Citroen DS4 - montaz olejovej vane

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Citroen DS4 - montaz olejovej vane

Príspevok od používateľa Sprtos »

Citroen DS4, 1,6 HDi 82kw.

Zdravim Vas. Chystam sa spravit mensiu upravu olejovej vane (odstranenie "prelisu" vypustacieho otvoru) a potreboval by som poradit ako opatovne namontovat vanu spat...myslim spravny technologicky postup, typ silikonu, cas atd.

Dakujem za rady.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Na niektorých autách je to tak CH****O urobené , že bez uvolnenia motora zo silentblokov a nadvihnutia, jednoducho ten spodný deckel NEVYBERIEŠ...
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

Otazka bola polozena inac...
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

Ano, to video som uz skor videl, napriek tomu chcem zhodit olejovu vanu aby som z nej odstranil pripadne nanosy, kedze vzdy tam zostavalo cca 0,3 dcl stareho oleja.Preto sa opat vraciam k mojej otazke z uvodneho prispevku. Este raz dakujem za vycerpavajucu odpoved.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

A to je naco dobre robit? Aby lepsie vytiekol pri vymene olej?
Aha, ano... Kup origo tesnenie na tu vanu, ocisti plochy na vani a na motore a nasad nove. Neviem ci sa odporuca tesnenie namazat tym olejom alebo praveze uplne nasucho, mozno zalezi od materialu daneho tesnenia.
Naposledy upravil/-a pidizvi v 18.03.2018 12:15, upravené celkom 1 krát.
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

1,6 Hdi ma celkom nepochopitelne umiestneny vypustaci otvor olejovej vane a vzdy pri vypustani oleja vo vani zostane cca 3dcl stareho oleja, kdeze vypustaci otvor je prelisovany do vnutra vane.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak neviem ako je na tom aute umiestnená olejová vaňa, ale ak by bolo možné s ňou šuchnúť o nejakú prekážku, zrejme sa chceli konštruktéri takému niečomu vyhnúť, preto to tak šikovne vymysleli.
Na autách kde nápravnica chráni vaňu pred nárazom, môže vypúšťacia skrutka trčať do priestoru, ničomu to nevadí, ale ak by potom bola tá hlava skrutky „na rane“, bolo by dobré ju ochrániť nejakým šikmým plechom, navareným pred tou skrutkou, to by nebol až taký problém, ak budeš mať vaňu demontovanú.
Ale chcem ešte upozorniť na jednu vec. Keď sa to robí tak ako je na videjku od lakina, je to bezproblémové, pretože vaňa je upevnená ku bloku motora.
Ale ak budeš také niečo robiť na demontovanej vani, bolo by dobré ju predtým priskrutkovať na nejakú rovnú dosku, aby sa nezdeformovala na tej upevňovacej ploche.
Ono totiž ten plechový výlisok má v sebe od výroby zakonzervované rôzne pnutia, ktoré sú teraz v rovnováhe, ale tou deformáciou plechu okolo vypúšťacieho otvoru môžeš vyvolať deformáciu celého dielu, pokiaľ nebude na upevňovacej ploche pevne uchytený.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Laki radil dobre,len asi nemáte predstavu ako to reálne vyzerá taká práca.Ale po úprave odtečie všetok olej.Vaňa je od výrobcu utesnená úplne najlepšie,k tomu sa dobrá oprava iba môže priblížiť,a najčastejšie sa to tu fatálne zbabre.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Ta napravnica chraniaca vanu je super, hlavne ked vana tecie a treba vymenit tesnenie... lol Na jeepe mi to vraj tecie z vane a od tesnenia medzi prevodpvkou a motorom, oprava vraj okolo 20 hodin, cize vyse 500 eur plus material.
No pozriem najblizsie vymeny oleja, ze ako to maju moje auta porobene, nikdy som sa nad tym nezamyslal, ale ohybat vanu kvoli tomu urcite nebudem.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Ja by som to kvôli trom deci oleja nechal tak, možno by som vymenil olej nie po 15tkm ale po 14tkm, tým sa to dorovná a máš to bez problémov.Nevyrábaj si zbytočné ťažkosti, načo si škrabať pravé ucho ľavou rukou keď si ho môžeš škrabať pravou?
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Veď dobre tak nech vymení po 12 alebo aj 11 tkm,tie tri deci oleja tam "stopí"a cenovo sa mu to bude vyrovnávať odhadom 10 rokov(aj keď nepoznám cenu vane, tesnenia, silikónu a práce)
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

Ta uprava olejovej vane je jednoducha...s pripravkom otazka par minut...nic zlozite.Ak som chcel dat dole vanu a takto to upravit tak len preto, aby som ju vycistil, ziaden iny dovod v tom nehladajte. Osobne si myslim, ze ak vo vani zostane 10% stareho oleja tak to nie je rozhodne malo.A navyse dalsia podstatna vec. Ak dokazem z vane dostat aj tie 3 dcl tak zaroven to znamena, ze do motora viem naliat nie 3,75 litra, ale rovno 4 litre oleja.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Sprtos napísal:1,6 Hdi ma celkom nepochopitelne umiestneny vypustaci otvor olejovej vane a vzdy pri vypustani oleja vo vani zostane cca 3dcl stareho oleja, kdeze vypustaci otvor je prelisovany do vnutra vane.
treba si kupit odsavacku z lidlu za 15 ecok, bud to cele odsat alebo vypustit a po odteceni oleja odsat zbytok co ostane vo vani
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

trocha naklonim a ten olej stecie tam kde ho potrebujem mat
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných