VW Touran - brzdy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

ak si najdes a precitas struktura kotuca tak sa dozvies ze pri uz malom suchani ,len na jednej strane kotuca dochadza k priehrievaniu na jednom mieste a nie na celom kotucy polopate ked tocis kotucom a len semtam ti suchne o platnicku tak na tom mieste dochadza k ovela vacsiemu priehriatiu ako na zvysku materialu a po case dochadza k pokriveniu, problem byva dost casto vo voditkach na strmeni a prave tam by som sa zameral, po druhe vracia ti dobre valec neostava vysiet ? zistit ktora strana to robi predok-zadok a komplet vymenit strmene popripade komplet z repasovat, ak zatlacis brzdu nesmie ti suchat platnicka a hlavne nie na jednom mieste , samozrejme pred vymenou riadne vycistit naboj, samozrejme treba brzdy spravne zabehnut v kratkosti http://www.mjauto.cz/zajizdeni-brzdovyc ... -a-kotoucu
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

bajo777 napísal:erik a stretol si sa s tym aj inde ako u koncertu ? :41c2:
Ano napr. Ford Galaxy 2010
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

bajo777 napísal:erik a stretol si sa s tym aj inde ako u koncertu ? :41c2:
Ja som to spozoroval na mojom Chevrolete Orlando , ale len vtedy ak jazdim dlhé trasy a vtedy moc nebrzdím...

Tak pri dobrzďovaní trebars pri vjazde na benzinku, citim ,že volantom trasie , ale niekedy je to citiť len akoby z jednej strany...

zadne brzdy neriešim, tam sa musi zrovnať nejako samo, ale je veľmi zaujimave, že hoci jazdim len na 1/2 max.zaťaženie , zadné doštičky sa opotrebuju oveĺa skor ako predné....

Ja mam na brzdy jeden recept :

Zjazdiť nejaké serpentíny , ale nie také dačo,že Čertovica,alebo Soroška to je nič, pretože tam sa nebrzdi skoro vobec
ale riadné serpentíny ako su napr. v Rakusku, alebo v Taliansku najmenej 20 180°zákrut za sebou, tam brzdy dostanú riadný záhul, kotuč sa celý rovnomerne prehreje a tiež potom rovnomerne schladne a pekne ostane vyrovnaný

po takýchto jazdach som nikdy nepozoroval žiadne trasenie pri nasledujucom brzdení...
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Ked si vsetko skoro pomenil a ostava problem odpoj poistku od ABS.Kludne moze byt ze ,,priburzduje,, aj pri jazde.Nechce sa mi verit ze stvorrocne auto by potrebovalo vsetko menit...
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Asi by som na to kaslal, ako casto brzdis? Ignorovanim usetris kopu penazi...
lacinak
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 08.01.2010 17:08
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lacinak »

No poistku sme uz riesili nebude lebo neosusuje ich vobec za jazdy ostava uz iba komplet brdic menit a ignorovat to nie niesom stych
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No veď keď ho teda vymeníš, napíš tu na fórum či to pomohlo.
Osobne mám pochybnosť či práve výmena len 4 ročného strmeňa by mala pomôcť.
PETER777
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 01.04.2006 21:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PETER777 »

lakinooo napísal:Stavim sa s tebou, ze mechanik je deb.il, ktory nema uchylkomer aby zmeral hadzavost kotucov pri montazi na naboj.
odchylkomer, úchylkomerom sa meria naša vláda!
lacinak
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 08.01.2010 17:08
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lacinak »

Jasne ze dam vediet a uz prestante ze mechanik je debil verin na 100% ze akeho mam ja mechanika by chcel asi kazdy lebo nieje menic ale PAN mechanik a dielna na vysokej urovni ktoru mu mozu zavidiet aj v vw a v hlave nema vykradnute ako poniektory
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

pidizvi napísal:Asi by som na to kaslal, ako casto brzdis? Ignorovanim usetris kopu penazi...
Tato odpoved veĺmi rozumne vystihuje podstatu veci,

pokiaĺ pri brzdení netrasie tak,že niekomu z ust vyskočí proteza :40bd: nie je dovod to riešiť... :4012:

Za tie roky ,čo sem chodím tu bolo minimálne 10 tém o trasení pri brzdení , a v tych témach vyšli najavo rozne na prvý pohĺad nepodstatné veci, napr. okrem iného aj to,
že niekedy za trasenie volantom pri brzdení može aj mierne hrboĺatý asfalt , čo nevidiš na prvý pohĺad...

napr. tam kad jazdim ja ,je pred dedinou dosť prudky zjazd z kopca a hneď ľavotočivá zakruta.. tam musím brzdiť ,inak sa nedá a vždy na tomto mieste mi trasie volantom ..
kým o 200m nižšie pri brzdení už netrasie ..
Mam rozoberať kvoli tomu brzdy a preventívne všetko meniť?

Trochu menej perfekcionizmu, a celý svet začne byť krajší... :pa:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Hlavne trochu menej nezmyslov.Už pomaly každá téma obsahuje 99% sprostostí a začína byť hanba do toho guláša volovín prispieť

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných