Honda Civic - viac oleja v motore

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

fero111
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 09.04.2018 19:41
Zdieľať na Facebook

Honda Civic - viac oleja v motore

Príspevok od používateľa fero111 »

Zdravim vas mam hondu civic 1,4 benzin 99 a moj problem je ze pri vymene oleja to servisak prelial. U neho to kontroloval 3x a bolo mezi riskami. Po niekolkych dnocoh som to checkol aj ja a olej bol na hornej ryske (vravim si v poho a jazim)...No ateraz som ju mal tyzden odstavenu a ked som ju prevetral tak tiekol olej(neviem odkial) hladina na ryske bola 0,5 nad hornou ryskou a dymilo sa z odmerky...vravim si auto bude za chvilu kaput...tak som vytiahol cca 0,7 litra...znova ju prebehol... tahala dobre ziaden olej netiekol ani dym od odmerky...beha ako za mlada :d :D .....mam to riesit?
dakujem za odpovede.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Sleduj hladinu oleja.
maykoo
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 02.03.2011 18:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maykoo »

Keď sa ti zvyšuje hladina oleja a znižuje hladina chladiacej kvapaliny tak je to jasne...odsleduj si to.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak nevidel som ten tvoj olej, ale keby v ňom bola voda (chlad.kvapalina), tak to by si asi písal niečo iné.
Ja myslím že máš najskôr zriedený olej benzínom, to treba riešiť.
fero111
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 09.04.2018 19:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fero111 »

vdaka za tipy ale odkedy som vytiahol preb. olej je vsetko v normale. Viac krat som meral aj za studena a hladina stale ta ista. Sam tomu nechapem. nevyzera ze by bol olej niecim riedeny, menil som ho nedavno a ma rovnaku konzistenciu. nic netecie ani z odmerky ziaden dym. je mozne ze by sa ten prebit. olej tlacil cez odvetranie klukovky a preto som pod autom nasiel celkom slusny flak? a teraz ani kvapka.
fero111
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 09.04.2018 19:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fero111 »

dnes sa rozsvietila zlta kontrolka motora, vykon motora ok, neprehrieva sa, olej netecie(stale rovnaka hladina) takze motor pri tom preliati oleja predsa len nieco utrpel. nemate niekto skusenost s niecim podobnym? za odpovede dakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní