Peugeot 307 - kolísanie teploty vody

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

031adam031
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 26.01.2018 21:17
Zdieľať na Facebook

Peugeot 307 - kolísanie teploty vody

Príspevok od používateľa 031adam031 »

Zdravím Páni, ako som spomenul v nadpise jedná sa o peugeot 307 1.4 65kw r.v. 2007. Začal by som s tým že mi uniká chladiaca kvapalina po troške. Chladiaca mi uniká do miesta kde má vodič nohy. Mechanik čo robí v peugeote mi povedal že stačí vymeniť tesnenie ktoré je niekde pri radiátore, že už to raz riešil lenže momentálne nemá čas tak sa do toho pustí budúci týždeň. Vec ktorá ma trápi je že keď voda dosiahne teplotu 90 stupňov tak behom 2 sekúnd padne ručička na 70 stupňov. A toto sa opakuje dookola. Termostat aj s čidlom som vymenil a nepomohlo to. Môže to robiť ten malý únik kvapaliny? Alebo to bude banalita ako zlé budíky?
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Urcite by som ako prvu vec riesil ten unik chl.kvapaliny.Chladiaci system musi byt riadne utesneny,odizolovany od akehokolvek uniku v systeme!cize ak sa to vykona az potom riesit dalsie problemy so stratou teploty.Bol vymeneny termostat za novy,ale pred vymenou sa vykonala skuska otv/zatv.termostatu?To ze je termostat novy este neznamena,ze bude na 100% funkcny.
031adam031
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 26.01.2018 21:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 031adam031 »

@EASY206 Pri 90 stupňoch sa termostat otvára to mám odskúšané ale dám najpr doporiadku ten únik a potom budem riešiť ďalej. Len je to celé čudné lebo ten únik trvá už dlhšie a ručičky nerobili nič. Len teraz to taký týždeň pretrváva.
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Na starsich typoch peugeot,citroen su problemy v pristrojovkach..zvyknu rucicky zblbnut hlavne v chladnom(uprsanom)pocasi.Problemove boli prve rocniky modelov a to hlavne P.206(predfacelift od r.v.98) a tiez Citroen C3.Cez diagnosticky pristroj sa da odsledovat cinnost termostatu a taktiez popise info o akt.stave/teplote chl.kvapaliny.
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných