kúpa dovezeného/neprihláseného auta na SK

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

RS1001
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 28.05.2007 13:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa RS1001 »

dusane03: WTF? Že nejaký trtko z Kráľovského Chlmca doniesol z Nemecka Sharana.A???
Vieš kolko je tu takých inzerátov.Ale jedno ti poviem za 500€ ho určite nekúpil :)
Jedno ma teší že končia časy ked každý takýto tiežautičkar ktorý trafil do Norimbergu a doviezol prvú lacnu hrču čo mu štrngla do nosa bol velký dovozca aut :)

kauza :2f93:
ppavlas
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 11.08.2009 19:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ppavlas »

Citujem RS1001: Doviezol som auto za 5000€ ako neprihlásene ho dorýchla predávam s nahodenou cenou 500€ (10% je veľa?)
Samozrejme cena nieje pevná.Auto som doviezol a nemám s ním doteraz žiadne náklady.Dáte mi 5300€ OK tľapneme si.............................

Nalejme si čistého vína, motiváciou na tento postup predaja nebude len blaho kupujúceho. Pri tomto Tvojom postupe by som sa napríklad sakramentsky bál, ako je to s DPH - riziko, že nebola odvedená plne znáša kupujúci. Plus samozrejme auto nie je na Teba/Tvoju firmu písané, neplatíš daň z príjmu a celý zisk je kešovka. Nehovorím, že som zástanca bezbrehého platenia daní tomuto štátu, ale Tvoju vychcanosť si následne odserú tí, ktorí podnikajú poctivo a ich daňovo - odvodové zaťaženie neustále rastie.
kauza
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 16.12.2009 21:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kauza »

no ved hej .. kazdy ma ciste ruky,len dovozcovia maju za usami toho az az .. nasi tmavomodry spoluobcania nezatazuju stat,stavbari a ine profesie robia vsetko na fakturu ... a dalo by sa pokracovat donekonecna .. inak DPH sa odvadza po predaji auta a nie pred jeho predajom,tak mi stale nieje jasne ako ti moze bazar vystavit potvrdenie o jeho zaplateni pred predajom ... vsetko je to jeden zacarovany kruh na nasom zacarovanom slovensku ... a vobec preco ked sa do autickarov kazdy obuva,nesadne si do auta,neide do nemecka,alebo niekde do EU a neprinesie si auto sam .. staci vediet par slov v inom jazyku ako nas materinsky,obliect si teplaky a doma prihlasit.. ved to je uz malina .. hlavne ked niekoho posles na STK nech si urobi administrativnu STK a EK tak ti bude 8krat volat co ma vlastne pytat a kam ma ist ..
RS1001
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 28.05.2007 13:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa RS1001 »

ppavlas
Daňové zaťaženie stúpa pre poctivých podnikateľov kvôli tomu že tu unikaju miliardy ktoré tomuto štátu bezočivo kradne hrstka zbohatlíkov.A doktor Fiko sa to snaží uhrať a peniaze zošklbať z tých poctivých.Ale to sa nedá ked jeden človek odrbe štát o miliony a oni to chcu zlátať tak že to zoberú tým malým.

To že ja si tu svojou prácou šklbnem 300 - 500€ na aute a neodvediem z toho nič štátu ma netrápi ani trápiť nebude lebo tie peniaze NEPATRILI štátu.
DPH som nikdy neriešil a nepral ale prstom ukážem na ľudí(firmy)ktoré to v PO robia.Boli vyšetrovania a bla bla bla nič sa tu s tým nerobí.
danielpolacek
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 14.12.2005 22:13
Bydlisko: 1. slobodné královské mesto/1238/
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa danielpolacek »

ppavlas napísal:Citujem RS1001: Doviezol som auto za 5000€ ako neprihlásene ho dorýchla predávam s nahodenou cenou 500€ (10% je veľa?)
Samozrejme cena nieje pevná.Auto som doviezol a nemám s ním doteraz žiadne náklady.Dáte mi 5300€ OK tľapneme si.............................

Nalejme si čistého vína, motiváciou na tento postup predaja nebude len blaho kupujúceho. Pri tomto Tvojom postupe by som sa napríklad sakramentsky bál, ako je to s DPH - riziko, že nebola odvedená plne znáša kupujúci. Plus samozrejme auto nie je na Teba/Tvoju firmu písané, neplatíš daň z príjmu a celý zisk je kešovka. Nehovorím, že som zástanca bezbrehého platenia daní tomuto štátu, ale Tvoju vychcanosť si následne odserú tí, ktorí podnikajú poctivo a ich daňovo - odvodové zaťaženie neustále rastie.

Chlapci netrepte o DPH,ked tomu nerozumiete a ani redaktori v TV Marfuša.Objasním pár mýtov.
Predajca vám musí ukázat potvrdenie o zaplatení DPH

Nemusí,lebo NEMOZE,každý dovozca/platca DPH/,je bud štvrtročný platca,alebo tý najsilnejší sú mesačný platcovia DPH.Najviac je štvrtročných platcov.Čiže ked niekto privezie auto začiatkom januára na firmu a predáva ho koncom januára na SPZ,DPH platí až v apríli,max. do 20.apríla musí byt zaplatená/čiže na konci kvartálu/,takže vám NEMOZE ukázat potvrdenie o zaplatení DPH,može vám ho ukázat až po 20tom apríli,ked vy sa už 3 mesiace budete vozit na novom aute.
Hlavná vec že v TV Marfuša strašia ludí a pritom nemajú nič naštudované.


Auto v SK TP zapísané na súkromného majitela,ktorý ho doviezol z Nemecka na svoje meno a predáva ho dalej v SR.
DPH bola automaticky zaplatená v Nemecku,pretože predajca v Nemecku/platca DPH/ nemože predat auto bez DPH súkromnej osobe.

Slovenskí autíčkári si spravia falošnú firmu,falošné razítko a kupujú autá vonku bez DPH.
Nie,nie to nejde,každý predajca vonku si najprv preverí vaše danové číslo IC DPH,na stránke europskej komisie http://ec.europa.eu/taxation_customs/vi ... ?locale=de a potom mu musíte predložit váš originál OP,alebo pas a živnostenský list,alebo výpis z OR.Inak vám auto nepredá.

A zakladanie s.r.o na bielych konov,to už je primitivizmus,za prvé je to lahko odhalitelné a takýto človek nemože robit dlho v autobiznise,podla mna to urobilo pár dutých hláv a TV to nafúkli do obrovských rozmerov.
kauza
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 16.12.2009 21:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kauza »

toto co si napisal by malo byt odvysielane v televizii a na titulke dennej tlace,lebo mas 100% pravdu .. aspon by ludia boli pravdivo informovany !!!!!!!! lenze to vsetko sa prezentuje preto aby sa cim menej predavali jazdenky a zvysil sa predaj novych aut .. popripade z BBB auto,lebo tam su istoty,ze vas oj... takze ocividne niekym umyselne sirena propaganda o DPH na autach,burackach,kilometroch,kradnutych autach,vytopenych atd .. vsetko su to kupene informacie ako aj napriklad polska sol,madarske maso,cesky alkohol a rozne ine kauzy .. a tym sa umlci kauza gorila,bmg invest a dalsie mnohe
kapeda
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: 28.12.2006 13:29
Bydlisko: BA
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapeda »

ppavlas napísal:Nalejme si čistého vína, motiváciou na tento postup predaja nebude len blaho kupujúceho. Pri tomto Tvojom postupe by som sa napríklad sakramentsky bál, ako je to s DPH - riziko, že nebola odvedená plne znáša kupujúci. Plus samozrejme auto nie je na Teba/Tvoju firmu písané, neplatíš daň z príjmu a celý zisk je kešovka. Nehovorím, že som zástanca bezbrehého platenia daní tomuto štátu, ale Tvoju vychcanosť si následne odserú tí, ktorí podnikajú poctivo a ich daňovo - odvodové zaťaženie neustále rastie.

... ja ti nalejem este cistejsie to vino...
tak isto sa zivim predajom vozidiel a aj neprihlasenych... riziko DPH? co prosim ta znasa kupujuci? kupim auto od XY napr. z Belgicka, ktory vystavi fakturu na moju firmu a ja ked to chcem dalej predavat vystavujem fakturu na konecneho spotrebitela na zaklade tej povodnej z BE.. ak je auto kupene netto, ja vystavujem fakturu s rozpisom DPH (netto+dph) a DPH sa odvedie do tejto bananovej republiky... a co ked nie je auto pisane na firmu? co ma TP zapisany na firmu spolocne s platenim DPH, alebo dane zo zisku? smerodatna je faktura, resp. doklad o nadobudnuti... dan zo zisku sa potom plati z rozdielu faktur... co je na tomto postupe zle? a po dalsie... predstav si, ze mas na predaj 10 aut (aby sa lepsie pocitalo), kazde jedno prihlasis, co je cca. 400- 450€, ale samozrejme podla vykonu zaplatis este luxusnu dan, nech je to v priemere 400€ a zrazu mas v len v tabulach zakopnych dalsich cca. 8000€, naco? preco? a najviac ta ide rozhodit vies kedy? ked to prihlasis a nakoniec to predas mimo SR, to ako keby si tie peniaze splachol...
PS: mp3 fajn idea, ale toto mozes s inzeratom stvarat, ked predavas auto raz za rok, alebo ak sa ti chce mozem mi inzeraty nahadzovat ty :)
laszlo0918
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 18.04.2009 20:02
Zdieľať na Facebook

Vedel by som ti tu vymenovat niekolko dovozcov,ale nebudem

Príspevok od používateľa laszlo0918 »

danielpolacek -mohol by sy odporucat pár dovozcov. posli mi na mail laszlo0918@freemail.hu dakujem
adam60
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 22.01.2008 12:06
Zdieľať na Facebook

Registracny poplatok

Príspevok od používateľa adam60 »

Nova aplikacia registracny poplatok android :28b7:
stone
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 30.03.2018 12:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stone »

caute, 5 rokov a 3 strany prispevkov no informacna hodnota 0,0.

tak skusim este raz:
ako sa kupuje dovezene no neprihlasene auto?
Podla toho z akeho je to statu by mal mat dovozca 1) zahranicnu KPZ 2) potvrdenie o odhlaseni z krajiny povodu?

Cize ja s nim uzavriem novu, slovensku KPZ, zoberem si potvrdenie o odhlaseni a potom uz klasicky kolotoc akoby som auto doviezol sam?

Sranda musi byt pri dovoze z polska lebo tam potvrdenie nedavaju, cize cela vec stoji len na polskej KPZ s 1 neoverenym podpisom...

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných