Toyota Landcruiser 90 alebo Landrover Discovery

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

4vietor
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 05.11.2015 08:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 4vietor »

Pick upy som vylucil kvoli tomu ze u nas na turci je pocasie ake je a nechcel som aby mi snezilo do auta. Ak tam mam dat do zadu kryt tak to uz mozem rovno kupit nepickup. Co sa tyka podmienok tak my mame velke kopce, zle udrziavane rozbite cesty, casto chodim cez horu, kde to nie je len taka lesna cesticka ako na poli niekde na rovine, ale vacsinou brutal ziadne sranie. Chcem na to dat nejake t3 pneumatiky, alebo nieco v tom duchu a auto bude jazdit v okruhu 70 km po ceste aj off asi tak 60/40. Co sa tyka Lady, alebo Samuraja, nepodcenujem tie auta, ale chcem nieco velke, potrebujem tahat aj vozik s malotraktorom a nemam velky vztah k tomuto ruskemu dinosaurovi. Samuraja som mal 1.3 - to je u nas hubarske auto. A ako som hovoril SUV mi nic neriesi. Chcem to casom dat na zdvihnuty podvozok, pripadne pevny naraznik a podobne. Na vasu radu este pozrem Jeep aj Pajero a idem popozerat nejake clanky ze ako vlastne funguju tie podvozky, alebo asi na tom to stoji. Discovery sa mi proste paci. Som zaujaty ale idem to momentalne odignorovat.
4vietor
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 05.11.2015 08:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 4vietor »

dodik13 napísal:Landcruiser 90 je v terene ok s starsim motorom a s novsim lepsia-silnejsia. Novsi landcruiser 100 s 4,2 diezel alebo 4,7benzin je taka pohodlnejsia a 120 je uz viac na cestu . No a pajero II je stare klasicke spolahlive ale ta hrdza a novsie III je samonosna karoseria ale stale superseleckt prevodovka ,ze do terenu este ako tak ale na ceste hlucnejsie ako landcruser 120 . A do fakt hardcore terenu patrola Y60 alebo 61 :3035:
Dik moc za info, pozriem este patroly, aj ked mam pocit ze cenovo su asi dalej ako LC. Tu LC 100 som vylucil s tym ze mi to pripadalo viac na cestu - viezol som sa vo ford expedition a to nikam nevyslo, aj ked sa to tvarilo ako neviam aky offroad, tiez velka pohodlna krava. Myslis ze ta LC 100 stoji za uvahu v dizli?
gabo498
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 30.03.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabo498 »

Rozpočet 7000 je strop alebo vieš niečo prihodiť?? Lebo ideálne by bolo 9-10 000. Veľkosť Lc90 alebo patrol môže byť aj 3dv alebo chceš len 5dverak a vzťah k benzín plyn??
4vietor
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 05.11.2015 08:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 4vietor »

Urcite 5dv. Benzin plyn mam zlu skusenost. Mal som terrano I 2,4 benz + plyn a dva krat som ho daval robit hlavu. Ale to bolo davno r .2001 model tusim 89, urcite su teraz asi lepsie systemy. Radsej ale diesel. Teoreticky viem prihodit nieco, ale samozrejme by som radsej nieco spustil :D mas nejaky konkretny typ?
nachtigall
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 23.09.2010 23:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nachtigall »

patroly a pajerá sú jednoznačne lacnejšie ako landcruisery takisto aj servis je u toyota asi najdrahší na dlhé zimné večery sa registruj na offroadforum.cz a čítaj. sám mám upraveného patrola Y61 na "35 kolesách a je to asi jediné auto ktoré ich zvládne bez zosilovania nápravy
gabo498
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 30.03.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabo498 »

Konkrétny model si musíš vybrať sám... Ale ako aj kolega píše, Patrol je naj co môžeš kúpiť, len aj cena tomu zodpovedá... Ja som mal výber bud Lc90 alebo patrol, 3dv. Vtedy boli len Lc90 tak som zobral ten, dnes by som bral patrol. Prečo? Patrol je oveľa viac rozšírený - nieje problém s dielmi, veľmi široká ponuka offroad doplnkov, podvozkov atď... Na Lc90 je problém niečo normálne zohnať... Patrol je viac náchylný na hrdzu, má tuhú prednú nápravu - lepšie sa dvíha ako Lc90 ktorá má nezávislé vpredu aké zas permanentne 4x4... Máš pekný dvihnuty patrol 2.8 tdi červený, za 8900e
Lc90 momentálne nie je ani jeden 5dv, ten zelený čo si spomínal, ten je už d4d 120kw to nie. Pozri si terrano 2.7 tdi 2002 172000km za 5900 - v takom stave kúp offroad a prežije ešte veľmi veľa... Inak terrano je taka alternatíva keď tlačis na cenu, o 5cm som dvihnes pomaly zadarmo, väčšie kolesá, a priechodnosť to ma dobru... To už záleží len od pneu, ak chodíš 60% cesta, nemôžes obuť t3...
Ďalšia alternatíva je jeep grand cherokee 4.7 v8,pozri si za 6900 2004 modrá.. Hodiť do toho lpg a chodíš do 10e na 100km plus tiež to ma obe nápravy tuhé, a offroad veci nato zoženieš všade za pár €
Záleží ci chceš pracanta alebo rodinné auto...
Moje tipy :
Patrol 2.8 tdi (nie 3.0)
Lc90 3.0td 92kw (nie 3.0 d4d 120kw)
Jeep grand cherokee 4.7 v8 lpg
Terrano 2.7 tdi (nie 3.0)
lumenos
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 30.05.2007 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lumenos »

Podla mna kupit radsej Disko 1 alebo 2 za 4-6 tisic bud uz dvihnute alebo zdvihnut. Stala 4x4, hlinikova karoseria, lahko servisovatelne aj nahradne diely lahko dostupne aj lift sady bez velkych uprav das aj 32" kolesa a tuhe napravy pohodlne na cestu aj mimo. Za tie peniaze asi najlepsia volna.
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Ked chce casto chodit aj po cestach tak do 7000e sa zmesti s pajerom II kovym -lacne na diely + aj pohodolne na ceste a lahko sa podvysuje a ked nahodi mt pneumatiky tak pohoda od 31 do 33 rozmeru . Ked uz hardcore teren tak T3 ale to je gumna nepohodlna na ceste a cestovanie a je to skor len do terenu a na caste jazdenie v terene radsej patrola s 2,8td -lenivejsie ale velka a lacna kopa nahradnych dielov oproti toyote len na ceste ten motor nejde velmi :d :D Ale ked sa poladi a da generalka tak ok . Presiel som si tymi autami od xy ,ze za tie prachy idealna volba :d :D
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

braga napísal:smrad stvojho plynu !
Plyn nesmrdí, či?
4vietor
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 05.11.2015 08:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 4vietor »

Dik moc všetkym za odpovede a radu. Prišiel ten čas kedy už musim spraviť nejake rozhodnutie a niečo kupiť. Opytam sa vás ešte na Pajero Sport. Bol som jedno pozrieť, pači sa mi vyzorovo, ale nema to uzavierku a neviem najst ani poriadne info o tom ako funguje ten podvozok. Nemáte niekto prosím skúsenosti?

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní