Škoda Felicia - šuchot pri jazde do lava

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

delfons
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 20.12.2009 09:43
Zdieľať na Facebook

Škoda Felicia - šuchot pri jazde do lava

Príspevok od používateľa delfons »

Zdravím páni, prosím o radu lebo už som zúfalý.
Jedná sa o Škodu Feliciu 1.3mpi 2001 50kw.
Pri jazde do lava je počut silný šuchot/škripot z pravej prednej strany. Vymenil som poloos, ložisko, dokonca celý druhý tlmič s uloženim a so strunou a stale bez zmeny. Skusim som vybrať platničky a ísť bez nich ale stale to isté.
Má niekto nejaky typ čo ešte? Prevodovka? Alebo niečo ine? Už naozaj neviem. Ďakujem za odpovede.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Napadlo mi, nemáš ochranný plech okolo brzdoveho kotúča obdratý? Nedotýka sa vnútornej strany disku? Menil si s poloosou aj homokinetický kĺb? Vodiace plochy na brzdovom segmente tzv plavajúce plochy sú čisté? Vratia sa platničky do odrzdeného stavu? Skús po ozvaní sa onoho nepríjemného zvuku skontrolovať teplotu brzdového kotúča, napr.pluvnutím sliny ha kotúč či nie je nadmerne horúci.
delfons
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 20.12.2009 09:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa delfons »

Poloos som menil 2x a zvuk sa nezmenil takže to nebude ňou a brzdy to taktiež niesu, kotuč je normalne studený a skúšal som jazdu aj bez platniciek a tak isto bez zmeny..
Ochranny plech mám a skúšal som ho vyhnut ale nieje to ním určite.
PP298MPI
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 05.06.2011 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PP298MPI »

Skús prehodiť predné kolesá za zadné, či problém bude pretrvávať. Keď som mal ja ešte Feldu, mal som podobný problém. V mojom prípade to boli nevhodne (zle) vyvážené originál elektróny. Problém bol v tom že namiesto nalepovacích závaží, mi dali obyčajné a pri vytočení kolies to vydávalo taký zvuk ako keby to bol homokinetický kĺb a nakoniec sa prišlo na to že pri väčšom vytočení kolies to obyčajné závažie šúchalo o čap riadenia.Ak máš aj plechové disky, možno je to závažie trochu deformované a bude Ti to robiť.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

podvihnut auto, vytocit volant ma max. a otacat kolesom ci sa to prejavi...... aj ked nemusi pri nezatazenom kolese ale za pokus nic nedas
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
delfons
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 20.12.2009 09:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa delfons »

Mám plecháče a skusil som obe predné prehodiť za letné a bez zmeny, tiez som myslel či niekde nešúcha koleso ale nikde nebolo ani nič vidiet odreté.

Auto som mal na dvoch zdvihakoch, kolesa roztočené na 4ke a nič, robí to len pri zaťažení a to je to najhoršie.

Niekto nejaký ďalší nápad? :(
cyrilix
Príspevky: 157
Dátum registrácie: 24.10.2012 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cyrilix »

Mal som pred časom podobné starosti, po pár jazdách som sa konečne zohol ku kolesu a zistil, že káblový zväzok bočnej smerovky vypadol z úchytu a konektor šúcha o pneu. Treba trpezlivo hľadať. Ozýva sa to už pri miernom vytočení doľava, ako napríklad pri zmene jazdného pruhu? Od akej rýchlosti to počuť?
delfons
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 20.12.2009 09:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa delfons »

Niekedy je to počuť už pri miernejšom zatočení ale väčšinou len pri prudšom ako napriklad pri jazde na kruháči. Je to taký kovový zvuk a dosť výrazný, toto káblový zväzok nebude
cibo226
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 04.09.2009 23:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cibo226 »

Na jednej z poloos by sa malo nachadzat v strede gumove zavazie ktore sa po case vie vydrat... mne sa stalo nieco podobne, zavazie sa mi jednoducho posunulo dalej a pri zatacani mi suchalo o rameno... tiez som.nad tym dlho dumal,skus pozret
delfons
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 20.12.2009 09:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa delfons »

Presne nanho som myslel aj ja a preto som ho dal dolu a skusil jazdu bez neho. Uz som toho skusil naozaj dosť a stále nato neviem prísť.
karci123
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 20.05.2010 11:27
Bydlisko: KE - okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karci123 »

Nemoze to byt nieco vzadu? Niekdy tie zvuky idu kade tade.
delfons
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 20.12.2009 09:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa delfons »

Tiež som rozmýšľal či sa to odniekial neprenaša ale je zretelne počuť že to ide z predu z prava. Aj zvnútra aj zvonku je to počuť.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 35 neregistrovaných