Fiat Stilo - low oil pressure

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

031adam031
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 26.01.2018 21:17
Zdieľať na Facebook

Fiat Stilo - low oil pressure

Príspevok od používateľa 031adam031 »

Zdravím, mám problém na mojom Fiat stile 1.9 JTD 85kw r.v. 2002. Ráno dochádzam do mesta približne 10km. Keď sa z dediny dostanem za tabulu olej mam zohriaty do štvrtky. Vytiahnem 90km/h a ani nie po 1km keď sa blížim k zákrute dám nohu z plynu prejdú 3 sekundy a pípne mi kontrolka motora a oleja a vypíše Low oil press a vypne mi motor. Musím zastaviť opäť naštartovať a idem ďalej. Niekedy prídem do ciela uz bez problémov a niekedy mi toto spraví aj 4x. V meste sa mi to stalo len raz ale mimo mesta to robí stále. Olej som menil pred rokom približne možno tomu ani nie je tolko a hladina oleja je v poriadku. Mechanik mi vymenil aj čidlo tlaku oleja no nepomohlo. Podla mechanika to môžu byt trysky ale ja si to nemyslím nakoľko má auto lahký štart a netrhá pri jazde. Môj odhad je olejové čerpadlo. V pondelok ho asi zoberiem do fiatu na diagnostiku. Ak by niekto vedel čo by to bolo bol by som vďačný za každú radu.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

vymen trysky, dvojhmotu, nafukaj gumy, dolej kvapalinu do ostrekovacov, tlak az uplne moze byt zly az jako poslendna vec, ked pise tlak oleja !
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
arnie191219
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 23.11.2010 18:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa arnie191219 »

podla mechanika to mozu byt trysky?
031adam031
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 26.01.2018 21:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 031adam031 »

@arnie191219 hej že podla neho to môžu byť trysky. Ale to je blbosť podla mňa keď vstrekovacie trysky maju funkciu vstrekovať palivo do valcov. To proste nemá nič s olejom. Už som cítal že to môže byť aj zanesený sací koš pod vanou. Ale keď mi napíše nizky tlak oleja keď padaju otacky tak je to bud bordel vo filtroch alebo olejove cepradlo.
tuninka
Príspevky: 855
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

stilo

Príspevok od používateľa tuninka »

Kto ma Stilo vie, ze stale nieco vypisuje a hlasi.
Ja mam tiez Stilo, ale benzin s LPG, tak neviem ci to bude ten isty problem, ale mne sa stavalo volakedy po tom co som ho kupil a preto ho asi aj predali, ze raz za tyzden vypisal nejaku hlasku, napriklad oil pressure low, a za jazdy zdochol motor. Niekedy sa to nestalo mesiac, niekedy sa to stalo 5 krat za den. Okrem ineho vypisoval low voltage, charge error, coolant level low, coolant temperature too high....sekundu po nastarvovani a ine zabavne texty. Jazdila na tom manzelka, tak som hovoril, ze len vymysla a nevie jazdit... ale potom som to poskusal ja a tie iste problemy a vacsinou som to odsledoval, tak mi to zdochlo ked uz bol motor na optimalnej teplote.... za studena nikdy nezdochol..... Mechanik nevedel najst pricinu, tak som hladal na forach a docital som sa ze to bude riadiaca jednotka... kedze ju inteligentne dali na blok motora a je stale v teple, tak bezne po 10 rokoch odide.... pomaly... mozno kvoli sustavnemu prehrievaniu...
Z Polska som si objednal druhu odblokovanu, cize mi nefunguje imobilizer, ale kto by kradol Stilo, odvtedy auto jazdi ako hodinky. Cize v mojom pripade to bola riadiaca jednotka....
031adam031
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 26.01.2018 21:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 031adam031 »

@tuninka No pri tolkých chybách sa ani nečdujem že to bola riadiacia. A ako si povedal kto ma stilo vie ake to je mu počas jazdy ukázať asr fail esp fail airbag zly proste všetko zlé. asi to dám do origo fiat servisu nech mi zistia chybu a opravim to niekde inde a okamžite ppredám. A ak sa smiem spýtať koľko ťa vyšla tá riadiaca jednotka?
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

olej je tam ake čislo?moze byt redsi a ked sa zohreje je jak voda.potom nepretlaci čidlo a to si mysli ze neni tlak...ale videl som aj takych sampionov ze vymenili zakaznikovi olej a filter nie...vraj netreba.
031adam031
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 26.01.2018 21:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 031adam031 »

@marko2 olej je tam total quartz 10w40. A ako som písal olej nie je zohriaty a hádže chybu. Už som sa dočítal že to môže byť zanesené sacie sito olejoveho cerpadla. Alebo potom musim dať odmerať tlak v olejovom čerpadle a možno odhalíme príčiunu.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Možno mechanik spomenul trysky v súvislosti že by mal olej nariedený naftou a teda preto tá hláška o nízkom tlaku oleja.
031adam031
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 26.01.2018 21:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 031adam031 »

Každému ďakujem za odpoveď. Bude asi nalepšie keď to zoberiem do origo Fiat servisu a tam sa zistí či je to R.J. alebo niečo z toho čo tu odznelo.
031adam031
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 26.01.2018 21:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 031adam031 »

Tak páni už som auto predal ale do budúcna. Mal som zasratý regulátor vstreku paliva od mazlavej špinavej nafty a vždy keď som pustil plyn tak dalo menej palivo a kvôli špine to nevedelo pretlačiť a auto zdochlo. Hlášku low oil press hádzalo preto lebo keď vyplo motor auto nevedelo že sa vyplo a neprudil mi už olej v obehu tak si myslel že nie je olej.
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných