonal kontrolu brzdovej kvapaliny a je po max...unik by nemal byt..
prevodovka je v poriadku aj v kopci aj zapadka P

auto brzdi priklad jazdy: po 3 stlaceni pedala 4,5 krat musim stlacat ako blazon a slabo brzdi...potom znova je ok...

na diagnostiku idem zajtra

bmw pc hlasi emisie... aj po odpojeni baterie..

zatial Vam dakujem za pomoc..hlavne aj do TT bmw simik tt
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

pravdepodobne podtlakova pumpa co vytvara podtlak v posilovaci. Kontrola tesnosti hadic samozrejme ako prve
aldy
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 30.06.2011 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aldy »

dik za info...

tie hadice som pozeral nevidel som z pohladu laika nic zaslzene ani uvolnene...

zaujimave je na tom vsetkom to...ze sa to stalo len tak z minuty a na tom kopci pri parkovani... do vtedy bolo vsetko ok...

auto servisujem...a je po servise.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Podtlakova hadicka taha, takze z nej nic neslzi a nevyteka. Dieru overis tak, ze pocuvas sycanie, ale to moze byt tazke, ked tam huci motor. Zrejme ti nefunguje posilnovac, bud kvoli tej hadicke alebo problem samotneho posilnovaca. Bol ten kopec nejaky extremny naklon? Mozno nejaka kvapalina zatiekla kam nemala.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

asi odisiel posilnovac... u bmw aj u starych typov zriedkavost... na 99 percent to nema nic s prevodovkou...
aldy
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 30.06.2011 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aldy »

patko1 bola to podtlakova pumpa...dik spravny typ. chyba je vymazana z PC.. kupil som novu original...pouzite nedavam...

len sa mi nezda para biela z vika nalievaceho na motore(olej)
skusim zajtra ked bude studeny ci to bude robit..po otvoreni vika..
aldy
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 30.06.2011 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aldy »

pidizvi napísal:Podtlakova hadicka taha, takze z nej nic neslzi a nevyteka. Dieru overis tak, ze pocuvas sycanie, ale to moze byt tazke, ked tam huci motor. Zrejme ti nefunguje posilnovac, bud kvoli tej hadicke alebo problem samotneho posilnovaca. Bol ten kopec nejaky extremny naklon? Mozno nejaka kvapalina zatiekla kam nemala.

dost sa robis mudrym...ale na to treba mat...znalosti, tak nekomentuj radsej..

keby si poradil radsej, ze odpoj podtlakovku a priloz prst mudrlant..tak sa overuje funkcnost...pumpy..a po odpojeni pocut krasne klepot ako kompresor....
aldy
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 30.06.2011 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aldy »

dotynka napísal:Na 4,8i E70 som mal podobný problém, (auto brzdilo len par sekúnd, potom už bez reakcie) riešenie - vymenili mi hlavný brzdový valec
:3035:
ano, ale ja som mal tvrdy pedal a obcas brzdilo ako ma...kdez to teba nebrdilo vobec a to je jasna pricina...a tvoj pripad... _)
ale dik za odpoved..
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

Aby som to spresnil, aj mne tvrdol pedál a brzdil som po par sekundách bez posilovača. Podtlak v hl. brzd. valci. Po výmene všetko ok... :2f93:
bendikus87
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 17.04.2018 10:42
Bydlisko: banska bystrica
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bendikus87 »

a ceny za vymenu a diely boli ake?
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

Originál nový TRW valec cca 200,-€ (v BMW tuším za 650,-€) práca neviem, riešil som viac vecí na raz...
Napísať odpoveď

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných