Volvo V70 vs Renault Megane Grandtour

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rtlmfgmt
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 06.04.2018 10:09
Zdieľať na Facebook

Volvo V70 vs Renault Megane Grandtour

Príspevok od používateľa rtlmfgmt »

Ahojte priatelia,

kupujem svoje prvé auto a rád by som dostal radu. Rád by som mal samozrejme ako všetci čo najbezpečnejšie auto, relatívne spoľahlivé a aby nebola drahá prípadná oprava. Budem jazdiť do 15.000km ročne.Rozhodol som sa preto pre benzín. Mojou ďalšou podmienkou je relatívne veľký kufor, plánujeme v ňom veľa cestovať a často krát sa aj pohodlne vyspať.

Mojim neskúseným skromným okom som objavil dva naoko veľmi odlišné autá a to Volvo v70 ( 2000 - 2004 ) a Renault Megane Grandtour ( 2005 - 2008 ).

Cena cca 2000-2500 eur.

Renault získal na ncape 5hviezdičiek, o bezpečnosti volva sa nemusíme baviť, kufor mi viac vyhovuje na volve ale renault zase menej žerie benzín.

Čo si myslíte vy o týchto autách? Prípadne ak viete aj o nejakom inom aute čo spĺňa požiadavky. Ďakujem veľmi pekne.
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

su to uz starsie ,s velkym s, auta..moze sa lahko stat ze do oprav pustite nakupnu cenu.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Nerozumiem 2 bodom v uvodnom prispevku,

1. Ako sa dá v normalnom kombíku "pohodlne vyspať" ?

2. Čo znamená "veľa cestovať" pri ročnom najazde do 15 000 km ?
rtlmfgmt
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 06.04.2018 10:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rtlmfgmt »

Ahoj, dakujem za odpovede.

1. Myslel som to tak, ze napriklad vo volve je dost dobra lozna plocha ked sa zlozia sedacky, s nafukovacou karimatkou by to mali byt uplne skvele, som nizsi kus.

2. Moc cez rok nan nezajazdim, mozno max 100km do tyzdna. Potom vsak cez leto otocime trikrat aj 2000km. Takze tak som to myslel.

Dakujem
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

to je taka cenova hranica, ze skor by som hladal kombik, ktory ti bude vyhovovat priestorom bez ohladu na znacku, len aby bol co najviac zachovaly .. lebo tam uz treba urcite ocakavat nejake vydaje na servis
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ste jak maly...on chce len sexuvat v aute, doma povie ze ide casto na vylet, co je natom ? kamo ber male auto, aby si ju nemusel nahanat a este usetris za benzin :d :D
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Hladaj nieco malo atraktivne.... Inak kupis len vydojene kravy a ostat visiet 1000km daleko zabava nie je.... Kludne sa pozri po malej dodavke typu nissan serena
adam8520
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 20.12.2013 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adam8520 »

ahoj,
Mal som V70 II... bolo to zatial moje najlepsie auto, neskutočne pohodlne na dlhe trate, až na to že bolo pre mna veľmi nízke... myslim si že je uservisovateľné, lenže su to už starsie ročniky takže je predpoklad že nebude vsetko v poriadku...
druha podstatna vec pre mňa bola, že tieto auta veľmi nehrdzaveju...
bral by som iba s 2,5 tdi R5....ten zvuk motora mam stale v usiach, krasny zvuk a držiak neuveritelny...
Ano v kufri sa vyspiš ak sklopis sedadlá, sam som tak spal, ale kde daš kufre atd?....možno privesny vozík.
Prajem stastnu ruku
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Ahoj, V70 som mal, ale prvu generaciu. Super auto. Mam 160 cm. Spalo sa v nom dobre.

2.5 TDI od vw sa davala len do roku 2001. Su to skvele agregaty.

Z benzinov pozeraj 2.4 hladku atmosferu. Staci aj 103 kw. Taha pekne. Je to jednoduchy motor. Na dlhej trati sa spotreby neboj. Motor ma skvely priebeh tociveho momentu a dobru prevodovku, toci nizke otacky.

125 kw verzia je zivsia. Skusal som obe. Ber to, co bude zachovalejsie. Ale obavam sa, ze pre pekny kus budes musiet vycestovat. Ponuka na slovensku je biedna. Pozri polsko. Alebo rovno svedsko alebo nemecko.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Tazko v tejto cene hladat model .. pozri sa po galaxy. Alhambra sharan v tomto poradi vela miesta lahky servis spotreba mozno 7.5 mafty ale stoji to za to by som povedal
tuninka
Príspevky: 854
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

Pozri si aj Ulysse II, Peugeot 807, Citroen C8.... pri tych starsich rocnikoch sa vojdes do 3000 lahko....
to su auta, kde sa ozaj vojde vela, zeru do 8 litrov nafty, a ked vyhadzes sedacky a pojdete len dvaja, tak je tam miesta na spanie habadej.... tieto auta maju kopec plastu na karoserii, tak ani nehrdzaveju
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

absolutne sa pridavam k fešakom co zahlasili ze Alhambra Sharan 807 C8 Galaxy. Mas to v rovnakom rocniku a v uplne rovnakej cene. A spanie je absolutne absolutne neporovnatelne - mam kamosov ktori takto jazdili tandem : jeden chrapal, druhy krutil. Ze je to nelegalne a nebezpecne neriesme.

Volvo v benzine bude zrat urcite viac nez bude zrat dieslovy Sharan. Martin mal V70tku dieslovu, ja mam dodnes 2001cku Galaxy 1.9tdi 85kW. V Bratislave s tym beham okolo sedem litrov (v lete kusok menej, v zime kusok viacej) ale to robim sialene sproste trasy ze 4.4km a 8.8km co je zabijak pre diesel. Pri priemernej rychlosti 100km/h som daval Bratislava - Spisska Nova Ves 365km za 3 hodiny 45 minut pri spotrebe okolo 6 litrov (10 rokov dozadu, dialnice a cesty neboli take ako dnes, cize kde sa dalo som isiel 115-120, kde sa nedalo som isiel 85-90), na siestom prevode toci 85kW verzia z roku 2001 uzasnych 2200rpm co nedokaze viac ako polovicka dnesnych vozov a takmer ziadny van/minivan.

Kludne pozri tie Alhambry. Ponuka priestoru absolutne neporovnatelna s AKYMKOLVEK kombikom napriek rovnakemu vonkajsiemu rozmeru. Nema DPF, nepokazi sa. Netrpi na vstrekovace ako moderne pretlakovane commonrail diesliky, nema turba nabuzerovane na sialene tlaky, proste stara klepotava traktorova pohodicka, semtam umrie dvojhmota ako na kazdom diesliku atd. EGR vycistis stetcom v benzine, nemusis kupovat za 800 eur nejaky hypermoderny elektricky riadeny s motorcekmi pracujucimi v radu stotin milimetra atd... v neposlednom rade na to mas miliardu suciastok za facku, doslova a dopismena (cely motor za 350eur), servisne tie auta pozna kazdy kto ma garaz (rovnake ako octavia, passat, golf, audi), diagnostiku ma kazdy Lojzo co ma v riti dieru (aj ked ju nevie pouzivat).



Pozri inzeraty, najdi nieco co mas blizko, chod len tak z prdele pozriet. Vyhod si stredne, zadne sedacky ("robota" na desat sekund kus) a potom porozmyslaj ci chces kombik na spanie a nosenie veci na 2000km vylet.

No nechces, ja to uz viem :)
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Pripadne nieco ako scenik 1 po facelifte, citroen xsara picasso benzin. To ale tak 8-10l zozerie v meste a toho miesta ked sa vyhodia sedacky bude ovela menej ako saran,alhambra. Ale zasa rozpocet je dost maly na tie auta. No da sa. Nebrat ohlad na nejaky kusok hrdze, supajuci sa lak a zobrat take co je este motoricky ako tak a postupne cosi opravis a povozis sa s kralovskym miestom zo 5 rokov.
rtlmfgmt
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 06.04.2018 10:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rtlmfgmt »

Ste skutocne skvela komunita. Dakujem za neocenitelne rady a popozeram sa teda aj po niecom inom. Sused ma alhambru tak sa idem aj tam trochu opytat.

dakujem velmi pekne,
s pozdravom
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pozrieš Alhabru tak ju aj kúpiš,je v mnohom nedostihnuteľná

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: tuninka a 22 neregistrovaných