Honda CRV - ťahanie vozika

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Er.ik
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 22.04.2010 17:10
Zdieľať na Facebook

Honda CRV - ťahanie vozika

Príspevok od používateľa Er.ik »

Zdravim vás chcel by som sa opýtať čo poviete na to potrebujem ťahať vozik cca 2 tony vozik mam uplne novy kvalitny nie za 1000 e a potrebujem nejake SUV na jeho ťahanie do roboty samozrejme čo poviete na hondu 2,2 automať 38 000 km prvy majitel mal som staru hondu 3 roky ako utiahla to len potom už bolo citit že to nezvlada..
neviem čo poviete na to každa rada je dobra dik.
axer
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 28.03.2008 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa axer »

Cau,ako si povedal ze tahal si s nou a bolo citit ze to uz nezvlada,mal som CRV 2010 A nemyslim si ze je to vhodne auto na pravidelne tahanie 2-tonoveho vozika.Je to fajn auto,ale skor osobak a nie je dimenzovana na takuto zataz,urcite sa hned nerozpadne ale nebude jej to prospievat a na caste tahanie by som sa poobzeral po inom aute.
Er.ik
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 22.04.2010 17:10
Zdieľať na Facebook

Honda crv

Príspevok od používateľa Er.ik »

Ďakujem za radu podľa vás potom čo by ste odporučil ??
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Ja by som premýšľal o Hiluxe, Rangeri, L200, Navare, sú to ešte viac menej poctivé autá vhodné na cestu ale aj do terénu a dôležité je že majú aj redukciu.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Treba hľadať offroad, nie mestské SUV, na ťahanie 2,0 t vozíka treba auto s ŤZ aspoň 3,0 tony. Dodávky všeobecne všetky, alebo niečo od FORD,LR,JEEP,MB,MITSUBSHI,NISSAN,TOYOTA. Inak SUV typu Kia,Hyundai,Honda Crv,Suzuki Vitara, tak max na nákup do Tesca :40bd:
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

A veruze na tahanie takych tazsich vozikov len automat lebo spojka rychlo odchadza do kopru. Ale ked caste tahanie tak dat vacsi chladic oleja automatickej prevodovky. A teraz co sa tyka tahania tak z suv to dobre zvlada tuareg a je aj stabilny na ceste s takym nakladom + aj prevodovka este aj vie aky ma stupen zaradit lebo take bmw x5 uz ma problem + nestabilne a mercedes ml je pri tahani tiez menej stabilne . No a k offradom je dobry landcruiser 100 s 4,2td alebo landcruiser 200-len 8valec a dost nakladny s diezlom alebo landcruiser120 s 3diezlom ale zase slabsim. Diezlom preto,ze ma vacsi krutak oproti benzinu. No a najlacnejsim a celkom stabilny a aj osvedcenym je mitsubishi pajero s archaickym 3,2did diezlovym motorom a starou a poctivou aisin prevodovkou -to je najlacnejsie na tahanie a aj stabilne . A keby si chcel nieco vacsie tak pickup dodge ram 1500 s benzinovym 5,7 s Lpg-na plyne alebo diezlom. Ze mozes vyberat. Tieto auto som vyskusal na tahanie a su osvedcene. A z dodavok este stare ducato 2,8td alebo novsie s 2,3 alebo este lepsie ale drahsie s 3litrom . :d :D
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

To aky tazky vozik mozes tahat nie je dane silou motora. Je to dane dlzkou auta a sposobom uchytenia tazneho na karoseriu/ram. Darmo mam napr. 4 litrovy jeep wrangler s pevnym ramom a silnym motorom, kvoli kratkej dlzke nepovoli tam nikto tazne nad 750 kg, co povoli na hocijaku feliciu, s120 a pod.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

ja mam najlepsiu skusenost z Pajerom-kratky teda 3-dverovy 3.2 D automat, za tym autom to nieje ani citit ,
axer
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 28.03.2008 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa axer »

Tak su tu popisane celkom vhodne auta,dolezite je polozit si otazku na co ma byt to auto este pouzivane,kolko sa s nim najazdi a kolko penazi zan chces cca dat.Ak na tom budes jazdit s detmi do skolky tak si asi nekupis Ducato a auta typu pick-up sice dobre vyzeraju ale pre vela ludi je ta korba na nic,teda menej vyuzitelna ako normalna karoseria.A automat je podla môjho nazoru vhodnejsi ako manual,spojka pri tazkom voziku dost trpi hlavne pri manevrovani niekde na dvore,v kopci a pod.Tiez sprevodovanie je dolezite,napr. spominane Ducato 2.8jtd bolo na tahanie dobre,ale medzi 4 a 5-kou bol skok 1000ot a bolo treba to roztahovat na max. aby sa 5ka zobrala,cize fajn auto ale zle sprevodovane.Tahal som so vselicim,ale celkom dobre na to bolo starsie ML-ko 430,urcite TOP je LC 100vka 4,2 ale dobry kus treba hladat aj si zan zaplatit za 15-20 rocne auto kludne 15-18tis. Prajem vela stastia pri vybere.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

sbf napísal:To aky tazky vozik mozes tahat nie je dane silou motora. Je to dane dlzkou auta a sposobom uchytenia tazneho na karoseriu/ram. Darmo mam napr. 4 litrovy jeep wrangler s pevnym ramom a silnym motorom, kvoli kratkej dlzke nepovoli tam nikto tazne nad 750 kg, co povoli na hocijaku feliciu, s120 a pod.
Ja by som skôr povedal že nie ja ani tak dôležitá dĺžka ako váha ťažného vozidla.
Napísať odpoveď

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní