Auto pre invalida do 30k

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
tritonx
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 03.03.2013 16:32
Zdieľať na Facebook

Auto pre invalida do 30k

Príspevok od používateľa tritonx »

Zdravím,

pohrávam sa s myšlienkou kúpy nového auta. Keďže som invalid, mám dosť špecifické nároky na auto, a preto sa chcem poradiť s vami. :)

Malo by ísť o nové auto cca do 30.000 eur (cenníková cena cca do 33k, ako invalid si viem vybaviť zaujímavé zľavy:)). O jazdenku nemám záujem, keďže auto plánujem financovať.

A teraz tá zaujímavá časť. Invalidný vozík si väčšinou nakladám sám a z toho dôvodu by auto malo mať kožené sedačky (ľahšie na údržbu a čistenie), vodičova sedačka by mala byť elektrická s pamäťou (vystupujem/nakladám vozík so sedačkou úplne dole a úplne vzadu, šoférujem v inej polohe). Ďalšou nutnou podmienkou je automatická prevodovka a elektricky ovládané dvere kufra, ideálne z kľúča a potešia aj srandy ako dažďový senzor, výhrev sedačiek a podobné komfortné srandy, ktoré ale pre mňa majú pomerne veľký zmysel.

Benzín vs. nafta. Tu nemám úplne vyhranený názor, ale bližšie to mám k benzínu. Ročný nájazd je niekde okolo 30-tis km, cca 50:50 mesto/mimo mesto. Jazdím aj zahraničie a tam to s naftou v mestách nevyzerá najlepšie, čo by bola pre mňa značná komplikácia. Motor by ale každopádne mal mať 4 valce a objem aspoň 1,5 litra (nepodporujem downsizing :zga27: ).

Čo sa týka karosérie, tak ako najvhodnejšie sa javí kombi, ale nie je to nutná podmienka. Akékoľvek nápady sú vítané. :2f93:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

kamarat je vozickar a jazdi na S maxe, je to naftak ale neviem presne jeho skusenosti, neprislo to na rec, pisem len zato aby si mal typ vozu...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Auris hybrid alebo prius plus - hybrid. Neviem aky si velky, kedze aj voziky su na mieru. Ale prius plus je vyssi.

Mas tam benzin, stvorvalec, a blbovzdorny automat. A zaujimavu spotrebu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Radusko351 sa teraz asi smeje.Bráchovi kúpil Voyagera,vzźź vzadu sa skloní podlaha,bráško vbehne na vozíku dnu,bzźź podlaha hore a ide sa.Za 10% tej ceny vyškerený od ucha k uchu,motor benzín
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja som tak chcel drzat zuby za jazykom ze radsej ojazdeny Vojažer pre invalida ako tie moderne kombi hracky za 10nasobnu cenu s motorcekmi do vysavaca... som velmi rad ze to povedal niekto iny za mna.

Dokial si nemal nejake SKUTOCNE pouzitelne auto na tento ucel, nedokazes porovnat ZIADNY OSOBNY SUPERKOMBIK s takouto "vecou". Bez sance. Uz len tie elektricke dvere co sa otvaraju samy (eh, dvere - nie kufor, ale dvere, samozrejme ze kufor sa otvara elektricky sam, a aj obidvoje bocne stredne dvere) a priestor kde ti nic nezavadzia... invalidnych uprav sa do tychto masin robi viacero verzii.

Zda sa ze dukatov mas viac ako je v dnesnej dobe bezne - gratulujeme, to ale neznamena ze ich musis vyhodit von kominom. Skus porozmyslat, nedajboze nejaky taky invalidny kus u nas pozriet (neviem ci je v inzeratoch).
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Keď som to prvý raz videl mi sánka padla,ak by som mal takú potrebu tak pobehám zemegulu aby som také našiel.Veď už maličké úpravy pre invalidov stoja viac peňazí a ten priestorový luxus nemá chybu.Nie je odkázaný na nikoho pomoc.Motor tuším 3,3 neviem presne,takže to asi aj patrične ide.Sme rôzny,a máme iné názory,ale ja by som tých zvyšných 27 tis radšej prejazdil,a v tom Voyageri určite nie zle.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

nic nas do toho nie je . ale aj tak sa spýtam ako si sam naložis vozik do kombika? ja som teda osobne videl nieco ako rameno otočne z MPV kde su zasuvne dvree vodis si nastupil pripol vozik na lano navinul zasunul a siel ale do kombika
dreamwalker
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 25.12.2009 07:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreamwalker »

skus mrknut opel-handy cars, maju upravu rovno s plosinou na najazd s vozikom, len nvm ako su na tom cenovo.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Invalid ma myslim narok na prispevok len na nove a raz za x rokov.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

keyness napísal:nic nas do toho nie je . ale aj tak sa spýtam ako si sam naložis vozik do kombika? ja som teda osobne videl nieco ako rameno otočne z MPV kde su zasuvne dvree vodis si nastupil pripol vozik na lano navinul zasunul a siel ale do kombika
- nie kazdy vozickar je uplne nevladny.... Plus na nastup vystup moze mat pomoc....
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Ked som bol na skusobnej jazde na novej Astre vsimol som si plagat na stene a to opel handycars ...robia to na mieru zavolaj im a celkovo obvolaj si viac firiem ktore sa tomu venuju prevezies sa v danom aute a urcite si vyberies ak mas cash aky mas neni problem urcite ta budu obskakovat z kazdej strany :28b7:
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Raz som mal zákazníka invalida, ktorý si u mňa objednal dovoz svojho času zánovného Ch. Grand Voyagera 2.8 CRD.
Urobil tak bez mihnutia oka a akýchkoľvek pochýb či alternatív.
Vyzeralo to, že presne vie čo chce.
Následná inštalácia invalidného ekvipmentu síce zľahka atakovala kúpnu cenu toho tragača, ale myslim že stála za to. Niečo tak luxusne komfortné zabudované pre invalida v aute som totiž ešte nevidel. Na základe týchto konkrétnych skúseností sa nazdávam, že kúpa čohokoľvek menšieho by bola iba o večných kompromisoch...
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
lubos1236
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.01.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos1236 »

Sused vozickar kupil pred casom opel meriva 1.4T automat zadne dvere otvaras ako v3s A vozik naklada sam :zg282:
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

No voyager je super co sa tyka priestoru ale ked musi len nove tak videl som dvakrat prerobeny predlzeny fiat doblo s zadnymi kufrovymi dverami co sa otvaraju cele dohora-z fabriky + rovna podlaha a boli to nove auta a aj dost miesta v nich
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: mhlavaty a 14 neregistrovaných