Škoda Superb I 1.9 tdi , 96kw automat

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

CAMLS napísal:Mas obavy, tak si radsej nekupis auto s automatom a 4x4? .preto sa ale nevratim k felicii ale budem pozorne vyberat spolahlive auto a az potom podla dizajnu...
Nemám obavy, mám nechuť k týmto veciam, pretože vidím ako sa vyrábajú.Rovnako ako šéfkuchár nejedáva vo svojej reštaurácii, lebo by mu prišlo zle od žalúdka. lol K Felicii sa vraciam preto lebo je blbuvzdorná a má rada LPG. Ak raz budem vyberať auto podla spolahlivosti a aj podla dizajnu, tak bude najmenej o 20 rokov staršie ako najstaršia Felicia. A bude zrejme spoza oceánu, lebo europa už dávno stratila aj tie zbytky rozumu čo volakedy mala.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> A ak chce niečo spoľahlivé nebude hľadať vydojenú šunku ktorá už 10x obehla zemeguľu a na servis sa nedala koruna.

lenze podla inzeratu a zbezneho prezretia nevies rozlisit co je sunka a co nie je, pretoze uprimne si musime priznat ze rontgenove oci nema nikto z nas.

Ked ti niekto povie ze olej v automate menil kazdych 40.000km :

a) este to nemusi byt pravda, ze prdnes par kvapiek medzi prsty a bude cisty neznamena ze v tej prevodovke bolo vzdy tak, napriklad sa tam ten olej mohol naprdiet tyzden dozadu lebo auto sa predava

b) ze je ho tam dost. Najbeznejsi problem automatov a ich olejov : malo oleja alebo vela oleja, kvoli nedodrzanemu technologickemu postupu vymeny.

c) ze bol vymeneny kompletne. Vypustia chlapci tri litre z celkovej naplne osem litrov, viac nejde, staci.

d) ze bol vymemeny s filtrom

e) ze bol vzdy takto korektne meneny.

f) ze autorizovany servis drtivou vacsinou povie ze olej sa nemeni, ze je dozivotna napln. Boze to bola dogma, mi vrela zlc ked mi tieto sracky KAZDY hovoril, od Audi, cez BMW, az po Wolwo a Wolcgagen. Mal som penu na papuli. Samozrejme ze nikto z tych holobriadkov v autorizovanom servise nevedel vysvetlit co je to dozivotna napln, kolko km je garantovanych, dvadsat inych velicin. Nikto z nich nevedel ako sa olej vymiena a vobec tomu nerozumeli. Nikto z nich nedokazal akokolvek logicky alebo technicky argumentovat preco ten olej nema degradovane parametre po 200.000km alebo 10 rokoch, a ako je mozne ze ten olej proste vydrzi X rokov alebo 200.000km bez akejkolvek ujmy.

g) ze tam bol davany spravny olej. Boze je vacsia nahoda najst niekoho kto strci SPRAVNY olej do prevodovky nez tych ktori tam nasypu nespravny. Ved olej ako olej, mazat bude.

Ked mas hlupeho uponahlaneho majitela podnikatela, vzdy a garantovane uhoni automat a nie manual. Dnes ma cestou z Banskej Bystrice predbehli traja na Superbe ktori isli MINIMALNE DVESTO. Taketo veci automat a olej v nom nema rad a mozes mat na to nazor aky chces.

Odhliadneme od toho kto vie seriozne opravit automaty na Slovensku, ked to len trosku prezeniem manualnu prevodovku musi vediet opravit kazdy druhy co ma oci a udrzi v ruke gola sadu a nenaserie si do monteriek.

A mohol by som sialene dlho pokracovat... v poslednom rade je to o cene. Zaznelo to tu. Ked klakne automat, bez problemu vysypes aj tri tisic eur za opravu - mam vela kamaratov a kolegov ktori platili taketo sumy za opravu.


Poznamka : este aj tie sproste DSG prevodovky od Wolcgagenu kde je absolutne jednoznacne predpisana vymena oleja v autorizakoch NEDOSTAVAJU takuto starostlivost. Preveroval som asi pat-sest aut tento rok, kde NEBOL meneny olej v DSGckach - autiaky furt jazdili do autorizovaneho servisu a VZDY DOSTAVALI CO BOLO TREBA. A aha, mam na to aj servisne knizky a faktury.

Gulove hovno. Masina najazdenych 190.000 a nikdy nemeneny olej v DSG, co vyrobca predpisuje 60.000km. V AUTORIZAKU nikdy nemeneny. Prva otazka na predavajuceho, pokrcene ramena, do autorizaku telefonovat ani netreba, naco...

Takze takto auta dostavaju "NAOZAJ VSETKO CO JE TREBA".

K tym uponahlanym majitelom a nespravnym olejom pri vymenach a nespravnom mnozstve prirataj debilkov ktori vyraduju pocas jazdy do N (aby to tolko nezralo), zaraduju D samozrejme pocas jazdy atd, atd.

Ano, komfort v zapche moze byt, ale aj penazenka musi byt nabita dostatocne. Zvysene servisne komplikacie boli Milanom spomenute.

Bojim sa. Nie automatu, ale majitelov automatov. Bojim sa kupit pouzity automat.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> A mas auto s turbom, klimou, abs,esp... atd? Lebo aj to sa moze pokazit....

je to rozdiel. Mozes kupit auto bez ABS ? Nemozes. Bez ESP ? Nemozes. Bez klimy ? Nemozes - neviem, fakt tusim neexistuje auto co by bolo bez klimy a urcite take nejazdim.

Je ale jeden obrovsky rozdiel medzi klimou co sa moze pokazit a automatom co sa moze pokazit. Klimu len tazko mozes pouzivat tak sielene mnohymi sposobmi zle ako mozes pouzivat automat. Klimu mozes tazko pretazit.

V principe jedina vec ako mozes klime ublizit je nemenit jej napln s primesou oleja, kde zadres kompresor, ze ?

No a teraz :

1) ked sa pokazi klima, s autom mozem jazdit. Dva roky, sest rokov... aj dlhsie.
2) ked sa pokazi klima, nestoji to 2000-3000 na POCTIVY repas.


Takze tak.

Pokazena klima, odrazene soferove spatne zrkadlo, nefunkcny automat, neotvoritelne prave zadne dvere... to su velmi rozdielne oblasti problemov.

Aj cenoviek.


Turbo ? Ano, rovnaky funkcionalny prieser ako automat. Nechcem motory s turbom, nepotrebujem ich k zivotu. Je tu stale dost neoturbenych alternativ, napriklad Chrysler Voyager 3.6i sestvalcek 211kW bez turba bez priamovstreku [!!]... preco som si ho este nekupil ?

Ano, automat. V neposlednej rade aj cena, akoze krasny kusok co by sa mi hodil k pleti stoji okolo 20.000 az 26.000 eur a tolko zatial nie som ochotny pustit do auta. Ale to sa uz dostavame k inemu problemu, ktory vsak velmi suvisi s automatmi a monetarnymi problemami ktore ich poruchy prinasaju.

Uprimne, v zivote som videl sialene vela inzeratov "pokazeny automat, auto sa predava tak ako je"... a neuveritelne malo inzeratov "pokazena manualna prevodovka, auto sa predava tak ako je".

Cim to bude ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak narazíš na veľmi nízko neobvyklú cenu u auta čo by človek aj hneď kúpil,ledva otvorí inzerát a hľa...automat.Lebo ten motor by neodradil len preto že má 400 tis km. je akurát zabehnutý,ale automat s tými km..krok do prúseru a v najlepšom prípade dlhá odstávka auta následne po oprave rýchle z autom preč.Kedže nový odborníci na automaty sa akosi nekotia,bude tu ešte plaču,resp aut za babku čo pes nechce.Žiadna nádhera s pokazeným automatom nikoho nezaujíma
CAMLS
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 23.05.2009 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CAMLS »

oco13 napísal:
CAMLS napísal:Mas obavy, tak si radsej nekupis auto s automatom a 4x4? .preto sa ale nevratim k felicii ale budem pozorne vyberat spolahlive auto a az potom podla dizajnu...
Nemám obavy, mám nechuť k týmto veciam, pretože vidím ako sa vyrábajú.Rovnako ako šéfkuchár nejedáva vo svojej reštaurácii, lebo by mu prišlo zle od žalúdka. lol K Felicii sa vraciam preto lebo je blbuvzdorná a má rada LPG. Ak raz budem vyberať auto podla spolahlivosti a aj podla dizajnu, tak bude najmenej o 20 rokov staršie ako najstaršia Felicia. A bude zrejme spoza oceánu, lebo europa už dávno stratila aj tie zbytky rozumu čo volakedy mala.
Ano vyroba smeruje co k najvecsiemu zisku aj za cenu znizenia kvality:/ respektive aj dobra firma je pod tlakom kedze nekvalitna firma vyrobi lacnejsie a nekvalita sa prejavi az o par rokov a to uz nikto neriesi....robim v strojarine takze to tiez vidim...ale firmu tvoria ludia a ty su zodpovedny za kvalitu firmy...tak isto ako ten sefkuchar:)

Ale celkom dost zasadne napredovala bezpecnost aut ci uz pasivna alebo aktivna odvtedy co existuje felicia....a to je dovod preco by som feliciu a podobne auta nechcel vobec a uz vobec by som v nich nevozil svoju rodinu...proste uz je ina doba, jazdi omnoho viac aut a omnoho viac nezodpovednych vodicov s omnoho pevnejsou karoseriou, lepsimi deformacnymi zonami a ty mozes ist kludne predpisovo ale ked ti nejaky blb trebars v bavoraku z 2005 roku vybehne zo zakruty smykom a vrazi do felicie tak nechci vediet ako to moze dopadnut...
LEGEND 295konikov 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 5W-50/0W-40
340 000km

LEGEND 295k 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 0W-40
CAMLS
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 23.05.2009 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CAMLS »

mp3turbo napísal:>> A mas auto s turbom, klimou, abs,esp... atd? Lebo aj to sa moze pokazit....

je to rozdiel. Mozes kupit auto bez ABS ? Nemozes. Bez ESP ? Nemozes. Bez klimy ? Nemozes - neviem, fakt tusim neexistuje auto co by bolo bez klimy a urcite take nejazdim.

Je ale jeden obrovsky rozdiel medzi klimou co sa moze pokazit a automatom co sa moze pokazit. Klimu len tazko mozes pouzivat tak sielene mnohymi sposobmi zle ako mozes pouzivat automat. Klimu mozes tazko pretazit.

V principe jedina vec ako mozes klime ublizit je nemenit jej napln s primesou oleja, kde zadres kompresor, ze ?

No a teraz :

1) ked sa pokazi klima, s autom mozem jazdit. Dva roky, sest rokov... aj dlhsie.
2) ked sa pokazi klima, nestoji to 2000-3000 na POCTIVY repas.


Takze tak.

Pokazena klima, odrazene soferove spatne zrkadlo, nefunkcny automat, neotvoritelne prave zadne dvere... to su velmi rozdielne oblasti problemov.

Aj cenoviek.


Turbo ? Ano, rovnaky funkcionalny prieser ako automat. Nechcem motory s turbom, nepotrebujem ich k zivotu. Je tu stale dost neoturbenych alternativ, napriklad Chrysler Voyager 3.6i sestvalcek 211kW bez turba bez priamovstreku [!!]... preco som si ho este nekupil ?

Ano, automat. V neposlednej rade aj cena, akoze krasny kusok co by sa mi hodil k pleti stoji okolo 20.000 az 26.000 eur a tolko zatial nie som ochotny pustit do auta. Ale to sa uz dostavame k inemu problemu, ktory vsak velmi suvisi s automatmi a monetarnymi problemami ktore ich poruchy prinasaju.

Uprimne, v zivote som videl sialene vela inzeratov "pokazeny automat, auto sa predava tak ako je"... a neuveritelne malo inzeratov "pokazena manualna prevodovka, auto sa predava tak ako je".

Cim to bude ?
Bavime sa tu o starom aute, takze da sa kupit aj bez esp,abs,klimy...."oco" by ti take nasiel hned ;)

Jasne nove uz nie, ale mam pocit ze za par rokov bude uz problem kupit aj nove auto s manualnou prevodovkou...

Ano suhlasim ze ked sa ti pokazi klima tak jazdit mozes aj dalej, tak isto aj bez esp,abs...neviem ako si to myslel ze sa da jazdit zle s automatom , skor mi to pride ze s manualom, ze si skor odkuris spojku alebo dolames zuby v prevodovke...automat ti moc blbosti nedovoli robit a za dalsie staci si precitat prirucku k autu ako pouzivat konkretny automat...ale mne sa napriklad na predchadzajucom aute pokazila manualna prevodovka. Smola co? :) ale jasne ze vecsia sanca je ze sa pokazi automat kedze tam treba dodrziavat vymenu oleja a zrejme dost ludi/servisov na to serie...takze kupovat to s dost nabehanymi km to je riziko vzdy...aj ked napriklad mame doma lexus v ktorom nebol meneny olej v automate 300 000km kedze vyrobca vtedy udaval dozivotnu napln....

Take nieco ako voyager chcem ale skor japonca toyotu sienu alebo hondu odysey a tiez ani jedno znich nie je manual...su to vsetko auta skor pre usa trh a tam maju radsej automaty uz riadne dlhu dobu:)
LEGEND 295konikov 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 5W-50/0W-40
340 000km

LEGEND 295k 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 0W-40
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

CAMLS napísal: ty mozes ist kludne predpisovo ale ked ti nejaky blb trebars v bavoraku z 2005 roku vybehne zo zakruty smykom a vrazi do felicie tak nechci vediet ako to moze dopadnut...
Práve o to ide - ten kto nevidí toho bavoráka už pred tou zákrutou - nepatrí na cestu. Práve to je o reakciách a myslení dopredu. Často sa mi stáva , že keď darujem život zajacovi či líške spolujazdec vykríkne ako si to mohol vedieť že tam bude??? Ja to neviem , len proste myslím dopredu. V inej téme sa tu rozoberá dodržiavanie MPR a gps čipy. Dúfam že sa dožijem ich zavedenia a tvrdej perzekúcie - pretože ak môžem jazdiť podla zákona ja - tak môžu aj ostatní.Ak ma niekto ohrozí nemám problém dobehnúž ho na najbližšej červenej a fyzicky si to vybaviť. Nemusím vyhrať, dôležité je dať luďom na vedomosť že aj takto to môže dopadnúť. lol lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných