VW Touran 1.9 TDI PD - sada tesneni na vstrek

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Jedno miesta je tandem,ale ten ak už tečie tak von na prevodovku.A druhé miesto sú Okrúžky,v tomto prípade ten najvrchnejší.Všetko záleží na vložení vstreku,aby ho neseklo na tých výtlkoch v šachte a treba veriť že nikto ich neodstraňoval šmirglom.
slaja
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 02.03.2009 12:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slaja »

Patliceq kolko km mas najazdene?
Patliceq
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 03.01.2015 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Patliceq »

Na tachaci 225000, realne vsak uz bude cez 300 000..
Patliceq
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 03.01.2015 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Patliceq »

Vcera vymenene tesnenia, pravdepodobne to bol 4. vstrek isiel vytiahnut velmi lahko. Zaujimave je ze po vymene mi stupla spotreba na volnobehu na 1,0/0,9l, oproti 0,5l/h, mam aj pocit ze motor je trochu hlucnejsi, ci uz nechytilo aj nieco ine.
Patliceq
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 03.01.2015 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Patliceq »

Netusim kedze nie som mechanik, rozvody boli menene uz davnejsie, teraz len filtre+ pretesnit vstreky. Popravde ani neviem ci pri vymene vstrekov resp. ich vymontovani je nutne "babrat" aj do rozvodov? Je jasne ze to budem riesit s mechanikom kedze to inac neporiesim, len ci to moze mat nieco s tou vymenou, alebo ci to je nieco nezavisle od toho.
Patliceq
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 03.01.2015 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Patliceq »

Aha takze asi sme nasli chybu ludsky faktor :d :D . Nic to budem musiet doriesit s mechanikom ako to "opravil" ..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Výmena vstreku si nevyžaduje čokoľvek robiť z rozvodom,idú dole iba vahadielka.Až pri vyberaní vačky (hydrošteli) tam už áno.
Patliceq
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 03.01.2015 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Patliceq »

Hlásim sa po nejakej odmlke. Menili sa tesnenia pod vstrekmi kvôli nafte v oleji, sledujem hladinu oleja a pravdepodobne mi i naďalej ide nafta do oleja. Počas jazdenia mi mimo iné robilo aj to, že mi auto naštartovalo až na štvrtý krát, vždy len za studena. Tak som bol na diagnostiku a pozreli sme hodnoty vstrekovačov, všetky úplne mimo, 1 a 3 valec 3,00 a 2,99, 2 a 4 okolo 2,60.

Vstreky sú nastavené, nastavovali ich dvaja mechanici, nezávisle od seba.. Pravdepodobne ma čaká výmena vstrekov, skúsim ešte vymeniť rampu na vstreky. Je ešte nejaká iná alternatíva čo by to mohlo byť? Je mi to divné, pretože predtým som so vstrekmi nemal problém a mali slušné hodnoty.

Ak už dôjde na výmenu vstrekov, dam robiť aj hlavu nech sa urobia tie vložky na vstreky a pravdepodobne už dam vymeniť vačku a všetko okolo toho..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Celá debata úplne jalová.je ťažké chcieť pomôcť kde chýbajú základné ale úplne základné údaje,napr km.Pretože u PD sa dá na 99% presnosť od nich odvíjať,čo sa čakať dá pri daných km a čo tam na tých 99% presne je a platí.Gulové sa dá odvíjať od toho že niekto nahodil nové O krúžky,ak ich hneď posekal na tých výtlkoch od vstreku.Dvaja nastavili...a čo nastavili ? Ako vyzeralo dno tej šachty ? Ako nebiehajú korekcie okamžite od štartu ? Aké sú pri prevádzkovej teplote ? Aký je tlak tandemu ? Rampu na vstreky...to je čo ? U PD žiadna rampa neexistuje.Ak nie je myslená lišta elektriky vstrekov. Tú vymení iba blb,pretože sa dá krásne vybrať,piny uvolniť z tých malých plastíkových konektorov,takými zvláštnymi klieštami sa zorú pre silnejší prítlak a idú späť.To robím ľudom ktorým mením hydroštely zadarmo,ani to nevedia. Pozrel niekto hydroštely ak už boli odmontované vahadielka vstrekovačov ? Iba tak sa totiž dajú podsvietiť a pozrieť povrchy. Na vačke boli aké hrany,zrazené alebo ostré ? Lebo ak ostré,je vačka akurát na výmenu.
O týchto veciach by trebalo mať info aby to riešenie malo šancu.Ale základ ...km,to je úplne základný údaj
Korekcie nemôže byť také o akých píšeš,pretože plusove a mínusové sa nulujú,čiže iba niektoré zo vstrekov sú zlé.Ale ak toto nevedia malovaný chlapci,utekaj inde,kým tam nenecháš aj gate
Patliceq
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 03.01.2015 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Patliceq »

Jasné chápem, tak som nič nepísal :2f93:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Práveže nechápeš.Techniícké veci nie sú pokec o ho,.e,ale presné veci,presné údaje,proste spústa informácií ktoré majú výovednú hodnotu.Asi možno,dvaja či jeden,.nič nepomôže iba udáje,údaje,údaje.V rovine možno a asi...sa nič neporieši,bez spústy údajov tiež nie.Pýtať sa a neposkytnúť max možných údajov je plytvanie časom ľudí ktorý by k tomu vedeli čosi povedať.Šanca bola
Patliceq
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 03.01.2015 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Patliceq »

Ale chápem, nemám Ti tie údaje ako doložiť a kedže bez údajov sa nepohneme, nemá zmysel to ďalej riešiť. Je mi jasné, že by ste mi tu určite radi pomohli a určite dobre. "Bohužiaľ" to budem musieť nechať na mechanika a čo mi povie to urobím. Každopádne aj tak vďaka, určite sa ešte o nejakú radu prídem popýtať. A ak to niekoho bude zaujímať, dám vedieť ako to dopadlo.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných