Skoda Octavia 1.6 75kw - čudný zvuk v motorovom priestore

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

foreva
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 14.04.2018 13:25
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia 1.6 75kw - čudný zvuk v motorovom priestore

Príspevok od používateľa foreva »

Zdravím,

Mám OI ročník 2002 1.6 75kw. Z motorového priestoru sa začal ozývať čudný zvuk. Zvuk sa skôr ozýva z pravej časti alebo z bloku motora, teda vodnú pumpu by som najskôr vylúčil kedže ta je vľavo.

Taktiež to neni sahara, ktorá na niečo naráža lebo po ani po 10 minutach sa na chladnom motore v garaži na voľnobehu sa nedosiahla ani prevádzková teplota 90 stupňov a sahara sa teda ani nemohla zapnúť.

Skôr mi to znie akoby to robilo nejaké čerpadlo, ktoré sa spína na prázdno alebo niečo podobné.

Auto inak ide ako ma, žiadny výrazný pokles výkonu som si nevšimol a za jazdy pri väčšej rýchlosti tento zvuk nepočujem ale to môže byť spôsobené aj hlukom od motora.

Nesvieti žiadna kontrolka a doma na VAG kably mi to vypísalo iba chyby o ktorých viem ako problém s centrálnom v zadných dverách.

Ešte ma napadlo čerpadlo posilňovača lebo mi príde ovládanie ťažšie, ale to je možno tým že octavie z toho roku ešte nemali preposilované riadenie ako novšie auta. Pokiaľ si pamätám tak vždy to na nej šlo ťažšie ako na iných novších autách.

Video so zvukom:

https://www.youtube.com/watch?v=URKh2SWiiZ0
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Veru, toto je divný zvuk...

Pridaním plynu, teda zvýšením otáčok motora sa tento zvukový prejav nejako mení?
Stíši sa? Zosilnie? Zvýši / zníži sa frekvencia cyklu toho zvuku? Zvýši / zníži sa intonačná frekvencia toho zvuku?
arnie191219
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 23.11.2010 18:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa arnie191219 »

skus dat dole remen co pohana alternator,ci zvuk nezmizne.moze to robit aj sponovak,alebo volnobezka alternatora,atd.
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Preto som sa opýtal, či sa zvýšením otáčok motora zmení zvuk, nech remeň nezhadzuje zbytočne...

Ak sa zvuk mení so zvyšujúcimi sa otáčkami, vyskúšať zhodiť remeň.

Ak sa zvuk nemení, nemá zmysel dávať dolu remeň...
aristoteles
Príspevky: 778
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Silno preedpokladam, ze zvuk suvisi s tocivym pohybom motora.
Ako bolo pisane, dat dole remen...
foreva
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 14.04.2018 13:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foreva »

Takže zvuk sa nemení s pridaním plynu, iba jeho samozrejme menej počuť kvôli hluku od motora. A pri jazde vo vyješ rýchlosti ho nepočuť (kvôli hluku).

Zvuk sa neprejaví ihneď po naštartovaní ale motor sa musí trocha nahriať aby sa začal objavovať.

Zvuk určite vychádza z oblasti kde je škrtiaca klapka. Takže som ju vybral a vymenil za druhú, no vôbec to nepomohlo. Auto stále hučí.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: lukas391, martinzatkuliak a 22 neregistrovaných