Kupujúci nechce prepis na seba

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

prokoppd
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 11.07.2014 16:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa prokoppd »

Marcoimportauto - Ďakujem za radu, najskôr to spravím podľa teba.
Ale nejde mi do hlavy jedna vec: nemôžem si auto vziať späť a ani ŠPZ lebo podľa zmluvy som mu ho predal, čiže by som podľa zmluvy porušil zákon, dajme tomu. Ale zase na druhej strane on nedodržal kúpnu zmluvu lebo auto neprihlásil v stanovenom termíne. Tak potom kto porušuje kúpnu zmluvu? Z môjho pohľadu je neplatná čiže auto si beriem späť a ta suma co mi zaplatil môžem brať ako prenájom na mesiac, nie?
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

Ja som takúto chybu spravil raz tiež.Ale ja vúl som nemal židny papier.Tak som si zobral Špz-ku.
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Trebárs. Záleží ovšem na viacerých premenných. Keďže detaily zmluvy nepoznám, ani spôsob úhrady KZ, tak by som detailný postup konzultoval s právnikom.
Je to síce na šlaktrafenie, že kôli lacnej haraburde máš takéto patálie, ale furth lepšie ako mať nad sebou mesiace či roky Damoklov meč a tŕpnuť, z ktorej strany ti príde nejaká nepríjemná obsielka s úhradou.
Tiež je to poučenie do budúcnosti, že originál doklady sa bez toho, aby boli odhlásené na nového majiteľa, NIKDY z rúk nedávajú (resp. treba mať min. splnko od kupujúceho na odhlášku).
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Pzp sa da zrusit len vypovedou v dannej lehote tych 6tyzdnov papierom zo srotoviska v tedy moze byt auto nekonecne bez pzp aj 5rokov ak sa nic nestane alebo zmenou majitela zapisaneho v technickom preukaze.ja ak kupujem auta vzdy musi povodny majitel na mna odhlasit a jazdim na jeho pzp a spz kym neodhlasi.ak nema on cas mne je to fuk setrim si cas z pzp.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

v nemocnici urcite nieje a len ta natahuje aby sa mohol vozit a nemat starosti, auto na seba v zivote neprepise pokial ma exekuciu a nijak ho nedonutis, kto vie ci to auto vobec este ma a ci ho dakomu nepredal o 100euro drahsie, zaplatene si za auto dostal, najlepsie by pre teba bolo keby sa to auto dostalo do stavu ze ho ten tipek moze uz odviezt akurat tak na srotovisko a dat zosrotovat - a potom s papierom zo srotoviska ho natrvalo vyradit z evidencie, tym samozrejme nechcem nikoho navadzat na nekale veci
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Radosť predávať auto na Slovensku... Práve pri predaji takýchto lacných áut si treba dávať väčší pozor, lebo šanca, že ho kúpi niekto v exekúcií, špekulant a pod. je o to vyššia. Ja keď som predával Corollu za 200 eur na fb, tiež sa ozývali všelijaké indivíduá. Našťastie som si ich rovno mohol "preklepnúť" na ich profiloch. Niekto, kto má plnú galériu drahých áut, ktoré vlastní asi nebude potrebovať auto za pár stoviek na čistý úmysel, ale len na kšeft a z toho žije.

Ale najhoršie na tom je, že aj veľmi opatrný človek sa môže stať obeťou špekulanta.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
passat999
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 05.10.2016 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa passat999 »

mne zdravy sedliacky rozum hovori, ze ste zmluvu podpisali kde bolo, ze mu predas auto za 250e. TY si svoju cast dodrzal, to ze on to neprihlasil by mal byt len a len jeho problem.

Byt tebou minimalne volam policiu alebo zajdem tam osobne a myslim ze to vyriesia za teba, nelam si s tym zbytocne hlavu.
A ako by ti prisla neaka pokuta ? ved ked mas napriklad v zmluve ze si predal auto 12.3 a jeho nameraju 20.3 tak myslim ze to ako dokaz staci. ano objektivna zodpovednost, to je ked pokutu poslu majitelovi, ale ty mas kupnopredajnu zmluvu plus tam bude presne napisane kedy sa priestupok stal a urcite budes mat svedkov ze si prave vtedy bol v praci/doma/na pive.
Za mna, informuj sa na policii, nikto ti neporadi lepsie.
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

Tiež si myslím, že dočasné vyradenie z evidencie bude to najlepšie riešenie. Presne ako tu bolo spomenuté. Ak sa náhodou nedostaneš k špz-kám tak jednoducho ohlás stratu a za 33 eur ti vydajú nové + nový techničák. Za duplikáty by si platil 132 eur takže radšej si požiadaj o nové. Pamätaj, že všetky rady tu spomenuté sú klučkami medzi paragrafmi ale stále lepšie ako platiť pokuty za stk, ek, dialnice, poistky a neviem čo všetko - obzvlášť v prípade keď ty si bol ten poriadny a on klamár.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a co kombinacia uz povedaneho...

nechat si vystavit kopiu papierov (stare "boli ukradnute") a potom tieto nove papiere pouzit na odhlasenie auta na pana ? TY ich odhlasis na fesaka...

Doniest mu domov nove papiere ze aha, tu mas.
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Presne tak.
Celý problém sa točí len a len kôli chýbajúcemu splnomocneniu a/alebo nespolupracujúcemu neserióznemu chrapúňovi.
Toto je inak typické pre tzv. víkendíkové auto-biznisy.
Občan predáva tragač, príde k nemu cez víkend ďalší občan kúpiť kár. Slovo dá slovo a hneď sa za pár bavlnených farebných papierikov presúva hnuteľnosť z jedných rúk do druhých.
Predávajúceho v eufórii z dobre vykonaného kšefta (alebo najčastejšie skôr z čistej nevedomosti) ani nenapadne, ako dôležité je mať od kupujúceho splnomocnenie na odhlášku a originály osvedčení I a II v ruke. Situáciu sťažuje práve fakt, že je víkend a tak ani jeden z aktérov nemajú prirodzenú tendenciu hrnúť sa na Dopravný inšpektoriát.
Predávajúci tak skôr podľahne spoliehaniu sa na "serióznosť" novopečeného majiteľa a jeho argument, že bez dokladov sa jazdiť nemá.

Tu preto pozor: u predávajúceho ostávajú až do momentu odhlášky OBE osvedčenia o evidencii (ak bolo OEV I vydané).
Po lopate to znamená, že kupujúcemu sa už po novom neodovzdáva ani len OEV I (plastová kartička). Aj tú totiž budú pri odhláške na DI požadovať a bez nej tragač bežne neodhlásia.
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
adamkeee
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 30.04.2018 22:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adamkeee »

markoimportauto napísal:Ešte taký detail:
PZP je z vlastnej vôle nezrušiteľná. To, že prestaneš platiť ešte neznamená, že sa jej strasieš. Pôvodná síce zanikne z dôvodu neplatenia, ale namiesto nej automaticky vznikne nová (u toho istého poišťovateľa), nakoľko sa jedná o POVINNÉ poistenie - nie dobrovoľné. Pochopiteľne aj za tú novú bude treba platiť. Ak nie, tak bude poisťovňa poistné vymáhať - aj to pôvodné, aj nové.
Do úvahy samozrejme prichádza aj inštitút tzv. objektívnej zodpovednosti. To znamená, že za všetky zaznamenané ale priamo na mieste neriešené dopravné delikty budeš zodpovedný. Kúpna zmluva ti síce dáva tromf do ruky, ale prestav si, že nový majiteľ by denne porušoval predpisy po X okresoch a zo všetkých by ti rad radom chodily rôzne pokuty, výzvy či predvolania. Nedajbože by niekoho zrazil a utiekol.
Podobne vzniknú problémy, keď sa tragaču skončí platnosť STK a EK. Keďže to nemáš ako ovplyvniť, tak opäť môžeš očakávať pozdrav z OU aj s krásnym šekom na úhradu.
V neposlednom rade ti ešte hrozí dosť drahé výpalné za používanie diaľnic. Je to v súčasnosti šialená suma, ktorá ti hrozí po každej jednej jazde bez úhrady diaľ. známky.
A ver, že pánko ohľady na to brať nebude. EČV je na tvoje meno a ak začne štramák jaziť po diaľnici dennodenne, tak si rovno zažiadaj o úver.
Argumenty, že ty už na základe kúpnej zmluvy auto nevlastníš si potom nechaj pre štátny aparát. Ale až po tom, ako všetky tie pokuty, poplatky a sankcie vyplatíš a budeš sa následne roky súdne dožadovať o ich refundáciu.
Mysli na to, v akom štáte žiješ a ako zákon "chráni" slušných ľudí! Nechcem maľovať čerta na stenu, ale vyššie spomenutý scenár je celkom reálny.
V závislosti od kvality Kúpnej zmluvy si viem tiež predstaviť situáciu, že pánko vyhlási zmluvu za neplatnú.
Keď už nič iné, tak minimálne budeš mať opakované problémy s vysvetľovaním rôznym inštitúciám.

Návrhy ako z toho von tu padli rôzne.
Podľa všetkého sa jedná o klasický prípad neseriózneho zúfalca, tzv. Hubariťa, ktorých je na Slovensku čím ďalej tým viac. Ich vlastné problémy sa pokúšajú delegovať na iných. Čo nemáš pozichrované písomne ako keby nebolo. Veľmi dobre ťa chápem, pretože sa s takýmto a podobným neserióznym jednaním stretávam dennodenne. Serióznosť chce každý - ale iba od druhých.
Ale k veci:
Vidím v tomto prípade ešte jeden variant.
Pokiaľ sa nejakým spôsobom dostaneš k pôvodným EČV, tak by som si uplatnil možnosť "Dočasné vyradenie vozidla z evidencie".
Budeš k tomu síce potrebovať tech. preukaz, ale ako papierový vlastník si môžeš stále legálne na DI zažiadať o jeho duplikát.
Následne s pôvodnými EČV pod pazuchou na tom istom DI vyplníš "žiadosť o zmenu", priložíš EČV a zaplatíš 5€ na 1-ročnú lehotu dočasného vyradenie vozidla z evidencie.
S potvrdením následne zájdeš do poisťovne, ktorá PZP preruší (resp. zruší).
Odkaz na postup tu: https://www.minv.sk/?docasne-vyradenie

Tým máš situáciu pod kontrolou. Je to asi jediný legálny (a zároveň najlacnejší) spôsob, ako vyriešiť tvoj problém.


Napadá ma ešte jedna možnosť, ktorá znie ako sci-fi ale v konečnom dôsledku môže byť celkom reálna a aj legálna:

vyhlás Kúpnu zmluvu za neplatnú ty a choď si s odťahovnkou po auto!
Poznám z praxe jeden súdny precedens, kedy bola kúpna zmluva vydávaná za preberací protokol a súd to uznal. Podobne by si podľa všetkého mohol prehlásiť, že tvoja kúpna zmluva je trebárs nájomná zmluva/preberací protokol a keďže nájomca neplatí, tak si si bol vziať späť tragač.
Duplikát tech. preukazu si následne stále ako papierový vlastník vybavíš bez problémov.
Nie je to síce voči novému majiteľovi fér, ale "aký požičaj-taký vráť".

Držím palce.
A keď si vezme tie EČV z autá,nebude sa to brať ako krádež? Nakoľko auto už nieje jeho?
adamkeee
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 30.04.2018 22:34
Zdieľať na Facebook

Krádež

Príspevok od používateľa adamkeee »

markoimportauto napísal:Ešte taký detail:
PZP je z vlastnej vôle nezrušiteľná. To, že prestaneš platiť ešte neznamená, že sa jej strasieš. Pôvodná síce zanikne z dôvodu neplatenia, ale namiesto nej automaticky vznikne nová (u toho istého poišťovateľa), nakoľko sa jedná o POVINNÉ poistenie - nie dobrovoľné. Pochopiteľne aj za tú novú bude treba platiť. Ak nie, tak bude poisťovňa poistné vymáhať - aj to pôvodné, aj nové.
Do úvahy samozrejme prichádza aj inštitút tzv. objektívnej zodpovednosti. To znamená, že za všetky zaznamenané ale priamo na mieste neriešené dopravné delikty budeš zodpovedný. Kúpna zmluva ti síce dáva tromf do ruky, ale prestav si, že nový majiteľ by denne porušoval predpisy po X okresoch a zo všetkých by ti rad radom chodily rôzne pokuty, výzvy či predvolania. Nedajbože by niekoho zrazil a utiekol.
Podobne vzniknú problémy, keď sa tragaču skončí platnosť STK a EK. Keďže to nemáš ako ovplyvniť, tak opäť môžeš očakávať pozdrav z OU aj s krásnym šekom na úhradu.
V neposlednom rade ti ešte hrozí dosť drahé výpalné za používanie diaľnic. Je to v súčasnosti šialená suma, ktorá ti hrozí po každej jednej jazde bez úhrady diaľ. známky.
A ver, že pánko ohľady na to brať nebude. EČV je na tvoje meno a ak začne štramák jaziť po diaľnici dennodenne, tak si rovno zažiadaj o úver.
Argumenty, že ty už na základe kúpnej zmluvy auto nevlastníš si potom nechaj pre štátny aparát. Ale až po tom, ako všetky tie pokuty, poplatky a sankcie vyplatíš a budeš sa následne roky súdne dožadovať o ich refundáciu.
Mysli na to, v akom štáte žiješ a ako zákon "chráni" slušných ľudí! Nechcem maľovať čerta na stenu, ale vyššie spomenutý scenár je celkom reálny.
V závislosti od kvality Kúpnej zmluvy si viem tiež predstaviť situáciu, že pánko vyhlási zmluvu za neplatnú.
Keď už nič iné, tak minimálne budeš mať opakované problémy s vysvetľovaním rôznym inštitúciám.

Návrhy ako z toho von tu padli rôzne.
Podľa všetkého sa jedná o klasický prípad neseriózneho zúfalca, tzv. Hubariťa, ktorých je na Slovensku čím ďalej tým viac. Ich vlastné problémy sa pokúšajú delegovať na iných. Čo nemáš pozichrované písomne ako keby nebolo. Veľmi dobre ťa chápem, pretože sa s takýmto a podobným neserióznym jednaním stretávam dennodenne. Serióznosť chce každý - ale iba od druhých.
Ale k veci:
Vidím v tomto prípade ešte jeden variant.
Pokiaľ sa nejakým spôsobom dostaneš k pôvodným EČV, tak by som si uplatnil možnosť "Dočasné vyradenie vozidla z evidencie".
Budeš k tomu síce potrebovať tech. preukaz, ale ako papierový vlastník si môžeš stále legálne na DI zažiadať o jeho duplikát.
Následne s pôvodnými EČV pod pazuchou na tom istom DI vyplníš "žiadosť o zmenu", priložíš EČV a zaplatíš 5€ na 1-ročnú lehotu dočasného vyradenie vozidla z evidencie.
S potvrdením následne zájdeš do poisťovne, ktorá PZP preruší (resp. zruší).
Odkaz na postup tu: https://www.minv.sk/?docasne-vyradenie

Tým máš situáciu pod kontrolou. Je to asi jediný legálny (a zároveň najlacnejší) spôsob, ako vyriešiť tvoj problém.


Napadá ma ešte jedna možnosť, ktorá znie ako sci-fi ale v konečnom dôsledku môže byť celkom reálna a aj legálna:

vyhlás Kúpnu zmluvu za neplatnú ty a choď si s odťahovnkou po auto!
Poznám z praxe jeden súdny precedens, kedy bola kúpna zmluva vydávaná za preberací protokol a súd to uznal. Podobne by si podľa všetkého mohol prehlásiť, že tvoja kúpna zmluva je trebárs nájomná zmluva/preberací protokol a keďže nájomca neplatí, tak si si bol vziať späť tragač.
Duplikát tech. preukazu si následne stále ako papierový vlastník vybavíš bez problémov.
Nie je to síce voči novému majiteľovi fér, ale "aký požičaj-taký vráť".

Držím palce.
Ak vezme EČV z autá,nebude sa brať to ako krádež? Nakoľko vlastníkom už nieje on? Lebo auto predal?
alterego
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Ešte sedem rázy to odcituj! :3c90:
alterego
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

A načo nás máš poznať? Vymaž hentie nezmyselné citácie aj s mojim príspevkom a hentoho druhého uwu (či ako sa to skloňuje) upozorni. Finito.
adamkeee
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 30.04.2018 22:34
Zdieľať na Facebook

okok

Príspevok od používateľa adamkeee »

však faajn, cez mobil som to nechtiac dal citovať dva krát...takže ako to treba nakoneic riešiť teda, viete nejako poradiť ? lebo stal sa mi totiž to totožný prípad... :zg282:

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 4 neregistrovaní