Renault Scenic ll 1,6 16V 83Kw - vymena rozvodov

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

skino
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 04.02.2009 22:42
Zdieľať na Facebook

Renault Scenic ll 1,6 16V 83Kw - vymena rozvodov

Príspevok od používateľa skino »

Pozdravujem. Potrebujem radu. Potrebujem ak budem meniť rozvody nejaké špeciálne prípravky? Už som rozvody menil na grande punte ale potreboval by som nejaké rady a či je to problém u scenicu. A ako časovo to vychádza. Vymením to doma v garáži či potrebujem servis? Ďakujem za rady.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Prípravky potrebuješ a kedže ide o dosť nešťastne riešený rozvod kde sú všetky súkolia letmo chytané len prítlakom skrutky tak doma v garáži ideš na tenučký ľad.
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Robil som akurat v sobotu, nie je vela takto kok..... riesenych motorov a to som uz "par" rozvodov vymenil.
Bez pripravku sa do toho nepustaj lebo si narobis zbytocne problemy.
Vlastne rovnako je rieseny napriklad aj Zetec od Fordu ale to je oproti tomuto zlaty motor.
Hyundai1
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 27.04.2007 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hyundai1 »

popri rozvode vymeň aj presuvnik
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Na ten návod trochu pozor,háklivé momonty ani nespomína.Nespomína že kľuka je proti otočeniu fixované iba proti točeniu do jednej strany,proti točeniu v smere proti hodinám to ide.Pri manipulácii z novým remeňom treba kontrolovať aj doraz kľuky.
Záslepky ...Je rozumné kúpiť sadu ktorá ich obsahuje,inak treba kúpiť samostatne.Pri vyberaní sa zničia.
Fixačný prípravok vačiek sa nesmie použiť na zachytenie vačiek pri zaťahovaní stredových skrutiek.Je nutné fixovať ozubené koleso a rameno tohoto prípravku bude "protikľúč"
Nie je spomenuté že po prvom zatiahnutí všetkých komponentov sa motor min.2x pretočí na kľuke a opäť sa vloží fixácia kľuky,a musí bez odporu vojť aj fixácia vačiek.Kedže garantovane nevôjde,treba urobiť "korekciu" na presno a znova overiť.Návod je výborný ak ho číta automechanik.Ak ho číta niekto kto to ide robiť prvý raz,jednoducho urobí rozvody ktoré pôjdu ale nebudú presné.
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

S chuťou do toho bolo myslené ironicky.No tá kluka aj mňa okajbátila.Nastavil som zatiahnem chcem spraviť otáčku a nič zaseknuté.Kým som nato prišiel.Nakoniec som ju fixol za zuby zotrváka šrobováčikmi proste aby sa nehla ani do jednej strany.A na to zaistenie ozubených kolies pri doťahovaní som si spravil prípravok z jokloviny a šrobov tuším som to videl v knihe Jak na to.Ale nič to nemení na tom že je to tam vymyslené proti rozumu.Už len to keď sa chceš dostať k šrobom krytovania rozvodov.Spustiť motor,potom pridvihnúť motor, spustiť auto a tak. :203:
A to už ani nespomínam ako písal m hlavatý vymeníš remeň zatiahneš pri nasadenom prípravku vyberieš prípravok otočíš nasadíš znova a nepasuje. :angr:
andro1
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 02.11.2008 14:45
Zdieľať na Facebook

zaistovaci trn kluky 1,4 benzín

Príspevok od používateľa andro1 »

ahojte, máte doma náhodou tŕň na zistenie kľuky, ako hlboko má ísť do motora. Jedná sa o motor benzín 1,4 16V 72 KW K4J. Na renaultforum som na šiel 68mm, na jednom zahraničnom 70mm. V servise nebola ochota podať túto info. ďakujem krásne.
andro1
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 02.11.2008 14:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andro1 »

Uvedený obrázok som pozeral, vysústružil, použil.. plus zaistil vačky. Motor nejde pravidelne. Presuvník nemám.
Potom som našiel toto http://www.renaultforums.co.uk/14-engin ... uck-2.html
Len som si chcel potvrdiť dĺžku u niekoho, kto má možno doma originál, aby som si potvrdil, že som použil trň správnej dĺžky.
V jednej sa uvádza 68, majsterko z UK v odkaze vyššie 70mm.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných