Benzinove motory

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

:42f8: , ja to nechapem...to auto je vyrocna edicia, mozno kecam 25 rokov ? bol som prenho blahej pamati v autosalone s Patom v HU ked malo 0km, takze robi pod 10000 rocne jeho pani okolo komina, akoze oni takto robia motory a nikomu to nevadi ? to je zvlastna kasta zakaznikov...ked si dobre pamatam tak ono sa to prve ozyvalo cca pri 80000 ked zhasinal na volnobeh...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24974
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Všetko pochopíš keď to uvidíš naživo.u nás cigáni nosia na krku pevnejšie reťaze než má ten motor.Koliesko dolné čo ženie reťaz má priemer dvojeurovky a reťaz je cca 1 cm široká.Sral by to pes,ale rozobrať treba pol auta,dole nárazník aby mohlo von svetlo,dole výfuk aby mohla dole vaňa,plus von poloos lebo vaňa nevýjde,dole altík klíma kopresor,hore dole sanie víko ventilov cievky,horor
Rehlili sa v nissane chalani že ako som odlepil olejovú vaňu,lebo to proste je zážitok.A že japonec to sú hrdzavé škrutky čo urveš keď aj čo urobíš,to už sú iba perličky.Dáš dole po 2 hod trápenia dole vaňu,tak ťa ešte horšie čaká dať dole prsia.A tam sa obnaží kus tesnenia pod hlavou,takže nech bohovia stoja pri nás,aby to po zložení nebola olejnička.Srať také auto
Ak už to takto vidíš je vyhraté
Obrázok

Inak práve vidieť tú urvanú skrutku na výfuku,to takto urobí iba úplný idiot,tenký krk skrutky neunesie ten krut zhrdzavenej skrutky

A do inzercie dá chlapák že - rozvod reťazou ! No veď práve,každý rozumný sa mu aspoň vyhne,lebo celá výhra reťaze je ako šlapnutie do ho..na z pripináčkom
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Milan on tu vanu daval dole asi pred rokom, opytaj sa ho lol, totiz ta povodna zhrzavela a tiekol olej, ale nie ze lokalne od poskodenia, to bolo komplet reseto proti svetlu, ja som sem niekde daval fotky co mi vtedy poslal...kurna to nevymyslis hrdzava olejova vana...a z tej cenovky ho rovno prekotilo, za kus plechu, kaslat cele japonsko az toto je ono... :::
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24974
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Trochu inak.Vaňu dole nemal,vaˇˇna je hliníková a dvojdielna,dole je malý deklík za ktorým je sací koš a ten je plechený.Najprv ide dole ten (išlo ľahko) potom vznikne otvor a tým prístup na skrutky tej velkej hliníkovej.A tá je teda od výroby nalepená na úrovni zavarenia.Do toho nejde tĺcť ani velmi páčiť,lebo si rýchlo zarobíš že celú opravu budeš robiť zadara.A tak sa dve hodiny trápiš ako kôň lebo je medzera medostupne hore,na jednej strane chladič,na druhej riadenie.Zrejme preto sa motor vyberá
Potom už iba hodinu ti kvapká olej na hlavu kým očistíš plochu od lepidla,a to teda drží
Plechenné vane som už na japončíkovi pár krát menil že prekorodovali,ale tak japonci majú najkvalitnejšiu hrdzu na svete :)
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

tak ja som to nevidel nazivo, videl som len fotku co mi poslal a ze zato chceli strasnu palbu..., kedze z toho tiekol olej bral som to za komplet vanu

apropo len taka otazka, to nalepenie hlinikovej casti nejde povolit teplom ? cca system loctite co su tie lepidla do zavitu ? ako mne to je uplne jasne ze hento cele je prasacka robota, jak sa niekto rozhodne ze ten rozvod je dozivotny, tak to zabetonuje takymto stylom :::

ano na tej hrdzi jednoznacne sa zhodnu prijaznivci aj odporcovia japoncov, tam proste asi nikdy neprsi :d :D
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných