Renault Megane II - servo

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Renault Megane II - servo

Príspevok od používateľa salomen30 »

Zdravím.Kýval som zdvihnutým kolesom a má volu asi 1 cm keď kývam horizontálne zľava doprava.Zhora dole nie.Druhá strana tú volu nemá.Čap riadenia vyzerá byť v poho teda pevný.Ta vola ide ako je čap riadenia prišrobovany na závitovej tyči ktorá ide do serva cez takú gumenú manžetu.Vyzerá že to puká a kýve tam.Može to niečomu vadiť?
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

A odmontujem to bežným náradim alebo na to treba nejaký špeciálny orech?
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

Lakinoo nevyriešil som to.Stále mi to chčije bohatú zmes teda cítiť benzín vo výfuku a oleja pribúda teda sa mieša z benzínom.
Ale už som rezignoval.Mám už druhý polomotor kvoli spadnutým rozvodom,vstrekovače,cievky,sviečky.Snímač vačky.Vxmenená zadná lambda. Povodné sú len : Predná lambda,výfukový systém,snímače okolo motora a kabeláž (žeby nejaký skoro rozpadnutý kábel keď sa zohreje?) Neviem.
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

Tak nerobí to čap v tyčke riadenia ale je to hrebeň riadenia.Vola je v mieste kde tá tyčka lezie do hrebeňa.Bolo to tam hrdzavé pretože bola manžeta slabo stiahnutá len plastovou SK páskou.V tom hrebeni kde tá tyčka lezie do hrebeňa je taký plastový vymedzovací krúžok.Dá sa vymeniť alebo druhý hrebeň? A aký je prípadne postup na demontáž hrebeňa.Ďakujem. Megane II 1.6.

https://www.youtube.com/watch?v=Trup6jDWfQs
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

Postup demontáže nevieš poradiť? Vďaka.
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

Tak nakoniec len stačilo vymeniť silikonový prstenec v hrebeni za 5 Eur ktorý vymedzuje volu tyčky.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných